Sedm dopisů z lásky

Sedm dopisů z lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427623/bmid_sedm-dopisu-z-lasky-Ffg-427623.jpg 4 168 65

Každý rok na narozeniny své milované dcery Izzy píše Sarah dopis. Nyní je Izzy právě sedm let a Sarah zjišťuje, že je těhotná. Slibuje Izzy, že s příchodem bratříčka bude jejich rodina konečně kompletní. Když však Sarah o několik měsíců později zkolabuje, má Izzy pocit, že bezpečný život skončil. V sázce je všechno – život Sáry i nenarozeného bratříčka. Sáře dochází čas a rodina se musí rychle rozhodnout. Překonají Sářini nejbližší zármutek a hněv, aby mohli udělat to nejlepší rozhodnutí? Mohou si vzájemně odpustit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Seven Letters , 2019

zimolka
15.03.2021 4 z 5

Velmi dojemný ,smutný příběh.Na to ,že se mě málokdy stane,tady jsem se slzám neubránila.

bergle
14.03.2021

U knihy se mi nejvíce líbilo zpracování rodinných vztahů. Zamýšlení se z různých pohledů jak se který člen rodiny ke komu chová a snaží se zlepšit. Ovšem příběh a hlavně hlavní zápletka už jsou z mého pohledu slabší i když osobně bych nikdy nechtěla nic podobného zažít a netuším jak bych se já sama chovala. Ač jsem u knih většinou plačka tak u této knihy se emoce nějak nedostavili, ale v globálu se mi kniha líbila.

Ewwe
03.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Když jsem brala tuhle knihu, věděla jsem do čeho jdu. Emočně rozložená a kopou kapesníků. No, v noci jsem knihu přečetla a bohužel bez kapesníků. Příběh je to poutavý, nechtěla bych ho zažít na vlastní kůži, postavy jsou fajn. Jenže něco bylo špatně. A to něco byla délka knihy. Ač ze začátku autorka to vzala hezky svižně, mělo to spád a při čtení to ve Vás hrkne, když Sarah zkolabuje. Ale pak to jde z kopce a to postavou Adama. Jeho chování nezná mezí a je to chvílemi až odporné. Proč autorka knihu zbytečně tahala jako žvýkačku, když už v polovině knihy víte, jak to bohužel dopadne? Zbytečně se to táhlo, Sarah se mezitím rozkládala a celkově se to motalo v kruhu. Smutná kniha..

harena
01.03.2021 5 z 5

Velmi emotivně napsaný příběh, který mě nečekaně úplně rozhodil. A to jsem si myslela, že si beru oddychové čtení. Nepamatuji se, kdy mi naposledy u knížky tekly slzy po tváři. Začala jsem číst s tím, že když to bude moc červená romanťárna, příběh jen rychle přelétnu, možná, že ho i po pár stránkách odložím. Ale Sinéad Moriarty dokáže chytit za srdce a drží, drží a nepustí. Možná to není dokonale napsané, ale je tu tolik lásky, bolesti, vzájemného pochopení, ohledů, soucitu a navíc všechny hlavní postavy jsou tak uvěřitelné ve svém jednání, že je to u mě určitě za 5*.

lucie2371
13.02.2021 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem plná emocí. Rozhodně nesouhlasím s tím, že to byla nuda! Kniha je hodně dobře a poutavě napsaná. Nutí vás číst neustále dál aby jste zjistili jak se daná situace bude vyvíjet.
Určitě bych tuhle situaci nechtěla a ani nepřála nikomu zažít! Jak vysvětlit sedmiletému dítěti, co se děje s jeho maminkou?
Určitě si knihu přečtěte ale dopředu upozorňuji, že jeden kapesník vám stačit nebude. Probrečíte totiž skoro celou knihu a najednou jí nedáte! Já si musela dělat přestávky abych to vůbec dočetla.
Jen ten název bych asi změnila. Dopisy jsou zmíněné jen dvakrát a ani si je čtenář nemůže přečíst, protože do knihy je autorka nenapsala.

Madla81
05.01.2021 odpad!

