Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68801/bmid_saturnin-SOs-68801.jpg 5 7498 7498

Fengr
20.08.2021 5 z 5

Je vůbec nutné k tomu něco psát?

Knihomůrka7
19.08.2021 4 z 5

Saturnin je perfektní, miluju ten geniální humor už od puberty, je čas ho brzy znovu zase oprášit :-)

Keika
13.08.2021 5 z 5

Tak tohle je naprostá pecka! Hodně kvalitní oddechovka k odpolední kávě, nebo na propršené odpoledne. Postava Saturnina a ty situace, to si prostě musíte přečíst. Tohle bude patřit mezi mé opravdu oblíbené kousky!

ninano
08.08.2021 5 z 5

Moc hezká knížka s milým "starosvětským" humorem. Četla jsem ji dvakrát a znovu jsem byla nadšená.

stanza
24.07.2021 5 z 5

Klasika kterou jsem léta obcházela, asi proto že filmové zpracovaní jsem viděla několikrát. Teď jsem si ji dopřála jak v knižní tak audio verzi a parádně si to užila. Úžasný humor a laskavost si budu v budoucnu určitě ráda dopřávat opakovaně.

tbruck
10.07.2021 5 z 5

Knihu jsem si chtěla po pár letech oživit než se vrhnu na Mackovy pokračování a i po několikerém čtení nepřestávám žasnout nad tím, jak geniální a nadčasové dílo to je :-) A ten skvělý sarkastický humor, ach, pohlazení po duši a polechtání bránice!

Nelliinka
09.07.2021

Jistota dobré nálady. Knížka, u které se pobavíte i když je venku hnusně. Když si při čtení vybavím postavy z filmu, brečím smíchy.

peeetta
30.05.2021 4 z 5

Výborná kniha. Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že některé vtipné pasáže ve filmu vynechali.

petraj30
20.05.2021 5 z 5

Ježíši, to bylo dobrý! Film jsem viděla už v dětství, ale kniha absolutně předčila moje očekávání.
Ještě teď mi tečou slzy smíchu. Ještě teď mám křeče ve tvářích, protože jsem se po celou dobu jen smála a moje břišní svaly dostaly taky slušně zabrat:-) Za všechno může Saturnin. Ale bez těch ostatních by to taky nebylo ono. Ironické odpovědi doktora Vlacha a dědečka. Hysterické výjevy tety Kateřiny a nesmím zapomínat na Jiřího, Barboru a samozřejmě Milouše
Můj syn se jmenuje Milan a já ho oslovuji jedině "Milouš." Myslím, že po přečtení knihy s tím přestanu, protože ten filmový Milouš byl sice trochu slaboduchý, ale kniha té jeho blbosti ještě více přidávala:-).
Je to úžasná, nadčasová a velice vtipná kniha. Sice je to psáno hodně jednoduchým stylem, ale já jsem si to každým slovem užívala. Opravdu skvělé, tleskám!

Sarapet
16.05.2021 5 z 5

Od mládí je to moje nejoblíbenější. Několikrát přečtená a stále skvělá.

Adrim
15.05.2021 5 z 5

Po přečtení knihy jsem pochopil, proč ji tolik lidí zbožňuje. Nyní patřím mezi ně :-). A těm co ji nečetli doporučuji, aby to napravili ;-).

Lejčís
12.05.2021 5 z 5

U žádné jiné klasické prózy jsem se ještě tolik nesmála jako u Saturnina :) mohla bych ji číst klidně podesáté a nepřestala by mě nudit.. miluju ten Jirotkův jakoby "archaický" styl psaní postavený na sarkasmu, který je mi tak bolestně vlastní..

VeDny
11.05.2021 5 z 5

Skvělé počtení. Vtipné, zajímavé, svým způsobem "typicky české" a chytré. Jako povinná četba to byla mezi těmi romány o zákopových válkách a bombardování neskutečná úleva. Jo a ty ilustrace jsou taky super. :)

Karolina90
05.05.2021 4 z 5

Pohodová humorná kniha, která se čte sama. Kdo ale chce, najde v ní i spoustu "pouček" do života a je jedno, kolik vám je a jestli čtete Saturnina v minulém nebo tomto století:)

Knihomedvěd
05.05.2021

Krásná kniha. Bylo to příjemné a vtipné čtení, které bych určitě každému doporučila. I přes to, že je tato kniha starší, se mi četla dobře a určitě se k ní někdy vrátím.

kramver
04.05.2021 5 z 5

Tuhle knihu mám ráda, vytříbený a laskavý humor a postavičky plné života a podivností. Líbila se mi i audiokniha namluvená Janem Hartlem. Některé knihy nestárnou stejně jako inteligentní humor.

TooLe
02.05.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetl na doporučení mámy a pak jsem viděl i film. Knížka je psaná ve stylu první republiky, kdy se lidi oslovolali ještě pane předsedo, paní starostová. Bylo taky zvykem mít v domácnosti sluhu.
V tomto příběhu je sluha jménem Saturnin. Jeho věk nevím, ale byl fyzicky dost zdatný. Saturnin vypráví neuvěřitelné příběhy, jako že je jeho pán – Jiří Oulický lovec divoké zvěře , že bydlí na hausbotu, atd. A nakonec ho i na hasbot přestěhoval. Dokonce jeho příběhům uvěřili v ZOO a chtěli po Jiřím Oulickým, aby chytil uběhnutého lva. Naštěstí ho sami chovanci chytili.
Nejvíce se mi líbilo, jak Saturnin vtipně a srandovně pronásledoval soka p. Oulického, kluka Miloše.
Je to psané formou jednoduchou, ale některé věci byly lepší na vysvětlení ve filmu . Pro mě to bylo celkem fajn a rychlé čtení. Některé situace , jako například házení koblih v kavárně, v dnešní době by asi nikdo nebral jako vtip.

baji42
30.04.2021 5 z 5

Legrační knížka se dočkala i zdařilé filmové podoby.

Terka_v25
27.04.2021 5 z 5

Saturnin je naprosto prima kniha, plná laskavého humoru. Pohlazení po duši a krásná nostalgie. Samozřejmě nejvíce vyniká svérázné počínání sluhy Saturnina, ale já osobně mám taky strašně ráda scény s Miloušem :) A teta Kateřina a její přísloví to je kapitola sama pro sebe. Televizní zpracování je také pěkné, zvláště výkon paní Molavcové ve vedlejší roli.

Terezaazeret
25.04.2021 5 z 5

Kniha uzasna. Uzasnejsi nez film.