Němá dívka

Němá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248272/bmid_nema-divka-bf2-248272.jpg 5 533 107

V době velikonočních svátků je brutálně zavražděna rodina se dvěma malými chlapci. Sebastian Bergman a jeho tým zjistí, že by mohl existovat svědek. Je jím desetiletá Nicole, která byla během Velikonoc na návštěvě u svých zavražděných bratranců. Policisté najdou její stopy vedoucí do lesa. Dívka je nezvěstná tři dny a její šance na přežití v divočině jsou malé, a tak se policie rozhodne požádat o pomoc veřejnost, přestože tím může upozornit vraha na existenci svědka. Bergmanovi se podaří dívku vystopovat a vznikne mezi nimi zvláštní pouto. Nicole je však natolik traumatizovaná, že nemluví, jen kreslí obrázky. Sebastian Bergman s ní začne pracovat a zjišťuje, že mu čím dál víc připomíná jeho vlastní dceru, o kterou přišel. Dokáže ji před vrahem ochránit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den stumma flickan , 2014

newtory
02.11.2015 3 z 5

Dobrá kniha po sérii výborných kníh. Uvedomil som si dve veci:
1.) Príbeh košatie, autori stále viac rozoberajú psychológiu hlavných postáv (vyšetrovateľov) ťažiskom príbehu sa stáva osobný život vyšetrovateľov na úkor príbehu, neriešia sa zločiny, ale osobné problémy, motívy, dilemy, frustrácie, policajtov. Literárna hodnota príbehu rastie (možno), kriminálna upadá
2.) Postava Sebastiana, je kapitola sama o sebe. Je evidentné, že autori ho nemajú radi, nakoľko všetci sú vzormi cnosti, len on je nenapraviteľný deviant a asociál. Stáva sa to pomaly klišé a už to trochu unavuje.

asterixka
02.11.2015 5 z 5

Parádní pokračování série, opět velmi napínavé, celkově skvěle napsáno. Také nyní vyšetřování zasahuje i do osobních životů vyšetřovatelů, zejména Sebastiana, který je už pěkně zamotaný do svých lží a intrik (ale přesto ho tak nějak chápete...) Mimo jiné začíná být velmi zajímavá Billyho linka. Výborné, dávám pět hvězd a nelze se netěšit na pokračování!

kasavubu
27.10.2015 4 z 5

Tak zlé to rozhodně nebylo, dokonce bych řekla, že lepší než Hrob v horách, kde byla detektivní linie daleko více okrajová a méně napínavá než v případě Němé dívky. Zajímavý příběh, zajímavé osudy jednotlivých hrdinů. Konec knihy opět otevřený. Jsem moc zvědavá, jak to bude dále hlavně s Billym a zda už se Vanja skutečně dozví pravdu o svém otci. Více nechci prozrazovat. Dávám jasné čtyři hvězdy, kdyby nebylo Učedníka, dala bych pět, takže hodnocení jednoznačně kladné.

soukroma
17.10.2015 2 z 5

Slabé, nudné a zbytečně dlouhé. Slibné téma oněmělého dětského svědka bylo zcela na pozadí a hrálo jen maličkou roli. Zato v popředí byly naprosto nesnesitelní až opovrženíhodní protagonisté, především ovšem ze strany policie...První a docela jistě poslední pokus s touto švédskou dvojicí.

moni.ka
17.10.2015 3 z 5

Dobrý, ale jako by Sebastian společně s autory trochu ztrácel dech.

Timea
05.08.2015

Taky se těším ;-).
Ještě jsem se sice nedostala k 3. dílu (1. a 2. díl jsem přečetla jedním dechem) - přečetla jsem zatím jen místní recenze na tuto knihu - doufám, že nebudu zklamaná a že některé ohlasy jsou způsobeny pouze nadstandardním očekáváním čtenářů :-D.

Jacobss
22.07.2015 4 z 5

Moc se těším na další díl série se Sebastianem. První dva díly byly perfektní, 3. díl byl o něco slabší, ale i tak mě bavilo sledování vztahů a osobních věcí členů týmu. Jsem zvědav a nechám se, snad mile překvapit. :)