Emocionální ždímačka, která tlačí na pilu tak, až to bolí. Neuvěřitelné dialogy, šablonovité charaktery postav a předvídatelné slozproudé finále.

jaromate
19.12.2020 1 z 5

Protahovaná nuda. O čem to vlastně bylo?

sabca
11.11.2020 5 z 5

Přesto, že velmi smutný příběh četla se kniha dobře. Knihu Dobrá matka jsem ještě nečetla a mám jí připravenou.

pocketka
10.11.2020 5 z 5

Po všech těch kladných recenzích jsem čekala naprostou pecku. Očekávání a realita byly trochu jiné, nicméně i tak hodnotím plným počtem hvězdiček. Knihu čtete kvůli dojetí a slzám a těch se, i přes občasnou nasládlost, dočkáte. Některé úseky mne nebavily, přeskakovala jsem je, otravná Olivia mi šla neskutečně na nervy, ale ten zbytek byl velmi emotivně napsán, dostaví se i úzkost na hrudi. Máte-li perfektní rodinné vztahy, možná byste po této knize sahat neměli, nechcete-li proplakat tuny kapesníků.

josska
08.10.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila,ale byla smutná,,čtivá,ukapla mě i slza,,

Toňula
03.10.2020 5 z 5

Moc milá kniha,je to sice takové ženské čtení místy trochu sladkobolné,ale v dnešní těžké době potěší číst o lidech,kteří i přes své chyby dokážou být empatičtí,nevzdávájící boj s osudem a lpí na rodině.

Zuzulka30
27.09.2020 5 z 5

Krásná kniha, plná emocí. Přečetla jsem jedním dechem. Za mě velmi doporučuji a kapesníčky mějte u sebe. A autorce tleskám!!! Fakt moc hezky napsané.

lupo
05.09.2020 5 z 5

Krásná emoční kniha, u které vám nezůstane jedno oko suché.

Danago
18.08.2020 5 z 5

Knížka je napsána úplně stejným stylem jako Dobrá matka. Takže myslím, že komu se líbila bude spokojený i teď a naopak. Aspoň já to tak mám. Opět velice smutné téma, tentokrát o něco originálnější zápletka. Knížka se dobře četla. A slzám se asi neubráníte.

LilianaFalcon
16.08.2020 4 z 5

Jedna z nejsmutnějších knížek, co jsem kdy četla.

Jajusenka
30.07.2020 5 z 5

Velmi smutná kniha. Těšila jsem se, až jí dočtu, protože byla opravdu hodně emotivní a bylo mi z ní smutno. Autorka krásně vystihla psychologii jednotlivých postav a jejich chování v této nesmírně složité životní situaci. Na můj vkus se tam akorát dost často opakovalo v jakém je Sarah stavu a bylo to popsané řekla bych až morbidně. Ale ke knize to asi patřilo, byla šokující.. Rozhodně na ní nikdy nezapomenu.

attila1
28.07.2020 5 z 5

Úžasná a velmi emotivní knížka, která ve mě dlouho zůstane.

Misha224
27.07.2020 4 z 5

Je to smutný příběh rodiny, která se musí vypořádat s krutou hrou osudu. Je až neskutečné, když pomyslím, že takové případy se skutečně staly.V knize bych nemusela mít část o Riley a Zachovi, toužila jsem jen co nejdříve zjistit, jak dopadne Ben...

mirinda973
24.07.2020 3 z 5

Asi i díky hodnocení jsem čekala víc...ano knížka byla krásná, dojemná a smutná, ale tak o 100 stránek míň by bylo lepší. Chvilkama se hrozně táhla a já se trošku nudila. Závěr a jeho pojetí celkový dojem zachránil.
Milé pro mě bylo čtení o vztahu Riley a Zacha a srovnání s příběhem Malých žen.

Katerina015
21.07.2020 5 z 5

Pri cteni teto knihy jsem se neubranila slzam... Krasna, ale kdybych mela uz vlastni deti, knihu bych cist nedokazala... Osud je nekdy doopravdy kruty...

pro ženy rodina rodiče a děti

Sinéad Moriarty
irská, 1971
2020  89%Sedm dopisů z lásky
2019  91%Dobrá matka

Kniha Sedm dopisů z lásky je v