Serafina a černý plášť

Serafina a černý plášť https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289923/bmid_serafina-a-cerny-plast-7Hz-289923.jpg 4 173 46

Serafina (R. Beatty) série

Serafina vždy poslouchala svého tatínka a toulala se pouze po pozemcích usedlosti Biltmore. Ale i tam – v temných chodbách obrovského domu – bylo vždy co objevovat, jen si musela dávat pozor na to, aby nebyla spatřena. Nikdo z pánů domu o ní totiž nevěděl, protože se svým otcem údržbářem žila tajně ve sklepení. Ale když začnou v usedlosti mizet děti, Serafina náhodou zjistí, kdo za tím stojí: hrozivý muž v černém plášti, který se po nocích toulá chodbami Biltmoru. Při děsivých zmizeních se Serafina spřátelí s Braedenem, synovcem majitelů. Braeden a Serafina musí odhalit, kdo se za černým pláštěm skrývá, dříve, než polapí všechny děti žijící v usedlosti. Pátrání je ale přivede do zakázaného temného lesa. A teprve tam přijde Serafina na to, kým je, pozná svou minulost a zjistí, že ona jediná může zachránit všechny děti v Biltimoru. Ale podaří se jí přemoci tajemného muže v černém plášti?... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Serafina and the Black Cloak , 2015

DancerJaneBooks
04.07.2018 4 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Upřímně - jsem ráda, že jsem tuhle knížku už dočetla. Do téhle knížky se mi ze začátku moc nechtělo, tak jsem sáhla po nějaké knížce od mojí nejoblíbenější autorky, které mě nikdy nezklamou. No, a potom jsem se trochu i z mého vlastního donucení (a i z důvodu, že devaténáctého mám vrátit knížky do knihovny, ale pššt) pustila do téhle knížky. Chvilkami mě to bavilo, chvilkami ne. Občas jsem se musela ke čtení nutit. Ale jen někdy. Někdy mi naopak létaly stránky před očima a doslova jsem "hltala" tenhle příběh. A někdy mi dokonce šel mráz po zádech. Třeba, když Serafina tajně chodila pryč a jen tak tak se stihla schovat, nebo scény na hřbitově mi také naháněly husí kůži. Autor má velký talent na cítaty. Např. : ,,Věděla, že její osud neurčuje to, jak se narodila, ale bitvy, které se rozhodne bojovat. Nezáleží na tom, jestli má osm nebo deset prstů, jantarové nebo modré oči. Záleží na tom, co dělá". No, ale i když si myslím, že autor má talent na citáty, tak jsem v přesvědčení, že by bylo lepší, kdyby to vyprávěla sama Serafina a ne vypravěč. Jednu hvězdičku strhávám teda za to, že některé části byly nudné a do čtení se mi místy nechtělo, ale přesto jsem to dokázala přečíst za dva dny. Doufám, že příští díly budou lepší. Bohužel - tak nadšená z téhle knížky nejsem, že bych prahla po tom, ji mít doma. Takže jsem vlastně ráda za to, že ji mám půjčenou z knihovny.

Naias
18.02.2018 4 z 5

Páchateľa aj motív som uhádla hneď na začiatku, no napriek tomu som si napätie užila, pretože som bola hrozne zvedavá, či som hádala správne. Autor sa síce usilovne snažil odvádzať pozornosť, ale už som čítala priveľa detektívok a fantasy, aby som sa nechala oblafnúť detskou knihou. Zato hlavná hrdinka ma nadchla. Rozmýšľa racionálne, logicky, uvedomuje si rozdiel medzi realitou a svojimi predstavami a nenechá sa nimi uniesť, dokonca vie krotiť svoje emócie. Ak sa skrýva pred nebezpečenstvom a začuje nečakaný zvuk, podskočí, ale nezakričí a neprezradí sa. Žiadne mimovoľné zajačanie, ktoré slúži na to, aby hrdinka musela začať utekať a aby napätie stúpalo. Žiadna melodramatická citová rozorvanosť, ktorá by tvorila hlavnú náplň knihy. Páčilo sa mi to tak, že autorovi ani nezalievam nelogickosti (keby v dajakom sídle mizli hosťom deti, tak by sa snáď rodičia tých ešte nezmiznutých okamžite zbalili a nezostali by tam trčať, a to „oficiálne“ záverečné vysvetlenie, kam sa deti podeli, no páni moji, kto by na to skočil?). Hlavne, že je to čítavé, opisy prostredia sú pôsobivé, hrdinka má zdravý rozum a jej pocity pri hľadaní vlastnej identity sú dobre a triezvo vykreslené.

Sarfias
02.01.2018 5 z 5

Tak tahle kniha stojí za to. Je sice spíše pro děti (ale koho to zajímá, že..). Patří k těm knihám, ke kterým bych se jednou i vrátila a zvažuji, že si možná Serafinu koupím. Je to oddechové čtivo (v podstatě jsem ji začala číst na silvestra a dočetla ji jako první knihu v roce 2018 :-) ), které ale velmi potěší a člověku udělá radost.
Jen jsem si říkala, není tam podprahová reklama paleo stravy? :-D (Serafina štíhlá, šlachovitá, svalnatá... nejí ovesnou kaši, ale zato hltá kuřata, šlehačku..bílkoviny, tuky..). Dělám si legraci :)
Knihu rozhodně doporučuji!

