Sama v lese

Sama v lese https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402397/bmid_sama-v-lese-uSt-402397.jpg 4 94 40

Keď prišla k parku, začula plakať malé dieťa. Zastala, ale nikoho nevidela. „Haló?“ zavolala o oktávu vyšším hlasom. „Haló? Je tam niekto?“ Katie Calumetová chodí každé ráno behať. Jedného dňa začuje z auta pri miestnom parku detský plač. Park je prázdny a na ulici niet ani živej duše. Katie ide za hlasom dieťaťa a potom je odrazu všetko čierne. Keď sa spamätá, uvedomí si, že ju vezú v minivane nevedno kam. Netrvá dlho a Katie má spútané ruky a cez hlavu kuklu. Vyšetrovanie prípadu pripadne detektívovi Justinovi Crossovi. Stopy vedú do divočiny v Adirondackskom pohorí a detektív čoskoro zistí, že vyšetruje svoj dosiaľ najťažší prípad. Okrem iného aj preto, lebo rodina Calumetovcov skrýva pred ním plno tajomstiev. Aj sám Cross prežíva vážnu manželskú krízu. Pre Katie a Justina sa začnú preteky s časom, ktoré oboch dostanú až na hranicu síl. Justin pracuje vo dne v noci, aby vypátral, kto a prečo uniesol Katie. Katie sa zatiaľ zúfalo pokúša utiecť únoscom a dostať sa z divokého lesa, ktorý ju obklopuje so všetkými prírodnými nástrahami, ako sú divé zvery, strmé kopce, prudké zrázy, kaskády a močiare. A najmä hustý lesný porast, v ktorom človek veľmi ľahko stratí orientáciu. Podarí sa Katie zachrániť, kým nebude neskoro?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Gone Missing , 2017

Jamra
02.08.2019 2 z 5

Naprosto přímočaré, co se řeklo jako první možnost, hned to tak bylo. Žádné překvapení co Vám vyrazí dech, žádná nečekaná událost, zápletka. Konec absolutně odbitý.

JustWomen
04.07.2019 3 z 5

Bylo to dobré, nic zvláštního, jednoduchý děj, ale docela čtivé a Katie sympatická, žádná padavka.

Ramek56
27.06.2019 5 z 5

Přečtena jedním dechem. Velmi poutavě napsané.

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Naprosto strhující čtení, i když začátek byl trochu slabší

mirunda
01.06.2019 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale někdy dosti málo uvěřitelné. Každopádně změna od běžného žánru, ale už to zase chce nějakej pořádnej thriller.

Cometka
30.05.2019 3 z 5

Dle anotace jsem čekala asi něco napínavějšího. Pohled ze strany unesené byl super, i když někdy jsem si říkala, že je hlavní hrdinka skoro jak žena, co snese všechno. Pohled za strany pátrajicích složek mi přišel takový nedomyšlení, vlastně ani nevím, jak přišli na to, kde ji hledat. A konec mě zklamal, taková banální zápletka - čekala jsem něco, co mi vyrazí dech a já si řeknu "Páni, to byl/a on/ona?", a ono nic..

Lili
23.05.2019 4 z 5

Příjemně čtivé, napínavé, i když překvapivých zvratů jsem čekala daleko víc. Příběh z pohledu „nezvěstné“ mě napínal a bavil (do Katie jsem se lehce vcítila), naopak z pohledu detektiva Crosse trochu zdržoval.
Líbilo se mi, že autor kápnul božskou: příběh se zrodil v mysli jeho ženy.

buldozer5
20.05.2019 5 z 5

Kniha, která mi v paměti asi neutkví příliš dlouho, zkrátka jde o jednu z řady mnoha detektivek, ale která je napsána čtivě a tak, že se od ní prostě člověk nemůže odtrhnout. Bavily mě pasáže z pohledu vyšetřujících i z pohledu Katie, která se snaží přežít v zajetí únosců a následně v lese. Nenapadá mě nic, co bych mohl vytknout.

josska
17.05.2019 4 z 5

Mě se kniha líbila,byla čtivá,psaná jak ze strany vyšetřovatele a tak oběti...konec bych taky snesla zajímavější.....

romana0733
14.05.2019 4 z 5

Kniha byla v celku čtivá. Jen mi tam chyběly nějaké zvraty, tady mě to nutilo číst dál a dál, jen abych se dozvěděla, kdo za tím je. Ten konec byl docela nedotažený, něco tomu chybělo.

