Němá dívka

Němá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248272/bmid_nema-divka-bf2-248272.jpg 5 531 106

V době velikonočních svátků je brutálně zavražděna rodina se dvěma malými chlapci. Sebastian Bergman a jeho tým zjistí, že by mohl existovat svědek. Je jím desetiletá Nicole, která byla během Velikonoc na návštěvě u svých zavražděných bratranců. Policisté najdou její stopy vedoucí do lesa. Dívka je nezvěstná tři dny a její šance na přežití v divočině jsou malé, a tak se policie rozhodne požádat o pomoc veřejnost, přestože tím může upozornit vraha na existenci svědka. Bergmanovi se podaří dívku vystopovat a vznikne mezi nimi zvláštní pouto. Nicole je však natolik traumatizovaná, že nemluví, jen kreslí obrázky. Sebastian Bergman s ní začne pracovat a zjišťuje, že mu čím dál víc připomíná jeho vlastní dceru, o kterou přišel. Dokáže ji před vrahem ochránit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den stumma flickan , 2014

Skoupka
25.08.2018 5 z 5

Celá série jsou pro mě asi zatím nejlepší detektivky, co jsem četla. Každá z knih je napínavá, má spád, dobře se čte, baví mě všichni vyšetřovatelé. Knihy mají snad jen jednu "vadu"...na poslední straně se stane vždy něco, co vás nutí okamžitě sáhnout po dalším dílu. Což mě u posledního dílu rozčiluje, vůbec nevím kdy a vůbec jestli vyjde další díl :(

skrob
20.08.2018 2 z 5

Samotný případ je drsný a zajímavý. Ale v této sérii hraje důležitou roli celý tým a vztahy mezi lidmi a ti tady začínají být všichni vykreslení jako troubové, sobci nebo svině asi proto, aby se ukázalo, že ten Sebastián je vlastně docela fajn chlapík.
Četlo se to dobře a rychle, ale výborné, napínavé okamžiky střídaly chvíle kdy jsem trpěl - např. policejní ochrana nebo Billy...

Princezna_V
12.08.2018 5 z 5

škoda jen toho, že ani ten Billy nezůstane normální :))

Niu
30.07.2018 3 z 5

O trošku lepší než předchozí díl. Zápletka dobrá, i když konec už zas moc vyumělkovaný. Koukám, že šílenou Ellinor nahradila šílená My a ... co ten Billy? A nebudu mlčet, ach jo, ta Vanja :o)

CHezunka
02.07.2018 5 z 5

Opravdu skvělý příběh

Wargo
28.06.2018 5 z 5

Rozuzlenia konca z trojky som sa nevedel dočkať, spoilerovať však nemienim. Duo autorov vie použiť správne nástroje, aby som sa vždy viac a viac tešil na nasledujúci diel, avšak neviem, ako sa popasujem s úplnym záverom tejto série, ktorá ma čaká za rohom. Jedno viem už teraz, Sebastian mi bude chýbať. Veľmi dobre napísaný diel, obzvlášť spojenie Sebastianových večných nočných môr a "pomôcku" v podobe malého dievčatka Nicole, ktorá mu konečne môže pomôcť prekonať jeho citové útrapy... A opäť raz zaujímavý a namotávajúci záver. Výborný diel plný zvratov, ktoré nepôsobia prvoplánovo. Najprv si však prečítajte predchádzajúce diely.

Lenka.Vílka
18.06.2018 5 z 5

Zase trochu jiné! Sebastian a Vanja mají momentálně dobrý vztah. Proto se prvních sto stran nerozebírá jeho zvrácený vztah a psycho myšlenky k ní. Hned se jde vyšetřovat. V trochu jiném složení týmu než obvykle. Toho, čeho jsem se na konci třetího dílu bála? Ne, Ursula není game over. Jenom není kompletní.

Tým (bez ní) vyjede za případem do vidlákova. Ten na mě už z anotace působil jako další důvod, proč má Vanja Sebastianovi propadnout ještě víc. Až uvidí tu jeho citlivou stránku (bla bla bla), bude to pro její nepřístupnost konečná stanice a on dostane, co  celou dobu chtěl. Bude tomu tak? Nevynoří se zase nějaký duch minulosti nebo svědek pravdy, který tenhle domeček z karet zbourá? Odpověď v knize.

Jenom jsem si říkala: "Co ten Billy blbne? Proč se prostě nezeptá?" Má to svoje úskalí, uznávám. Ale lepší než dělat co dělal.

Jinak příběhem, další pavučinou vztahů a dalších tajemství, zatím nej díl. Během čtení se ve mě stále zvyšovala naděje, že právě Nicole pomůže Sebastianovi překonat to špatné z minulosti. Doufala jsem v to a přála mu to. Jestli Nicole, a co se dělo všechno kolem, pomohlo, odpověď v knize.

Poslední strany?!?! Nutně potřebuju další díl!!!!

PS: zrovna jsem dočetla nejnovější komentáře k Hrobu v horách a skoro jsem se rozesmála. Někdo si až ve třetím dílu všimne, že když se dají na jednu stranu popisy života postav a na druhou vyšetřování, bude první vyšší? Tak je to od prvního dílu! S tím do téhle série jdete, protože se tady rozebírají postavy do poslední buňky. Vzhledem k historii tvorby autorů ani nic jiného nečekejte. Takže pokud se vám nelíbil první díl, protože tam bylo moc pindání o postavách než vyšetřování, tak se smiřte s tím, že takhle to je prostě celou sérii. Protože tady je to navíc tak dobře napsaný, že se nadechnete a najednou jste na konci. Nádhera.

