Šest let

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194006/sest-let-Lvc-194006.jpg 4632

Six Years (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

krejcovka76
23. listopadu

Popravdě řečeno těšila jsem se, že mi přibude do sbírky další autor, na kterého se budu těšit. Každopádně kniha nepohaní a ani nepotěší - takový střed ( ani ne zlatý) Na začátku se slibně rozvíjí, poté i pokračuje, příběh není nereálný, ale přesto mi tam chybí ta šťáva, napětí. Není to tak, že bych se těšila až se ke knížce po práci vrátím, ale spíš už to chci mít dočtené a snad to dopadne dobře. Zkusím ještě další knihy a uvidím, jestli jsem zrovna nesáhla po nejslabší knize autora.

Pepina19
21. listopadu

Kniha se mi velmi líbila, chytila mě hned od začátku a neodložila jsem ji dokud jsem nevěděla, zda Jake svou Natálii najde a proč Natálie zmizela.

berila
20. listopadu

Pro mě první kniha od autora a naprostá spokojenost.

buldozer5
11. listopadu

Tak jsem se po dlouhé době rozhodl sáhnout po nějaké napínavé knížce a jsem rád, že jsem volil zrovna tuhle.
Autorovi se skvěle podařilo se svým odlehčeným stylem vyprávění čtenářovi přiblížit hlavní postavu profesora, takže jsem s ním byl v průběhu čtení takový kamarád. :D Námět mě už od začátku zaujal, nenašla se snad ani jedna kapitola, která by mě nudila. Člověk prostě musel ve čtení pokračovat dál, jak už to v tomhle žánru bývá, aby se dozvěděl, jak to s Natalií dopadne a co se to tam vlastně děje. K tomu taky přidávala schopnost autora čtenáře vodit za nos, kolikrát se mu podařilo mě v těch kličkách v ději zamotat tak dokonale, že jsem nevěděl, co se tam děje, i když jsem si předtím bláhově myslel, že už mám případ vyřešený.
Jakmile přišlo rozuzlení, musel jsem uznale pokývat hlavou, jak to byl děj pečlivě promyšlený.
Závěrečný happyend mě potěšil, protože by mě sakra mrzelo, kdyby to s profesorem dopadlo nějak špatně.
S první knihou, kterou jsem si od Cobena přečetl, jsem opravdu spokojený a určitě si přečtu i další díly.

abilea
05. listopadu

Moje první setkání s autorem a úplně jsem mu propadla. I když to možná není jeho nejlepší kniha, pro mě jí bude, protože byla první.

gigi77

Upřímně, Milénium od S. Larsson jen tak nic nepředčí, přesto se mi tato kniha četla dobře. Zařazuji do kategorie odpočinkového čtení. Jednu výtku bych však měla, poslední 2 kapitoly mi přišly "uhozené", takové to klišé pro urychlení konce a navození dokonalého závěru. Ne, to mi tam fakt vůbec nesedlo.

Costanzo

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, což o něčem už svědčí. Krátký úvod a žadné dlouhé vykecávání se. Dobrý spád, zajímavá zápletka, mě se to líbilo. Když čtu občas některé komentáře, opravdu koukám, jak jsou někteří kritičtí a kdyby to bylo možné, autora by ukamenovali. No jo kecat umí každý že? Když se vám to nelíbí, okay komentujte v rámci možností, ale nehrejte si na kritiky a nehaňte jméno autora. Je to nechutné.

Angelicca

Coban patří mezi mé oblíbené autory a tato kniha se mi líbila snad nejvíc. Opět jsem četla jedním dechem, od knihy bylo těžké se urvat. Vřele doporučuji!

anebar

Autor nechává do od první do poslední stránky čtenáře napnutého, co bude dál. Velice vydařený příběh.

Frederick

Harlan Coben mistrně splétá zápletky, píše čtivým stylem a jeho hrdinové používají nejnovější technologie, čímž jsou jeho detektivky velmi současné. Navíc dokáže do příběhu vtěsnat plno chytrých myšlenek, které mají nárok na samostatnou existenci a určitě patří do knihy citátů. Jsou to takové sofistikované detektivky.

hankapimi

Moje první kniha od H.Cobena, začátek byl zajímavý a napínavý, pak jsem se přistihla, že překombinovaný děj a tlupa mafiánů mne pěkně iritují, Jakeovi Fisherovi jsem nakonec ani nevěřila, že je vysokoškolský profesor .... Silou vůle jsem se prokousala až ke konci knihy a pokorně se vracím k historickým románům !

natalie8531

Na to, že Jake je vysokoškolský profesor, tak se občas choval jako malé dítě.

Dandy1

Trochu mi to připomínalo J. Reachera. Na Cobeina to bylo neobvyklé. Rvačky, vraždy a nešťastná laska.

