Sběratel ztracených věcí

Sběratel ztracených věcí https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324558/bmid_sberatel-ztracenych-veci-uvX-324558.jpg 4 101 38

Románová prvotina. Sběratel ztracených věcí je příběh o spisovateli na odpočinku Anthonym Peardewovi,jenž před čtyřiceti lety ztratil vzácný dárek, který mu na památku věnovala jeho snoubenka Therese. Tím, že upomínku ztratil, porušil jediný slib, který si na něm kdy vyžádala. Téhož dne pak Therese nečekaně zemřela. Anthony se snaží odčinit svou vinu tak, že zachraňuje věci, jež jiní lidé ztratili, a píše o nich příběhy. Teď, na sklonku života, se však bojí, že neudělal dost, a přenechá své asistentce Lauře dokončení úkolu, který si předsevzal a který před ní do té doby tajil. Anthony Lauře odkáže svůj dům, zahradníka a nešťastného ducha své mrtvé snoubenky. S pomocí zahradníka Freddyho, zvláštní dívky odvedle jménem Sunshine a psího nalezence Karotky musí Laura dokončit to, co Anthony začal, a najít způsob, jak mu pomoci znovu se shledat s jeho ztracenou láskou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

The Keeper of Lost Things , 2017

parvitas
17.10.2017 4 z 5

Príjemný, takmer až rozprávkový príbeh, plynie pohodovo, veľmi sa mi to páčilo, po všetkej tej krvi a krimi a násilí, čo som nedávno čítala, je to naozaj niečo pokojnejšie. Prečítala som ho na dovolenke a dovolím si ho aj odporúčať ako dovolenkové čítanie.
Málinko šmrncnuté ducharinou, jemným humorom a trošku aj romancou. Názov neprezrádza úplne všetko, ale je to jedna z mála kníh, ktoré ma zaujali nadpisom.
Zberateľ si uložením, triedením a písaním o náhodne nájdených predmetoch, ktoré niekto stratil, kompenzuje vlastnú stratu. Stratil prívesok od svojej snúbenice, ktorá zomrela tesne pred ich svadbou a tým porušil jediný sľub, ktorý jej dal..., ale teraz, na konci života chce, aby v jeho diele niekto pokračoval.
Poviedky, či skôr krátke príbehy o stratených veciach (gombík, dáždnik, rukavica, dielik puzzle, alebo plechovka s ľudským popolom) sú roztrúsené po celej knihe a spočiatku som si kládla otázku, či by bolo vhodné, aby našli svojho pôvodného majiteľa. Zaujímavým prepojením autorka zodpovie aj túto záhadu, lebo tie príjemné onedlho vystriedajú omnoho temnejšie príbehy. Napriek všetkému to celé pôsobí kompaktne, dve dejové línie sa ku koncu pretnú.

111moni
01.10.2017 5 z 5

Příjemné čtení,příběh ztracených věcí a lidí,milé vyprávění,které se dobře čte a a čas s knihou uteče. Je to kniha u které si člověk odpočine,nicméně v ní najde i důvod zamyslet se nad vlastními ztrátami.

kirinka52
24.09.2017 4 z 5

Skvělá oddechová knížka.

hlina
17.09.2017 5 z 5

Laskavá kniha, která určitě stojí za přečtení v dnešním uspěchaném světě.

bgott
30.08.2017 3 z 5

Pohodová knížka, dobře se mi četla. Příběhy ztracených věcí celý děj oživily, naopak ducha Therese bych klidně oželela.

Ildi
23.08.2017 4 z 5

Balzám pre dušu? áno súhlasím. Skvelá, zaujímavá, milá a netradične duchovná :)

Ivuska.09
18.08.2017 3 z 5

Nejprve jsem měla docela problém se do knihy začíst - zhruba její první polovina mě moc nebavila. Nicméně pak se to zlomilo, druhá půlka je dechberoucí a opravdu jsem si čtení užila. Takový milý příběh o životě lidí a jejich ztracených věcech.

fruitbueno
15.08.2017 2 z 5

Nebetyčná a do očí bijící nuda. Uznávám, že styl i jazyk lehký, bohužel větší nudu jsem nezažila už dlouho.

