Samota pro dva

Třicetiletá knihovnice Adéla má několik let po manželově smrti už jasné představy o své roli v životě a nebojí se sama sobě přiznat, že na rozdíl od většiny žen netouží po rodině. Ze všeho nejraději má poklid svého domova, kde ji nikdo neruší při její oblíbené četbě, a potřebu kontaktů s lidmi jí vrchovatě naplňuje její zaměstnání i sportovní oddíl, kam se chodí spíše odreagovat než sbírat body. Ovšem jednoho dne se na sportovním utkání objeví podivný muž s uhrančivýma očima, které sledují Adélu na každém kroku… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136096/samota-pro-dva-136096.jpg 3.652
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Taťáňa Kubátová

Kniha Samota pro dva

tygřímáma
12.06.2020

(+ SPOILER) 30tiletá knihovnice Adéla je 6 let vdovou. Její muž se zabil při autonehodě. Jel na výlet se svou milenkou.
Igor je rozvedený, sympatický vědec.
Osud svede oba hrdiny dohromady.

JancaMia
22.04.2020

klasická Kubátová :)

PaníColumbová
13.01.2019

Asi první polovina knihy byla taková "nezáživná"... Potom se to ovšem změnilo a ve finále se mi kniha líbila... Je o namlouvání ženy a muže, kteří nechtějí děti. Žena se vztahu prvně bránila (byla zklamaná z předchozího vztahu) Jak to dopadlo se dozvíte po přečtení knihy... :-) Hlavní hrdinka pracovala v knihovně :-)

kasilka
27.09.2018

Knihu jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě a vůbec mě nenadchla. Ačkoliv jsem věděla, že jde o četbu "pro ženy", rozhodně jsem čekala víc. Děj o ničem, postavy neslané, nemastné, zápletka žádná, lehce předvídatelný konec. Za mě rozhodně ne :(

bedkniha
06.08.2018

Nebylo to špatný, četlo se to dobře, ale tyhle typy knížek opravdu nejsou pro mne, přečetla jsem kvůli Čtenářské výzvě, kde je hlavní postava "knihovnicí".

alnahu
13.02.2018

Příběh třicetileté Adély ,která se po smrti manžela věnuje svému povolání knihovnice a také svému velkému koníčku pinpongu a hlavně své samotě. I když má svého kamaráda z oddílu Michala, který ji všude doprovází a sdílí s ní její radosti i smutky ,přesto to není ten pravý. Ta pravá jiskra přeskočí ,když se náhle na utkání objeví Igor-pro ni muž s uhrančivýma očima a pro něj ona "Gotická madona". Oba dva zapomenou na svou samotu ,když zjistí ,že může existovat samota pro dva.

cori
08.11.2017

Adéla a Igor kolem sebe krouží a mají strach z nového vztahu.
SPOILER: Adéla nechce děti, Igor je pro změnu mít nemůže. Když si všechno ujasní, čeká je společná radostná budoucnost.

Analady
29.09.2017