Schindlerův seznam

Schindlerův seznam https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32518/bmid_schindleruv-seznam-KEU-32518.jpg 4 781 194

Strhující a proslulé románové zpracování osudů Oskara Schindlera – bezohledného kariéristy, válečného zbohatlíka, milovníka elegance, přepychu, alkoholu a krásných žen, jenž ve stínu osvětimských komínů našel svoji lidskost a riskoval nejen majetek, ale i vlastní život, aby nedopustil vyvraždění tisícovky „svých židů“. Román sugestivně líčí vývoj a střety individualit – obětí, pasivních účastníků a iniciativních vykonavatelů – zapojených do obrovité byrokratické mašinerie zla. Steven Spielberg použil motivy románu pro natočení slavného stejnojmenného filmu.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

Schindler's Ark , 1982

Yorika
23.03.2013 4 z 5

V době nepředstavitelných zvěrstev,zvrácenosti,krutosti a beznaděje byl Schindler malým ale jasným světélkem naděje,lidskosti a milosrdenství.A to i přesto,že jeho zhýralý život plný zábavy a krásných žen již tak lichotivý nebyl.Buďme mu proto vděční za každý život,jenž se mu podařilo zachránit.

Atuin
07.11.2012 5 z 5

Nepředpokládala jsem že by kniha mohla být ještě sugestivnější nežli film ale je tomu tak,nad skutkem který Oskar Schindler učinil ( a v podstatě nebyl jen jeden ) lze jedině důstojně mlčet, protože dobrý skutek zůstává vždy dobrým skutkem jako je voda vodou. Zvlášť v čase takové paralýzy, kterou si většina z nás dnes nedovede vůbec představit ani ji vytušit. Zůstat tehdy pouze člověkem znamenalo jím opravdu být a nemuset o tom přemýšlet.

Miru
08.09.2012 5 z 5

"Ten seznam je absolutní dobro. Seznam je život a za jeho nezřetelnými hranicemi leží propast." Strhující příběh, který nepotřebuje žádný další komentář!

mončičáček
29.08.2012 4 z 5

Svitavský němec Oskar Schindler je pro mě dalším důkazem toho, že i mezi Němci existovali během druhé světové války slušní lidé, kterým nebyl lhostejnů osud evropských Židů...Doporučuji všem....

Verousek
15.07.2012 5 z 5

Opět to píšu, ale tohle je velice zajímavá kniha (tedy pokud to tak mohu říci u knihy, která má toto dané téma). Zprvu jsem od knihy čekala něco jiného, ale nakonec kniha předčila mé očekávání. Nejenže jsem se dozvěděla něco o dobrodiní pana Schindlera, ale mohla jsem nakouknout i do života jiných lidí a přečíst si jejich příběh, což je věc, které mě velice zajímá- osudy lidí v 2. světové válce. Je až neuvěřitelné, co člověk dokáže, pokud chce a ještě krásnější je vidět sílu, kterou lidé mají, když se spojí a navzájem si pomáhají. Bohužel je velice smutné, že toto lidé dokážou jen ve velice krušných chvílích (budiž buďmě rádi alespoň za to)

Ellis
30.01.2012 5 z 5

Tak film jsem zatím bohužel neviděla, ale kniha je tedy hodně dobrá. Schindler projevil obrovskou lidskost a zájem na osudu Židů. Je nesporné, že měl obrovský talent obstarat témeř nemožné a pokud něco slíbil, tak to dodržel. Já bych mu ty výše uvedené špatné vlastnosti (byly vůbec špatné, když je nasměroval správným směrem?) odpustila.
Výborné čtení, určitě doporučuji.

sidonie kermack
20.01.2012 5 z 5

Film jsem neviděla, knížku jsem četla několikrát. Tohle téma mi je blízké.

Lenka Žofka
20.01.2012 5 z 5

Film skvělý, kniha ještě lepší! Osobitější příběhy z "masy". Každopádně doporučuji.

tamila
20.09.2011

Videla jsem film, ale kniha je daleko lepsi... jsem z ni vedle

black.susi
30.08.2011 5 z 5

Kniha nabytá dojmy a emocemi... pár knížek o koncetračních táborech už jsem četla a něco o tom vím, ale přesto jsem víc než polovinu času, který jsem nad knihou strávila měla husí kůži a běhal mi mráz po zádech. Velice sugestivní příběh, který chytí za srdce, opravdu vás pohltí a nenechá vás vydechnout.
Film jsem zatím neviděla, ale pokud je jen z poloviny tak dobrý jako kniha, tak musí stát za to.

tessy999
31.12.2010 5 z 5

Sice ta knížka není tak úplně pravdivá, ale je strhující.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Ať už byl Schindler, jaký byl, zachránil kolem tisíce lidských životů a tady není třeba žádný komentář.

Atheas
30.11.-0001 5 z 5

Lepší než film. Více příběhu, více dojmů, ale hlavně o dost skutečnější než film.

luciekla
30.11.-0001 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, možná ještě lepší než známý Spielbergův film, ovšem docela těžko se shání. Každopádně, rozhodně doporučuji ;)