Nira_DeRaven
12.08.2017 5 z 5

Nádherná laskavá knížka pro věčné snílky nebo pro chvíle, kdy si chcete přečíst bohatý příběh, ale nemáte chuť na dramata :)

JanaDor
10.07.2017 5 z 5

Příběh je protkaný špetkou povídek, kopou pevného přátelství a hromadou malých zážitků, ze kterých se poskládá v závěru obraz lidí, kteří překonají sami sebe a zdolají svou velkou horu strachu. Kniha je čtivá, milá a prostě chválím a chválím. Knihu vřele doporučuji všem čtenářům pohodových příběhů o životě.

bookcase
05.07.2017 5 z 5

To byla nádhera, balzám pro duši. Při čtení jsem měla chuť na šálek pěkného čaje. A "HIVES" mě upřímně rozesmál. Linie s duchem Therese mi vůbec nevadila, naopak. Opět ocení věční snílkové, ne realisté.

milunka21
13.06.2017 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha.

Márinka
10.06.2017 3 z 5

Prvotina Ruth Hoganové má velký potenciál - zajímavý nápad se sbírkou ztracených věcí i dvě časové linie. Nejzajímavější, a zároveň nejlepší, je však “třetí dimenze” knihy - samotné povídky inspirované jednotlivými nalezenými předměty. Při jejich čtení jsem měla dojem, že Anthony je lepší spisovatel než Ruth. :)

Podle mého názoru autorka uškodila románu v části, kdy od reality zamířila k duchařině. Děj tím zbytečně rozmělnila a posunula ještě více k nenáročné letní červené knihovně.

Odehnalka
07.05.2017 4 z 5

Jsem nadšená! Kniha mě zaujala už svojí anotací, při čtení mě kniha nadchla. První polovina se četla sama, s příchodem duchařiny to začalo mírně drhnout a to je asi i důvod, proč odebírám jednu hvězdu. Jinak je to velmi krásné počtení na odpočinek a na vykouzlení úsměvu.

hs777
27.04.2017 3 z 5

Většinou čtu každý večer před spaním. Po třech nervydrásajících thrillerech S.J. Bolton mi tato kniha přišla jako večerníček na dobrou noc a sladké sny. A jak píše Isserley - pro někoho to bude poklad.

Isserley
05.04.2017 3 z 5

Typické "čtení na dovolenou", laskavá knížka zalidněná černobílými postavičkami a vším možným harampádím, jež ovšem může někdo opravdu upřímně postrádat. Váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami, je to jak s tím harampádím, pro mě je tahle kniha téměř bezcenná, ale někoho jiného může potěšit... Dám tedy tři hvězdičky.

sadlo
02.04.2017 5 z 5

Doporučují pro ctenare knih Frederika Backmana ( Muž jménem Ove, Babička pozdravu je a omlouvá se, Tady žila Britt- Marie ).
Podobně jako s panem Backmanem, tak s autorkou teto laskavé knihy, si dovedu představit, že společně u kávy bychom si měli o čem povidat.
Dávám 100%.

soukroma
19.03.2017 4 z 5

Pěkná pohádka pro dospělé složená z mnoha příběhů, šťastných i méně veselých, vždy propojených ztrátou nějakého předmětu, důležitého či nikoli. Hlavní dva silné lidské příběhy, jeden současný, druhý začínající o pár desetiletí dříve, se postupně přibližují, až se spojí do "vítězného finále" - dobrá věc se podařila.
V knize autorka opravdu pěkně zakomponovala a zkombinovala jak plejádu lidských hrdinů (nechyběly žádné typy - muži, ženy, mladí, středněvěcí, senioři, svobodní, rozvedení, vdovy, se sourozenci i bez, homosexuálové, jednou z opravdu výjimečných hlavních postav je dospělá dívka s Downovým syndromem), tak zvířecí osobnosti (všechno jsou to psi).
Osobně bych se obešla bez duchařské linky, ale ke správné pohádce nádech něčeho tajemného asi patří. Originální námět, pěkné jazykové zpracování, láska ve všech podobách, život a smrt, smích a slzy, to je dohromady víc, než běžně moderní knihy nabízejí - doporučuji (85%).

prvotina

Autorovy knížky

Ruth Hogan
anglická
2017  77%Sběratel ztracených věcí

Kniha Sběratel ztracených věcí je v