Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400704/bmid_saturnin-piJ-400704.jpg 5 7487 7487

pet-kyval
30.11.-0001 3 z 5

[020/10] Já vám nevím, ale že bych se u toho řezala smíchy?... Ano, pousmála jsem se, uchechtla, ale že by mě to dostávalo do kolen? Ne. I když je mi to trochu líto a Saturnin je skutečně charakter, neumím tomu dát více než tři hvězdičky. Prostě to nejde. Kouzlu této knihy jsem nepodlehla a nedokázalo mě to patřičně vtáhnout do děje a atmosféry.

Možná, že kdybych to někoho slyšela vyprávět dobře vybraným souborem herců, doopravdy by mě to sklátilo, ale ta suchost slov, která na mě zírala ze stránek, příliš dlouho nepůsobila. Vřele tu knihu doporučuji z čistě literárních hodnot a čtivosti, ale mě to ani v nejmenším neuspokojilo a nesplnilo ani většinové procento očekávání.

(071) Prosil mne, abych si pro případ, že by se nevrátil, pamatoval, že zemřel v mých službách.

Každopádně, tato poměrně krátká oddechová knížečka se dá číst i v MHD a dokonale se při ní vypne mysl a odbourá okolní pochmurný svět. Pro maturitní zkoušku je to čtení naprosto ideální, protože to člověk přečte v relativně krátkém čase a nejspíše si z toho i mnohé odnese. Saturnin je charakter a k ostatním postavám si čtenář udělá většinou pozitivní názor a to i v případě, že se jedná o postavy negativního rázu. Osobně jsem čekala ale mnohem víc.

(182) ,,Prožijete šťastné manželství a ve stáří budete postižen chorobou jater," praví jasnovidec a netuší, že za hodinu bude sám přejet autobusem.

(347) Autoři často tvrdí věci, které člověk se zdravým rozumem nemůže považovat za pravděpodobné, ale v knize je to, jak se říká, černé na bílém a konec.

bela
30.11.-0001

Vždy, když mám nějaký splín, odrazí ho Saturnin. Kniha proti bolesti a stresu. Skvělá!

Petrvs
30.11.-0001 5 z 5

K Saturninovi se asi už nedá napsat nic, co by tu (či kdekoliv jinde) nezaznělo. Četl jsem poprvé snad v jedenácti, ve dvanácti a pořád se k tomu vracím. Tahle kniha je pro mě typickým představitelem kategorie "vohřejváček na zimu" (terminus technicus, viz Vesničko má, středisková), která prostě dovede spolehlivě ohřát... a ze které lze čerpat konverzační perly pro každodenní použití: "Nesnáším dobře lidi, kteří považují za nutno položit muži upadnuvšímu na náledí otázku 'Co děláte'?"

yloveiou
30.11.-0001 4 z 5

Úsměvná kniha,která má něco do sebe:-)

misssicccka
30.11.-0001 5 z 5

Po právu Kniha mého srdce ;)

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Jojo, taky jsem si kdysi házela :-), tenkrát divadlo v Řeznické

tan
30.11.-0001 5 z 5

Bezesporu jedna z mých nej. Je to přesně ten případ, kdy jsem se smála nahlas v MHD. Navíc mám u této knihy tři ze tří - kniha, film, divadlo, a musím říct, že ani v jednom případě jsem nebyla zklamaná, vlastně spíše naopak. A taky jsem si na divadle mohla hodit koblihou. 5* není co řešit.

gibon
30.11.-0001 5 z 5

Po přečtení mám jeden sen, házet se Saturninem po lidech koblihy. Výborná a hlavně zábavná knížka :)

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Úžasný příběh. Úžasná kniha i film. Já tedy se přiznám, ale prvně jsem viděl film. Filmová verze mě nadchla natolik, že jsem později sáhl i po knize. Film byl výborný, taková typická oddechová česká komedie. A předloha nebyla o nic horší. Ještě ke všemu byla lepší v tom, že obsahovala víc informací, než film, což jest pochopitelné a což jest taky důvod, proč sáhnout po knize. Ale vůbec nelituji toho, že jsem prvně viděl film. Nedokáži si vybavit, jak bych si představoval atmosféru a postavy v knize kdybych neznal film. Já vím, že u knih fantazie hraje důležitou roli, ale mě se prostě filmová adaptace hodně líbila a tak se z knihy sálala stejná atmosféra, stejný humor a ještě ke všemu rozšířený.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Kniha mne nadchla nesmírně, filmové zpracování už tolik ne, ačkoli uznávám, že mohlo být mnohem horší. Od samého začátku až do konce se nesmírně těším, co přijde dál. Panečku, jak já bych takového společníka, jako je Saturnin, chtěla :D

mishuge
30.11.-0001 4 z 5

zábavná knížka u které se nedá nesmát nahlas..! často si moji rodiče mysleli že sem se zbláznila, ale když zjistili co si čtu nasadili chápavé úsměvy... :)

misssicccka
30.11.-0001 5 z 5

Po Saturninovi sahám vždy, když potřebuju vzpružit a dobít baterky.
Považuji ho za naprosto TOP české literatury. Nedá se tomu snad nic vytknout :).
Stejně tak filmovému zpracování a pozor: také divadelní zpracování divadla v Příbrami (hostují v Žižkovském divadle Járy Cimrmana) je nádherné - nápadité zpracování....vřele doporučuju fandům této knížky..

taulik
30.11.-0001 5 z 5

geniální kniha a filmové zpracování má u mě taky vysoké hodnocení, vždycky se u ní tak skvěle pobavím a zvedne mi náladu, kdo ještě nečetl nebo neviděl, tak by to měl co nejdříve napravit a určitě si Saturnin získá i vaše srdce

Domča
30.11.-0001 5 z 5

Oo jak krásná je tato kniha. Velmi mě pobavil Saturnin, když tetě Kateřině odpovídal básní od Erbena :D Český poklad toto!

xxxMaryxxx
30.11.-0001 5 z 5

Část, kdy hlavní hrdina padá do rybníka jsem četla v čekárně u doktorky a to bych opravdu nikomu nepřála. Dívali se na mě myslím až příliš vážně. Copak to jde se u toho nesmát?

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Se tapouch a sobí hnusec mě vždycky dostane:)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Přiznám se, že jsem Saturnina dosud nečetla. Film jsem viděla mnohokrát a je úžasný. Nevěřila jsem, že "papír" dokáže být tak mile vtipný. Mýlila jsem se. Je málo knih, u nichž se směji nahlas. Tato patří mezi ně. Právem se stala Knihou srdce.

stopni
30.11.-0001 5 z 5

Kniha protkaná "inteligentním" humorem, který zaujme a v některých pasážích dožene čtenáře až k smíchu.....
Kniha, z níž čiší pohoda a skvělý humor ....Vřele doporučuji.....

iarro
30.11.-0001 5 z 5

Nádherná kniha plná milého humoru. Četl jsem ji tolikrát, že už to nejsem schopen spočítat a určitě se k ní budu mnohokrát vracet.

Ethaniel
30.11.-0001 5 z 5

Nejúžasnější knížka, co znám a taky má nejoblíbenější. Půjčuju si ji každé léto, protože je tak lehká a s úžasným inteligentním humorem. A taky mám po jejím přečtení silnou potřebu mluvit spisovně :)