Šarlotin anděl

Šarlotin anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299166/bmid_sarlotin-andel-CVq-299166.jpg 4 49 22

Šarlota se dožívá vysokého věku, jak jí to předpověděla slepá kartářka Magara. Magarino srdce si získala už jako malá, když ji otec prodal do kočovného cirkusu. Magara jí také svěřuje tajemství života, ale nesmí dívce prozradit, v čem je jiná než ostatní. Odpovědi na otázky, které si Šarlota nedokázala zodpovědět, nachází v okamžiku, kdy už od života nic neočekává. Stane se však něco nepředvídatelného. Šarlota se dostává na místa, kde nikdy nebyla, a začne chápat věci, které jí dříve nedávaly význam. Pochopila, že život, který žila, neměl patřit právě jí...... celý text

Kaja1
22.10.2023 3 z 5

Nevím, byla to kniha o ženě bilancující svůj život. Nějak je mi z toho smutno, a ten anděl, zkrátka jsem sáhla při výběru knihy vedle.

rosalindaaa
20.10.2023 2 z 5

No co dodat, umírající žena vypráví o svém životě. zvláštní styl psaní..

gabriela8704
14.10.2023 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, kterou by měl každý číst, znát a vzít si z ní ponaučení k srdci.

Kolik ještě varování potřebujeme, abychom jako lidstvo začali sekat latinu?

Vychovavejme děti moudře, oni jsou naše budoucnost. Miluje přírodu a pomahejme jí. A nenechme naše srdce zkamenet pro rozmary hmotného blahobytu. Jsou pomijive a stejně nás šťastnými neudělají.

Zuzka12627
11.12.2022 4 z 5

Velmi hezky napsaná kniha. Zaujal mě obal a tak jsem si ji koupila a nelituji.

Pechule
04.10.2021 5 z 5

Úžasná kniha... dá se přečíst za chvilku, jak je útlá, ale já si ji dávkovala, vychutnávala, nechtěla jsem, aby skončila. A to se mi už hodně dlouho u čtení nestalo. Toto je kniha, kterou chci mít ve své knihovně a vím, že se k ní budu vracet.

Jančislava
18.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je takova jemná, příjemná, pohladí a ukáže, že vše má svůj vyzman a že je dobré se na věci podívat z více úhlů než jen tím naším. Sice se neztotoznuji se vším, co ohledně Andělu bylo napsáno, ale podstata kniha je krásná. Doporučuji si ji přečíst.

medlovice
18.12.2020 5 z 5

Andělé.
Jsou tady mezi námi. Andělé v mých vlasech, andělé všedních dní, zlomení andělé. zamilovaní andělé , černí andělé, andělské děti, a my je nevidíme i když nám pomáhají. V tomto příběhu se přeneseme do cirkusu, nemocnice o do minulosti a všechno je to tak působivé , jako by čtenář sledoval svůj život. Anděl Noelah, příjemné postavy , vzpomínky, to vše dělá z této knihy příběh, který chcete číst a možná se někdo zamyslí nad tím, kde je jeho anděl , kde byl, když se stalo něco zlého, proč trpíme, proč je tolik závisti a zla , ale na to je třeba poznat, že je ten náš strážný anděl s námi. Asi za to může ten předvánoční čas, a to že jsem nedávno ztratila někoho blízkého , ale já svého anděla cítím.
Krásná kniha , od nápadité obálky až po dojemný konec.

Artep071
03.08.2020 5 z 5

Pěkné . :)

andulkas
15.07.2020 5 z 5

Neskutečně nádherná kniha, kterou by si měl určitě přečíst každý. Tolik pravdy jako je v této knize je málo kde. Je to také velmi čtivá kniha, která nezabere příliš mnoho času a když se člověk pořádně začte tak ji celou přečte během jediného odpoledne a stále má čas na další aktivity. Prostě a jednoduše je to neskutečně skvělá kniha.

