Sama doma

Sama doma https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106862/bmid_sama-doma-8rv-106862.jpg 4 201 43

Někdy si Lily přeje, aby opravdu byla doma sama Lily není sama doma – ale chtěla by být. Starat se o tři mladší sourozence je totiž hodně velká zodpovědnost. Když máma odjede na dovolenou se svým novým přítelem a nechá Lily, šestiletá dvojčata Bliss a Baxtera a malou Pixie doma samotné, je Lily rozhodnutá udržet rodinu pohromadě a dokázat, že si umějí poradit i bez dospělých. Pak ale začne hrozit, že jejich tajemství bude odhaleno, a Lily si uvědomí, že potřebují nějakou bezpečnější skrýš. A vezme všechny tři sourozence stanovat do parku. Je tam spousta místa na běhání, nemusejí uklízet byt, a navíc je tam určitě nikdo nenajde…... celý text

Literatura světová Dívčí romány Příběhy
Vydáno: , BB art

Lily Alone , 2010

knihomolkačenka
07.05.2017 5 z 5

Krásná kniha. Ze začátku mě moc nechytla, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout. :D
Doporučuji. Překrásná kniha.

Kačkaknihomol
27.03.2017 5 z 5

Zase kniha, kde mám tendenci naflákat dospělému. Sakra, jak si to ta máma představuje? Až na mamku Lily, mně ani nic moc nenaštvalo. Do hrdinky jsem se vcítila a soucítila s ní. Za mě skvělá kniha.:-)

SnoWcaT
14.02.2017 3 z 5

Až na to, že knihy od této autorky moc nemusím, tak tahle mě opravdu bavila a určitě patří k těm více povedeným......Doporučuji!

Eliška_Florbal
29.01.2017 5 z 5

Nejlepší kniha od Jacqueline Wilson. Velmi dobrodružné, chápala jsem Lily prostě jsem se vzila do příběhu . představovala jsem si ty situace v hlavě (jako u každé knihy) ale fakt tato kniha je nejlepší!!!! Doporučuji

Rosa123
28.01.2017 5 z 5

Kniha patří k mým nejoblíbenějším od J.W.,obdivuji trpělivost a silné nervy hlavní hrdinky Lily.Doporučuji přečíst.

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Líbila se mi, ačkoliv jsem ji četla jako starší a měla jsem k ději mírné výhrady, byla to skvělá četba a čtenářkám a čtenářům bych ji určitě doporučila.

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Líbila se mi

Vivi007
13.01.2016 5 z 5

napínavé a velice dojemné

Terka17
28.12.2015

Knížku jsem četla několikrát, neomrzí! Je velmi povedená, ve čtenářkách kterým je věkově určena probudí spoustu emocí tak, že se nebudou chtít od knížky odtrhnout. Další skvělá bomba od Jacqueline.

anickalysano
19.08.2015 5 z 5

Fuf, tak to mám za sebou a zase jedna z drsnějších wilsonovek. Tu matku bych fakt seřezala. Děti sympatický, problém opět záludnej. A ten otevřenej konec je vyloženě podrazáckej. Ale to je asi na další knížku.

Jusťa
14.07.2015

Nechápu jak se mohla postarat o někoho jako je Baxter.

steph.tey
08.07.2015 5 z 5

Kniha velmi povedená. Pro tuto věkovou kategorii naprostá bomba!

MirijamFrankl
20.05.2015

Půjčím si to v knihovně.

Ika6
30.04.2015 5 z 5

Tak to je hustý....
Kniha se mi moc líbila a konec byl DOST zajímavý.
Nemám ráda, když je konec nedomyšlený a čtenář si ho musí domyslet. Radši bych měla jistotu, že to dobře dopadne a všichni budou žít zase spolu. Lily byla fakt šikulka, když se týden starala o tři děti. Z Baxtera bych asi rostla. :D Moc bych chtěla mít mladší sestřičku Bliss. A Pixie byl drahoušek všech, nejvtipnější bylo jak chtěla pořád čůrat! :DDD Jen jsem nepochopila tu mámu jak mohla bezproblémově odjet, i když si myslela, že se o děti postará Mickey.

vodopad152
16.03.2015 5 z 5

Sama doma byla super kniha, ale vadí mi když autor sekne knihu, ale chápu že to takhle udělala. Myslím že se velmi povedla i přes malé nedostatky dávám 5 hvězdiček.

Sabka123
15.09.2014 5 z 5

Super knížka. Nemám co dodat.

barulina1
23.08.2014 5 z 5

je to vážně divné že máma může nechat svoje děti samy doma.

cass
09.04.2014

Skvělá kniha, jako všechny od Wilsonové.

SabinaV.
18.01.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem od J. Wilsonové četla. Od té doby co jsem ji přečetla, tak vždy když přijdu do knihovny, hledám nové knížky od J.W.

Mikynek
16.10.2013