Sedmého sedmý

Sedmého sedmý https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145244/bmid_sedmeho-sedmy-0Ys-145244.jpg 4 37 12

Končí starý rok, začíná nový? a v okamžiku, kdy odbíjí půlnoc, si Klára uvědomí, že letos oslaví její mladší dcera Simonka sedmé narozeniny. V té chvíli na ni dolehne strach, dosud skrytý až někde v hloubi jejího nitra. Vzpomene si, co se stalo sedmého července v roce, kdy bylo sedm let jejich starší dcerce, a jako útržek vzpomínky z dětství se jí vybaví prožitá bolest a ztráta v jejích vlastních sedmi letech. To poznání, že vždy v sedmém roce života přichází událost, kterou nedokáže ovlivnit, ji naplní obavami z budoucnosti, nejistotou, ale i touhou poznat pozadí vlivu záhadných sedmiček. Ochromená strachy a s pocitem, že miluje jen napůl a svůj život žije také jen napůl, marně hledá pochopení v sobě i ve vztazích kolem sebe, až se náhodou setká s paní Helenou a Pierem...... celý text

Marcik7
22.06.2021 2 z 5

Tak trochu duchařina s psychologickým obsahem.

ujunka
12.10.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne...

knihovniceS
19.01.2020 4 z 5

Zajímavý, pěkný, zvláštní a místy až napínavý příběh mé oblíbené autorky. Střídání časů mi nevadilo, děj byl přehledný a velmi dobře se mi román četl. Z příběhu jsem si odnesla i poučení - nevzdávat se.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Všechno souvisí se vším a nic není náhoda...Křivdy s minulosti nás provázejí i v současnosti..Opět nádherný , úžasný román...

Kerberos
10.11.2019 3 z 5

Oddechovka,kterou rychle přečtete,ale moc toho ve vás nezanechá.

Sarriii
16.10.2018 4 z 5

Zajímavá, dobrá kniha k zamyšlení jak minulost ovlivňuje budoucnost, jak když potlačujeme svoje potřeby a nemluvíme spolu si sami ztrpčujeme život a ne jen sobě. Začátek mě tedy moc nebavil, ale pak se to "rozjelo" Jsem ráda, že sem knihu četla

cori
06.03.2018 3 z 5

Klára žije ve stereotypním manželství, ze kterého se vytratila láska, a trpí prokletím 7.července, kdy ženy z její rodiny stíhá neštěstí. Řízením osudu potkává Helenu Růžičkovou, která ji poradí a nasměruje správnou cestou.
Autorka propojila červenou knihovnu s motivační knihou, která čtenářka radí, aby nebyly pasivní, vzaly svůj život do vlastních rukou a ignorovaly rady a kritiku druhých lidí. Člověk sám ví, co je pro něj nejlepší.

knihovnička007
06.05.2017 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, přečetla jsem ji hodně rychle, moc se mi líbila. Zvláštní prolínání času. Doporučuji přečíst! :)

EvikU.
08.04.2017 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Četla jsem ji na jeden zátah. Opravdu povedená kniha. Doporučuji.

Pechule
21.03.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, je to skvěle napsaná oddechovka, která i lehce přinutí zamyslet se nad životem, jaký žijeme...

Barumic
11.02.2015 4 z 5

Začátek moc nic, teprve od třetiny celkem zajímavé. Poměrně předvídatelný děj, ale kniha se dobře četla.

VladkaBU
15.07.2013 5 z 5

Zaujala mě už svou anotací, a tak jsem ji hned zařadila do poličky. Prolínání dvou dějů se mi líbilo, hezky se to četlo.