Doporučuji! Všech pět Vílek z pěti.

ArwenAragorn
13.06.2018 5 z 5

Výborná detektivka. Autoři opět nezklamali.

Rade
23.05.2018 3 z 5

Přece jen jsem dala Sebastiánovi ještě šanci… Detektivní část fajn, i když je to s ohledem na dětské vraždy poněkud drsnější.
Vlastní detektivku pro mě bohužel opět kazí podrobně rozebírané vztahy mezi vyšetřovateli, které se mi zdají, i v návaznosti na trojku, přehnaně vygradované, hlavní hrdinové, přestože při vyšetřování uvažují racionálně, se v soukromých vztazích chovají jako malé trucovité děti…
Tahle móda míchat detektivku s románem mi moc nevyhovuje, bez podrobného popisu soukromého, většinou dost bouřlivého života vyšetřovatelů, který se táhne na pokračování celými sériemi, to už dnes ani nejde. Ale možná je to jen můj problém…

Danago
14.04.2018 4 z 5

Tentokrát je brutálně zavražděna rodina. Desetiletá Nicole, která byla návštěvě u svých zavražděných příbuzných vrahovi unikne. Dívka se ukrývá. Sebastianovi Bergmanovi se podaří dívku najít a vznikne mezi nimi zvláštní pouto. Dívka je v šoku a nemluví. Sebastian se jí věnuje a dívka začíná kreslit obrázky. Sebastian zjišťuje, že mu Nicole připomíná jeho vlastní dceru, o kterou přišel. Ale vrah je na svobodě a ví, že je dívka korunní svědek.
Opět další skvělý díl série. Od této knížky jsem se vůbec nedokázala odtrhnout, byla plná zvratů a napětí. Hlavní hrdinové a vztahy mezi nimi se stále vyvíjí. Série je snad díl od dílu lepší. Já jsem naprosto nadšená.

Lotka
04.03.2018 4 z 5

Opět zdařilá detektivka. U sérií, které mají stejné hlavní hrdiny v jednotlivých dílech mám ráda především vývoj hlavních postav. Tak rychle do další části.

astra3
05.02.2018 5 z 5

Dobrá detektivka. Už mi zbývá od této dvojice autorů jen jedna kniha. Těším se. Je dobré číst tuto řadu postupně od první po poslední. Doporučuji

Lucek
03.02.2018 5 z 5

No ty krávo, co ten konec?!? Honem další díl!!!

knihomolka_eli
28.01.2018 5 z 5

Úžasné! Ja si nemôžem pomôcť, ale toto je fakt séria krimi, ktorá mi po všetkých stránkach sadla. Nemým svedkom som nadšená :) Zas vynikajúco zvládnuté, zápletka, motív, vyšetrovanie a aj súkromie členov tímu sa riadne pohlo. Bolo mi strašne ľúto, že Sebastian ostal zas a znovu samostatná jednotka, aj keď som dúfala, že teraz sa v ňom už niečo pohlo a hádam motyka vystrelí. A koniec, no napínavé riadne, už chcem ďalšiu časť, musím vedieť ako to dopadne s Vanjou :D No a aj ma začína mrzieť, že už mi ostáva len jeden diel série.Čítala som, že ju nechali dosť otvorený, aby mohli predsa len ešte vydať nejaké to pokračovanie, tak dúfam, že im to nebude dlho trvať :-)
Tieto knihy /aj napriek počtu strán/ prejde čitateľ naozaj rýchlo, sú tam krátke kapitoly,všetky knižky sú dobre, jednoducho napísané, nedá sa stratiť ani v postavách, ani v deji. Ostanú medzi mojimi obľúbenými :-)

Эva
17.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih v serii se Sebastianem! Pro mě v top trojici s Učedníkem a Poslední zkouškou. Sebastian je zde ze všech knih nejvíce lidský a vzbuzuje ve čtenáři asi nejvíce sympatií. Dobrá zápletka, fajn konec. Spokojená :)

mi-380
12.01.2018 5 z 5

Ďábel Sebastian se posouvá do centra dění a pokud si nedokázal v předchozích dílech najít u čtenářů sympatie, pak v tomto čtvrtém přichází jeho nejsvětlejší chvilky. A naopak, do problémů se dostává skoro celý zbytek jeho policejního týmu. R&H i tentokrát udrželi hodně vysoký standard.
90 % (237 čtenářů je na shodném průměrném hodnocení).

kadgam
12.01.2018 2 z 5

Napinavy príbeh od začiatku do konca so zaujímavým rozuzlením. Trochu zdľhavo popísané, aspon sto strán opakovaných popisov si autori mohli uśetrit. Krimi nemá nudiť ani miestami a tu bolo takých stránok dosť.

Peslik
20.11.2017 4 z 5

Menší pauza mezi 3 a 4 dílem mi prospěla, celá netrpělivá jsem se na knihu vrhla s tím jak to vlastně dopadlo. Dopadlo to jak to dopadlo a konec knihy mě popohnal hned na další díl.

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Po předchozím dílu nastalo zlepšení a děj mne opět pohltil, konec překvapivý, jako vždy.

ddkk
05.10.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Nedávno jsem zjišťovala, jestli autorský tandem nevydal doma další díl...nenašla jsem o tom žádnou zmínku, asi se zas vydali (doufám, že dočasně!) do jiných vod....tak se snad někdy dočkáme. Pro mne to byl jeden velký rauš, četla jsem všechny díly vlastně kontinuálně....:-)