Sedm let jsem u vás sloužil: Vzpomínky na Josefa Floriana

Sedm let jsem u vás sloužil: Vzpomínky na Josefa Floriana https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269570/bmid_sedm-let-jsem-u-vas-slouzil-vzpomin-LoN-269570.jpg 5 7 1

Pátý svazek edice Korespondence poprvé představuje rozsáhlý rukopis Jakuba Demla z let 1950–1951, kdy jeho práce nesměly vycházet. Ztvárnil v něm své svědectví o Josefu Florianovi i vzpomínky na vlastní životní cestu kněze, básníka a vydavatele od počátku 20. století do jeho poloviny. Hudebně vystavěná memoárová próza obsahuje několik Florianových listů a v závěru se proměňuje v dopis, v němž Deml Florianovi deset let po jeho smrti odpovídá. Uzavírá tak předchozí početnou vzájemnou korespondenci z let 1903–1935, obsahující stovky listů, jež na vydání zatím čekají. Vzpomínky rovněž završují deníkovou a životopisnou linii básníkova knižního díla a spolu s jeho Podzimním snem představují vrcholný, dosud však zcela neznámý text českého písemnictví počátku padesátých let.... celý text

LenysekC
24.06.2016 5 z 5

Kniha je dobře udělaná, super jsou vysvětlivky různých pojmů, situací a souvislostí, bez kterých by nezasvěcený čtenář asi tápal, o čem je řeč.
K obsahu - ačkoli původně jsem se ke čtení chystala hlavně kvůli panu Florianovi, díky knize jsem si o panu Demlovi udělala také svůj obrázek. Potřeboval by obejmout.