Acquenta

Nevím nevím, začátek a prostředek opravdu napínavý, mnohdy až mrazivý, ale konec mi přišel trochu přehnaný, na mě až příliš mafiánů a vše okolo...jinak kniha super

Analady

Nejsem žádný rychločtenář, ale tuto knihu jsem přečetla během jednoho dopoledne. A musím konstatovat, že nechápu, jak se mohla tato kniha stát světovým bestsellerem. Chvalozpěvy Booklistu, Library Journalu, které hlásají, jak jde o skvělý a strhující příběh, nesdílím. Pro mě to byl příběh velmi slabý a nevěrohodný. Dvě hvězdičky dávám pouze za čtivost. Jinak ve mně příběh nezanechal žádný dojem. Celkem ztráta času.

Heyhey

Nuda. Nápad a pak nic.

francouz

Potřeboval jsem po Kingovi nějakou rychlou knihu na odpoutání se od toho všeho zla a byla to opravdu taková rychlovka, možná až moc velká i z pohledu autora.
Téma by nebylo špatné, kdyby to celé nebylo malinko občas přitažené za vlasy. Mám rád takové ty hrdiny nehrdiny, ale v tomto případě mě nepřišel místy úplně věrohodný. To jak nahlížel na svět a jak se nenenchal odradit mě malinko nepasovalo s jeho slibem. Připadal mi trochu ploše.
Ale četlo se to na druhou stranu pěkně, až na několik gramatických chybek a odboček, děj plynul poměrně rovnoměrně až k závěru, který opět nebyl z těch, kterým by jste chtěli věřit. Takže za mě tak napůl.

Šmoulinka1980

No upřímně, po knihách "Chybíš mi" a "Smrt v zádech" je tato o dost slabší. Píšu to vážně nerada. Ale příběh mě od začátku nechytl, usínala jsem při čtení a to se mi u thrillerů fakt nestává ;-). Hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický a i já měla pocit, že je vylíčen jako superhrdina, který přežije i nemožné. Bylo to velmi neuvěřitelné a konec navíc hodně překombinovaný, až jsem se chvílemi ztrácela. Autora ale ani tak nezatracuji a určitě si přečtu v budoucnu další jeho knihy. Tuto ale určitě nedoporučuji někomu, kdo od H.Cobena zatím nic nečetl, bude dle mě zklamán a odrazen od čtení dalších.

Janyssek

Má první zkušenost s autorem, vyloženě nadšení se nekonalo. Nápad skvělý, kniha měla spád, bohužel mi opravdu nesedl hlavní hrdina,.... Proto jsem se spíš knihou prokousavala....

adrika20

Kniha splnila mé očekávání,četla se příjemně a rychle .Nechyběla tam romantika ,humor a ani napětí,bylo tam všechno co člověka zaujme a neodradí od četby.

Janca91

Měla jsem jistá očekávání, která se bohužel nenaplnila. Od Cobena jsem četla lepší knihy, než je tato. Téma bylo od začátku zajímavé, ale děj se mi zdál chaoticky psaný.

Zlatovláska

Další vynikající Cobenova kniha... Ono taky co se dá o této knize jiného napsat; jiné hodnocení vlastně není ani možné, když jejím autorem je tato "spisovatelská elita". Kniha se výborně četla, opět plná překvapení, zápletek, najdete v ní i Harlanův pověstný humor... Titul doporučuji k přečtení všem a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček. :-)

Lemurka

Mě se kniha líbila. Četla se dobře, byla napínavá až do konce, místy to sice bylo přehnané a překombinované, ale nevadilo mi to. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

Denisa232623
27.12.2017

Cobena mám hodně ráda a za mě další super knížka.

Janča089
11.12.2017

Od Cobena jsem přečetla už několik výborných knih, které byly napínavé a kde jsem byla do poslední chvíle zvědavá jak to dopadne. Většinou byl konec dalším nečekaným překvapením. Tato kniha mě ale zklamala. Přišlo mi to celé nějak překombinované a ztrácela jsem se. Konec mě nijak nezaujal (poslední detail spíš naopak ještě víc zklamal), protože jsem vlastně pořádně nevěděla o co tam jde.

postrach
10.12.2017

Dobře napsaný příběh.

papajapa
07.12.2017

Knihu jsem si pujcila jai "doplnkovou" nez se uvolni jina a jsem prijemne prekvapena. Bylo to me prvni setkani s autorem a urcite ne posledni. A ani mi nevadil ten happyend na konci.

martina.tim
01.12.2017

Příjemné rozptýlení. Člověk by nevěřil, že dokáže být někdo tak moc zamilovaný, že jde i přes takové překážky. Velmi akční příběh, který se mi sice chvílemi zdál dost na hraně, ale pěkně zpracované a dost napínavé :)

ctenarkaEva
27.10.2017

Z této knihy mám trochu rozporuplné pocity... První polovina byla vynikající, napínavá. Postupně se mi některé situace zdály až moc překombinované a chvílemi jsem se ztrácela v postavách i ději. Četla jsem od H.Cobena i Nikomu ani slovo a ta se mi zdála čtivější, napínavější a celkově zajímavější.

Evka27
20.10.2017

Výborný rozjezd,ale pak už jsem četla, abych jen dočetla a konec mě docela otrávil.