capar
09.10.2019 3 z 5

Nebyla špatná, ale na mě to bylo asi až moc vzletných slov a uvědomění v tak krátkém čtení... přišlo mi to až moc, ale pravda je, že vůbec netuším, co vše jednou čeká mě ????

knihovnička007
15.04.2019 4 z 5

Tento žánr obyčejně nevyhledávám, ale kniha mne v knihovně zaujala a nelituji.
Je to neobyčejná kniha o lásce i odpuštění. Lásce milenecké, dětské i otcovské...
Kniha se mi hodně líbila, spousta krásných myšlenek.

adellk28
14.03.2019 3 z 5

Kniha byla neobyčejně napsaná a líbil se mi způsob psaní i když moc nejsem na er–formu. Od samého začátku bylo jasné, jak kniha skončí, ale i tak chcete číst dál, protože Šarlota a její život je příběh, ve kterém se nemůžete zastavit. Na to jak kniha byla krátká, dokázala do sebe vměstnat spoustu ponaučení. Pro mě kniha byla velice zajímavá, ale chápu, že to nemusí být každého šálek kávy.

Hanjimka
08.02.2019 5 z 5

Kniha plná pravdy, dojetí a života. Byť končí smrtí. I slzička byla.

Devil-Ivet
23.12.2018 5 z 5

Seznámení s touto autorkou bylo naprosto úžasné. Krásně pojatá kniha, která mě chytla za srdce. Má několik krásných mouder a mnoho mi dala. Ač se příběh zdá jako jednoduchý, má plno skrytých poznání. Ráda se k ní budu vracet.

pip11
21.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Tolik pravdy a tak krásně popsané. Spousta lidí už dávno nevidí a necítí, připadá jím to v tom ,,moderním” světě nějak nepatřičné. Vše co napsala je více něž pravda, i když se ji (pravdě) někteří smějí… a proto zlo přibývá, místo aby ho bylo méně, když už jsme tak “vyspělí lidé”. Né, máme pouze technologie, ale vyspělí nejsme. Vyspělost může být jedině duševní, kdežto na duchovní úrovni (a tím není myšleno pánbíčkářství) je dobro první.
Knihu jsem si půčila, ale teď už vím, že si ji koupím, abych se k ní mohla vrátit, protože to co je v ní tady není a ta hrstka lidí co toto v sobě už má je dosti malá.
Knihu doporučuji každému, kdo touží po lepším světě, a to i po tom svém.

lejla22
01.02.2018 5 z 5

Tak jsem opět našla knihu, která mě dokázala "zpomalit" a vychutnávat každé slovo. Krásný a poutavý příběh o životě, lásce, přátelství, odpuštění i spousty dalšího. Za mě palec nahoru. :-)

Jindřich osmý
16.11.2017 5 z 5

Krásné.I slza ukápla.Mezi nebem a zemí něco musí být .

Marguerite0686
17.09.2017 4 z 5

Kniha je zajímavě podáná. Líbila se mi. Rozhodně doporučuji, mamce i kolegyni se také líbila. Spisovatelce velké díky za toto nevšední, přesto krásné dílo. Šarlotu jsem si hned zamilovala...

ivona11
25.08.2017

Poděkování spisovatelce patří za knihu Šarlotin anděl. Úžasná:-). Je skvělé, jak dokázala to co tvoří život, jak to je, jak by to mělo být..... nádherně a lidsky vyjádřit. Přístup k životu, odpuštění, lásku.....:-) Šarlotin anděl není jen pohádka, ale kniha s hlubokými a při tom tak jednoduše obyčejnými myšlenkami, které by nám nikomu neměly být cizí.
Všichni mí známí byli z knížky nadšeni, a doporučovali dalším.

Jsem přesvědčena, že kdyby tato kniha byla povinnou četbou, byli by lidé lepší a bylo lépe a krásněji.
A o zfilmování knihy..... učebnice lidství jak má být.
Děkuji za krásnou knihu paní Deniso.
Ivona

M100
15.08.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Určitě si najde své čtenáře.Já jen a jen doporučuji.

andělé strážní andělé cirkus

Denisa Martincová