KláraJurdová
06.05.2019 3 z 5

Prumernejsi ctiva detektivka ????

alnahu
06.05.2019 4 z 5

Odpočinková detektivka.Příběh Katie,která si jako každý den jde zaběhat ,když probíhá kolem bílé dodávky uslyší z ní pláč dítěte,to ji rozrušilo a chce zjistit co se děje,Ještě stihla odeslat manželovi poslat zprávu ,že se jde k dodávce podívat.Bohužel to ji bylo osudné v autě někdo nastrčil plakající panenku a tím její peklo začíná.Kniha mě bavila.

ArwenAragorn
04.05.2019 5 z 5

Než si knihu přečtu, hodně se orientuji podle %, které jí dají čtenáři. Tahle měla 72%, takže nic moc jsem od ní nečekala. Ale spletla jsem se, jako už vícekrát. Je to čtivá, docela napínavá a dobrodružná detektivka. Střídavě sledujeme boj unesené Katie s únosci a její vyčerpávající snahu najít cestu z divočiny do civilizace (tahle část mě bavila víc) a současně pátrání detektiva Justina Crosse po pachatelích a hledání Katie spolu s jejím manželem. Katie i Crosse jsem si oblíbila.
Jedná se spíš o odpočinkovou četbu, kdy není třeba moc přemýšlet ani urputně sledovat děj. V hodnocení naprosto souhlasím s Dellou 111.

Kamchaa
13.04.2019 2 z 5

Začátek knihy se mi líbil, ale konec mi přišel odfláknutý, jen tak halabala.

Iki1
29.03.2019 4 z 5

Dějová linka je v této knize spíše slabší, ozvláštňuje ji střídající se pohled vyšetřovatele a oběti. Hodně napětí dodá prostředí rezervace bez lidí a snaha hlavní hrdinky o přežití. Takže celkově dobré čtení pro deštivý víkend.

mmmisulka.r
25.03.2019 5 z 5

Za mě velmi povedený dobrodružný román, ano, trochu thriller, ale více převládá dobrodružná linka. Velmi dobře se kniha četla a děj odsýpal. Překvapivě příjemné čtení.

SugarDolly
14.02.2019 2 z 5

Nudné klišé ...

Pípasek
30.01.2019 5 z 5

Naprostý souhlas s Dela 111, mě osobně kniha opravdu zaujala a bavila.

attila1
24.01.2019 4 z 5

Jeden ze slabších thrillerů. Dva pohledy, jeden oběti a druhý policie a rodiny. Nic napínavého, ale četlo se dobře.

Dela111
22.01.2019 4 z 5

Knihu bych zařadila mezi dobrodružné thrillery. Příběh má dvě dějové linie. V jedné pátrá policie a manžel po unesené Katie. V druhé sledujeme Katie jak bojuje nejen s únosci, ale i se samotnou přírodou.
Mě bavila víc ta druhá. Rozsáhlé divoké území nedotčené přírody, nekonečné lesy, strmé hory, skalnaté útesy, kopce, údolí, potoky, jezera... Je to krása, ale dostat se z toho je boj o život...
Dějová linka s Katie je akční, napínavá, se spoustou zvratů. Pachatele jsem nezkoušela tipovat, přesto mi rozuzlení nepřišlo moc překvapivé. Tak nějak se to dalo čekat.
Možná bych hodnotila níž nebýt prostředí, ve kterém se děj odehrává. 70 %