Poslední templář

Poslední templář https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113667/posledni-templar-113667.jpg 4 437 437

Poslední templář série

Akkon, 1291. Zatímco poslední křesťanská bašta neodvratně padá do rukou muslimům, hrstce templářů se podaří prchnout se záhadnou truhlou, kterou jim svěřil umírající velmistr řádu. New York, současnost. V Metropolitním muzeu probíhá vernisáž výstavy Poklady Vatikánu. Uprostřed ceremoniálu do budovy vtrhnou čtyři muži v templářském odění a brutálně zlikvidují každého, kdo jim vstoupí do cesty. Archeoložka Tess Chaykinová z úkrytu zděšeně přihlíží, jak vůdce nájezdníků bere z vitríny jakýsi podivný předmět, utrousí několik latinských slov a vzápětí se svými druhy mizí v ulicích. Vyšetřováním je pověřen tým FBI v čele se Seanem Reillym. Mrtvých přibývá a je stále zřejmější, že ukradený předmět hraje v případu klíčovou roli. Sean a korunní svědkyně Tess jsou vtaženi do ponuré a tajemné historie templářského řádu. Na každém kroku jim jde o život, protože někdo se chce postarat, aby dávná tajemství zůstala navždy pohřbena. A není divu, protože tato tajemství by mohla otřást samotnými základy křesťanské víry a vést k odhalení faktů, které církev úzkostlivě tajila celé dva tisíce let.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The last templar , 2004

steppen-wolf
23.03.2013 2 z 5

Kalkul, s jakým je tato kniha napsaná a s jakým se snaží parazitovat na Šifře mistra Leonarda je chladný tak, že přímo mrazí. Paradoxně je však Khoury lepším stylistou a vypravěčem než rutinér Brown.

Niraj
18.03.2013 3 z 5

Tak nějak nevím, jak ohodnotit. Ze začátku (kromě přepadení muzea) je děj takový utahaný, ale pak to chytne druhý dech a už se to čte svižně. Příběh je to napínavý, prokládaný zajímavým historickým příběhem o templářích. Nicméně u spousty věcí v ději lze jen těžko uvěřit, že by se právě takto odehrály - je tam přespříliš náhod, náhlých vnuknutí... Také úplný závěr, bych řekl, že není zrovna povedený - zarputilá cílevědomá archeoložka tvrdě jdoucí za svým cílem najednou, když už je u něj, dojde k procitnutí a zcela změní názor. Takové moc naivní na můj vkus.
Ale jako oddychové čtení - proč ne. Přemýšlím, zda se pouštět do dalších volných pokračování od tohoto autora. Ale jo, mrknu na ně.

kryspin66
31.01.2013 4 z 5

Vcelku čtivě napsaná kniha s detektivní zápletkou a konspirační teorií čerpající inspiraci z historie tajuplného templářského řádu. Existuje i film, ale kniha je kniha.

wally
04.01.2013 4 z 5

K této knize jsem přišel zhruba ve stejnou dobu jako k prvnímu S. Berrymu a musím přiznat, že pro mne na body vyhrál právě první díl série s C. Malonem. Rozhodně však nejde o špatnou knihu...chci říct, že jde o podobné knížky a prostě první bere....

martousek
03.12.2012 3 z 5

Já asi úplně nesouhlasím, knížku jsem přečetla dřív, než jsem viděla film a ten mi přišel příšerný, druhý díl jsem ani nedokoukala do konce:-(.

Selinute
05.11.2012 3 z 5

Knížka mě nijak neoslovila, zařadila bych ji jako lepší průměr. Filmové zpracování bylo lepší.

sofi
19.09.2012 1 z 5

Kniha byala zajímavá dokud se v knize psalo o Templářích a jejich historii. Pak mě ale velice zklamala.

Fravra
03.08.2012 4 z 5

Dobrodružná kniha, která čtenáři nabídne kriminální zápletku, historické exkursy i nádech filosofování o víře. Děj je ale docela komorní a předvídatelný, a dal by se tak zhustit na zlomek z oněch 400 stránek, které kniha ve skutečnosti má. Ale určitě se hodí jako oddechové prázdninové čtení k vodě, už kvůli svému dělení na krátké kapitoly.

Pilda17
04.07.2012 4 z 5

Povedená kniha, která má nadmíru zajímavý příběh. Filmové zpracování je hluboko pod úrovní knihy..

Luca287
25.04.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila, vlastně všechny o templářích.. od tohoto autora i od jiných... :-)))

sidonie kermack
10.02.2012 3 z 5

Knížka se mi zprvu líbila, pak už to na mě působilo jako uměle natahované, a závěr mě zklamal.

Keina
02.01.2012 2 z 5

Podle mého názoru to autor zkazil tím, že se snažil, aby knížka byla celou dobu napínavá, ale tím pádem knížka nemá základní kompozici a nekončí postupným zvyšováním napětí, od kterého se nelze odtáhnout.

vincek1
08.12.2011 3 z 5

Knihu jsem přečetl a stejně jako jiní komentátoři si myslím, že jde především o odpočinkovou knihu. Není zde možné hledat nějaké hlubší myšlenky, jak se v závěru spisovatel pokusil. Jinak má kniha spád, ale to je stejné u tohoto typu beletrie. Přečtení bych doporučil.

v.e.v.er.ka
28.11.2011 5 z 5

skvělá kniha, která stojí za přečtení!

kusma
31.08.2011 2 z 5

Mě kniha neoslovila. Už jen fakt, že hrdinka našla na Googlu mnohem víc než celé specializované oddělení FBI bylo pro mě dost nepříjemné zjištění :)

Swatulkaa
26.03.2011 4 z 5

Kniha byla lepší jak film. Příběh se četl dobře, ale z konce jsem byla zklamaná čekala jsem něco jiného. Každopádně kniha stojí za přečtení. Hlavně pro milovníky templářů.

modroocko
04.03.2011 5 z 5

Souhlasím, film nebylo to pravé ořechové. Komu by se taky povedlo naplácat do filmu vše, co bylo popsáno v knize a ještě jinak, než uvádí autor v knize...Podle mě je kniha 100x lepší a napínavější. Rozhodně stojí zato ji přečíst!

Steve
17.01.2011 4 z 5

¨Kniha byla lepší než film.U filmu se mi líbilo začátek děje a výprava do minulosti.

iarro
30.11.-0001 3 z 5

Toto rozhodně není špatná kniha, ale ani nijak výjimečná. Musím říct že mě zprvu odrazovalo téma - templářů je v poslední době kolem nás nějak moc. Raymond Khoury se proto snažil příběh ozvláštnit motivy katarze a hledání víry, ale přišlo mi to poněkud plytké a rozhodně mě to nepřinutilo k hlubšímu zamyšlení.
Pokud se však necháte unášet příběhem a nebudete nad ním příliš meditovat, můžete si s touhle knihou užít pár příjemných podvečerů.