Aaginka
28.12.2017 5 z 5

Je to super knížka a ráda bych se podívala na sídlo Biltmore. Serafina mě zaujala tím že byla jiná něž ostatní.
Moc hezká knížka

Barik05
03.12.2017 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih, ze začátku mi připadala trochu těžkopádná pak se ale děj rozjel a já nemohla od stránek odtrhnout oči. Skvělá kniha.

Serafina_
27.11.2017

NEJLEPŠÍ KNIHA KTEROU JSEM KDY ČETLA! luxusnější děj jsem si nemohla přát! Od přečetní prvního slova jsem knížku nemohla dát z ruky. Děj je velice napínavý a když na konci Serafina bojovala s mužem v černém plášti cítila jsem se jakoby jsem tam sama byla! Všechno je dokonalé od popisu k obálce!

SknihouVrukách
10.11.2017 4 z 5

Kniha sa mi páčila, ale na to,že bola pre deti, tak miestami bola dosť tajomná. Kniha ma dej a uzavretý koniec. 3,5*/5*

Vojtos
24.10.2017 5 z 5

Naprosto, krásná knížka. Děj mě vtáhl už od první kapitoly. Doufám, že budu mít příležitost si přečíst i druhý díl. :)

Vikos
11.10.2017 5 z 5

Krásný příběh, jsem z něj nadšená. Krásně zakončené, prostě nádhera, těším se na další díl :)

vandalindakova
05.09.2017 2 z 5

Kniha na mě působila jako chvílemi strašidelnější pohádka. Musela jsem si dokola připomínat, že hlavním postavám je vlastně jen 12 let. Nenadchne ani neurazí.

Tánička11
30.08.2017 3 z 5

Pro mě kniha byla takové průměrné pěkné počtení. Někdy to zavání skoro až na thriller a povětšinou jenom fantasy, která vás nenechá oddychnout. Někdy mi vadilo uvažováni Serafíny jako kdyby jí bylo pět a nevěděla co dřív. Ale přiznejme si ano byla jsem v posledních stránkách natěšená kdo to je ten muž v tajemném černém plášti. Ale i tak mi tam chyběl ten šok, protože snad pět kapitol před přepadením a odhalením zločince jsme věděli kdo to je a to bylo takový (mmm) blbý...?

RemiBlack
23.08.2017 5 z 5

Úžasné, skvělé, dokonalé a všechny další superlativy, které si umíte představit. :) Po dlouhé době kniha, ve které je vážně to "BUM". Napínavé, příjemné, záhadné a žádná dokonalá hrdinka, jak tomu často bývá. Další, byť drobné plus je, že tahle knížka je opravdu hezká na pohled, díky CooBoo. :) Takže si určitě přečtěte, doporučuju!

TerezaJágrová
17.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout a proto jsem jí tak rychle přečetla. Je hodně napínavá a chvilkami i trošku strašidelná.

ZmrzlinaZuz
22.07.2017 5 z 5

Skvělá, napínavá a dobrodružná knížka. Trošku mi trvalo než jsem se do ní začetla, ale pak jsem rozhodně nelitovala! ÚŽASNÉ!

SeverusSnape
05.05.2017 5 z 5

Krásná a milá knížka,prvně jsem četla druhý díl a až teď ten první (logický postup,že ano ).Je to opravdu zajímavý námět a moc se mi líbí styl psaní autora

kajčamach
28.04.2017 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem že bude tajemná a moc strašidelná. Popravdě se mi moc nezamlouval začátek málem jsem ji po prvních 50 stranách přestala číst, ale jsem ráda že jsem to neudělala. Konec knihy byl ÚŽASNÝ. Moc se mi líbilo jak autor propojil dobro se zlem jako v případě Serafiny. U posledních stránek jsem se skoro rozbrečela.
Shrnu to pár slovy FANTASTICKÁ kniha.

elisabetth
18.04.2017 3 z 5

Po 100 nudných stranách přichází napínavý příběh o mizení dětí, černém plášti, tajemném lese, hledání přátel a vlastního původu. Serafina, 12letá dívka vidící ve tmě, je hlavní hrdinkou. Trochu ufňukaná, ale sečtělá a chytrá, trochu divná, ale přece obyčejná. A to žije ve sklepě. Dávám 3,5* a moc se těším na další díl.

SabrinaCZ
30.01.2017 5 z 5

Už od prvního pohledu na tuto knihu v knihkupectví, působila tak jako...dětsky. Jenže po mé důkladné prohlídce, mě velmi lákala. No a tak jsem si ji koupila a přečetla. Nejen, že mě pohltil autorův styl psaní, ale byla jsem velmi nadšená, že to nebylo napsáno typem: povinná slohovka do školy. Většinou dlouhé popisy něčeho moc nemusím, ale autor si s tím tak vyhrál, že jsem hltala každé slovo a knihu jsem slupla do 3 dnů. Kniha je velmi originální a rozhodně doporučuju si ji přečíst ještě v zimě...přeci jenom je to taková noční kniha :)

Andina123
22.01.2017 5 z 5

Boží kniha. Robert B. Je vážně super spisovatel.

Terry.89
22.12.2016 4 z 5

U téhle knížky mě zlákala jak anotace, tak velice pěkná obálka. Na příběhu je znát, že jde o fantasy pohádku pro mladší generaci, což mi ale nijak zvlášť nevadilo. Příběh je pěkně napsaný, poutavý a možná i trochu strašidelný. při čtení jsem si vzpomněla, jak jsem kdysi ještě na základce četla příběhy Laury od P.Freunda. Nevím, čím to je, ale příběh Serafiny mi je něčím připomíná. Rozhodně mám v plánu pořídit si i další díl. :