Schody z písku

Schody z písku

Příběh Tuláka Wansfella, který se stal živou legendou pouští Dalekého západu. Dramatický příběh z poloviny minulého století se odehrává v podhůří Kordiller, v poušti, která osudově poznamenává lidské charaktery. Romantický milostný příběh mladé ženy, kterou z moci zhýralého manžela vysvobodí po mnoha napínavých zápletkách dva čestní zlatokopové je dokreslován dramatičností okolní přírody, jejíž drsný půvab v tomto nenáročném příběhu hraje důležitou úlohu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29558/schody-z-pisku-29558.jpg 443

Stairs of Sand (1943)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Olympia

munka

V mladosti som čítala tohoto autora a teraz som vďaka výzve siahla po tejto knihe. Opisy prírody, silné ženy a ešte silnejší muži.

dee95
26.10.2016

Kdo zná autora, tak určitě rozpozná jeho typický styl psaní. Ano, je to prostě Greyovka. A za mě určitě jedna z nejlepších.

Martin1974
08.12.2013

Romány Zane Greya mi čoraz viac navodzujú pocit, že patria do červenej knižnice. Muži a ženy si v nich navzájom zachraňujú dušu a srdce im môže puknúť od lásky, nebodaj môžu od lásky aj zomrieť. Pravdaže nájde sa v každom románe aj niekoľko stránok pre mužov, ale je toho pomerne málo. Čo stačilo čitateľom pred takmer sto rokmi, dnes už nemusí byť príťažlivé. Dnes by už hlavní hrdinovia skočili rovno do postele, veď prečo sa na dvesto stranách iba navzájom dráždiť, keď sa to môže rovno stať? :-) Jedna hodnota týchto kníh ale pretrvá navždy a to zasvätené opisy divokej prírody ( v tomto románe je to konkrétne púšť ), pri ktorých sa dá ľahko rozpoznať, že autor veľa cestoval a videl. Ktovie, či z nich naše pravnúčatá nebudú raz čerpať na hodine slohu.
" Deti napíšte úvahu na tému Ako si predstavujem prírodné krásy," povedala učiteľka a s ťažkým povzdychom sa pozrela na sivý svet za oknom triedy.

Poutnice
05.11.2013

jsem na tom stejně jako kneznaliba :) našla jsem ji doma v knihovničce, tak jsem si řekla, proč nezkusit a nakonec jsem si autora na nějaký čas zamilovala...přestože je to už dlouho, co jsem je četla, vím, že knížky mají své neodolatelné kouzlo. Gentlemani každým coulem, statečné silné ženy, které nakonec přivítají chlapskou náruč...romantika...krásné prostředí...jak říkám: mají kouzlo

kneznaliba
17.02.2013

První knížka, kterou jsem od autora četla a která mě přivedla k dalším jeho knihám. Skvělé čtení.

Ikkju
26.10.2012

Knihu jsem četl jako jednu z prvních v angličtině, takže kromě rozpáleného písku jsem bojoval s pochopením textu a anglickými slovy. Tyhle dva pocity se u mě neoddělitelně slily.

Francoa
25.02.2011

Román Grey napsal v roce 1928 ,kdy od března vycházel na pokračování v časopise McCall's.I zde je nádherně ,nepřekonatelně popsaná písečná bouře.Knižně příběh vyšel ,až v roce 1943.Příběh byl dvakrát zfilmován.Poprvé v roce 1929 ve studiu Paramount v hlavní roli Wallace Beery a Jean Arthur,podruhé v roce 1937,také st.Paramount v hlavní r. Larry Buster Crabbe a June Martel pod názvem Arizona Mahoney.Poznámka:Královéhradecká country kapela Doklobouku natočila CD "Schody z písku" inspirované knihou Zane Greye.
Román velice kvalitně přeložila spisovatelka Hana Bělehradská pod pseudonymem Helena Karezová.