Samuraj - Příběh vznešených japonských válečníků

Samuraj - Příběh vznešených japonských válečníků https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28929/bmid_samuraj-pribeh-vznesenych-japonskyc-sfi-28929.jpg 4 7 1

Názorný průvodce dobrodružným světem samurajů, nejslavnějších japonských bojovníků, který vás provede dávnými bitvami, seznámí s bojovou strategií, zvyky a rituály. Prohlédnete si zbroj a výzbroj z nejrůznějších historických období - samozřejmě včetně legendárních samurajských mečů. Dozvíte se, čím tehdejší válečníci žili, čemu věřili, jak přemýšleli a co si oblékali. Jednotlivé průhledné listy vám umožní „obléknout“ si svého samuraje od spodního oblečení přes vrchní oděv až po poslední součástku zbroje. Překlad Blahoslav Mikolášek.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Historie , Vojenství

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Samurai: The Story of Japan's Great Warriors , 2004


více info...

Komentáře (1)


Pablo70
Pablo70
31.01.2021 5 z 5

Možná jste četli nebo hodláte číst Clavellova Šóguna, kde se to jen hemží samuraji a róniny, nebo jste viděli Posledního samuraje či legendárních Sedm samurajů. Pochopit jejich svět vám velice názorně pomůže tato výpravná kniha. Autor do ní zakomponoval i části válečných memoárů bojovných reků starého Japonska. Jsou kruté i zvláštně galantní:

"Mladí samurajové si ale vlasy vepředu nezastřihovali. Tuto neholenou část upravili do trojúhelníkovitého tvaru, považovaného mladými chlapci za rys velké krásy. Někteří samurajové si hlavu neholili vůbec, ale vlasy sčesávali dozadu. Tokugawa Iejasu mluvil proti této praxi, protože tvrdil, že kazí vzhled hlavy, když je useknuta! Ve stejném duchu chválil Kimuru Šigenariho, protože si voněl vlasy, a tak byla jeho uťatá hlava atraktivnější trofejí, když Ieasu dělal přehlídku hlav po bitvě u Ósaky roku 1615..."

Ti kruťáci Japonci! Ještě že se mohli reinkarnovat!
Tak si o nich přečtěte, svlékněte si svého samuraje a udělejte si představu, jak se tenkrát válčilo, uřezávaly se nosy a uši! Ostatně, náš středověk nebyl o nic veselejší... Clavell vám ve svém románu potom ukáže dokonalý střet civilizací: Evropa versus Japonsko! Má to nastudované!

Štítky knihy

Japonsko samurajové japonské dějiny

Kniha Samuraj - Příběh vznešených japonských válečníků je v

Přečtených9x
Knihotéce15x
Chystám se číst18x
Chci si koupit9x
dalších seznamech1x