Serafina a černý plášť

Serafina a černý plášť https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289923/bmid_serafina-a-cerny-plast-7Hz-289923.jpg 4 173 46

Serafina (R. Beatty) série

Serafina vždy poslouchala svého tatínka a toulala se pouze po pozemcích usedlosti Biltmore. Ale i tam – v temných chodbách obrovského domu – bylo vždy co objevovat, jen si musela dávat pozor na to, aby nebyla spatřena. Nikdo z pánů domu o ní totiž nevěděl, protože se svým otcem údržbářem žila tajně ve sklepení. Ale když začnou v usedlosti mizet děti, Serafina náhodou zjistí, kdo za tím stojí: hrozivý muž v černém plášti, který se po nocích toulá chodbami Biltmoru. Při děsivých zmizeních se Serafina spřátelí s Braedenem, synovcem majitelů. Braeden a Serafina musí odhalit, kdo se za černým pláštěm skrývá, dříve, než polapí všechny děti žijící v usedlosti. Pátrání je ale přivede do zakázaného temného lesa. A teprve tam přijde Serafina na to, kým je, pozná svou minulost a zjistí, že ona jediná může zachránit všechny děti v Biltimoru. Ale podaří se jí přemoci tajemného muže v černém plášti?... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Serafina and the Black Cloak , 2015

Maysonnie
28.10.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila. Byl to úplně jiný žánr, než většinou čtu, takže pro mě zase něco nového. Příběh byl zajímavý, chvílemi jsem se bála.
Ale pořád mi v té knize něco chybělo. Nějaký šmrnc, nebo tak něco, nevím, jak to popsat :D
K téhle knize nemám víc, co říct. Podle mě průměrná knížka, ideální pro mladší čtenáře :)

Fantasysvet
01.08.2016 3 z 5

Rick Riordan, J. K. Rowlingová, John Flanagan, Michael Ende, J. M. Barrie, ale aj Cressida Cowellová a mnohí ďalší autori pre deti a mládež ukryli vo svojich dielach unikátne posolstvá. Boli rozmanité a predsa mali niečo spoločné. Ich hlavné postavy boli iné. Nezapadali do vzorca, ťažšie sa včleňovali do kolektívu, niesli na pleciach tiaž celého sveta. Okúsili trpkosť straty, priskoro prišli o detstvo, museli dospieť, aby prežili. Nepochádzali z úplnej rodiny, niekedy nemali žiadnu rodinu, alebo, podobne ako Serafína, hľadali kúsok zo seba, ktorý sa stratil v okamihu, keď prišli na svet. Zatiaľ čo o iných hrdinov sa starali ich mamy alebo vzdialení príbuzní, v prípade Cowellovej Štikúta a Beattyho Serafíny sú to práve otcovia. Veľkí, trošku nemotorní, zanietení pre svoju prácu a so svojským ochranárskym komplexom, ktorý ukrýva to najväčšie a najmilujúcejšie srdce na svete. Bez nich by príbehy o záchrane detí či sveta vo všeobecnosti neboli také lákavé a knihy také živé. Bez nich by sme my, dospelí, nemali nad čím roniť slzy a vy, deti, by ste zase chceli rýchlo dospieť.

Robert Beatty vonkoncom nie je zlou voľbou. A neuškodí vám, ak jeho knihami skrášlite poličku vo svojej knižnici, pretože jeho tvorba v sebe mieša všetko, čo máme radi. Fikciu, horor, detektívku, mágiu, odvážnu hlavnú hrdinku, verného kamaráta, nezbedného psa, honosné staré sídlo, ktoré naozaj existuje, a otca, čo sám oddane vychováva svoju dcéru.

Glimmer
01.08.2016 4 z 5

Knížka mne zaujala hned, jak jsem zhlédla její trailer. Zase je to úplně jiný příběh s trochu zvláštní hlavní hrdinkou. Není to žádné těžké čtení, spíše mi to přišlo jako pěkná pohádka. Děj moc hezký, dětští hrdinové příjemní a prostředí krásné. Na léto ideální. Není to knížka, která by mne zaujala tak, že bych ji ještě týden nemohla dostat z hlavy, ale bylo to krásné pohádkové čtení, ve kterém nejsou žádné složité intriky, ale jen jeden velký napínavý příběh. Těším se na pokračování. :)
Hodnocení: 82 %

klarinka9974
28.06.2016 5 z 5

Serafina a černý plášť je úžasná, fantasy kniha, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít. Hned od začátku vás pohltí černý plášť a do té knihy se ponoříte tak rychle, že už jen samotný děj vás překvapí jak rychle utíká. A ty tajemné chvilky v příběhu jsou prostě skvělé!

LilianaFalcon
07.06.2016 4 z 5

Zase něco méně tradičního. Záhadné s pěknou zápletkou. Kéž by víc chlapů psalo tenhle žánr, jak je vidno, hned by to bylo pestřejší.

Michelle2M
09.05.2016 4 z 5

Nerada se pouštím do čtení neuzavřených sérií (teprve v červenci v autorově domovině vyjde druhý díl Serafina and the Twisted Staff). A pokud to máte stejně, i přesto doporučuji, v tomto případě neváhejte vzít knihu do ruky, jde o ucelený příběh, ale přesto zůstane na příště nedořešená linie, o které se budete chtít dozvědět víc, ale nebude vás hlodat zase tolik, abyste měli dojem, že už to nějaký ten měsíc nevydržíte.
Těžko se to popisuje bez vyzrazení podrobností, ale hrdinka je prostě jiná, jinak napsaná a jinak i přemýšlí. Možná je to proto, že ji psal muž a vytěžil z tohoto faktu velmi pozitivní maximum pro knihu, v níž má prozatím precizně promyšlený svět, na který rádi přistoupíte a který vás uchvátí ani nevíte jak. Něco si sami domýšlíte, jindy vytušíte a jen čekáte na potvrzení. Autor geniálně pracuje s napětím, odvedením pozornosti a srší precizní popisy, ze kterých až mrazí.