Sám mezi všemi

Sám mezi všemi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388486/bmid_sam-mezi-vsemi-bZR-388486.jpg 4 153 153

Adam pracuje jako vychovatel na internátu s problémovými středoškoláky. Příchod nového studenta s pošramocenou pověstí a kolegyně na výpomoc naruší volný způsob života, na který byl doposud zvyklý. Přirozený sled událostí tak postupně probouzí potlačovanou minulost, s níž se nikdy úplně nesrovnal. Možná půjde dál cestou cynismu vůči všemu a všem... A možná přestane být konečně sám mezi všemi...... celý text

Bone
24.01.2019 5 z 5

Autorka se v knize s ničím příliš nepáře a proto je tento román přesně podle mých představ. Navíc po přečtení několika LGBT knih je tato první, která mi připadá otevřená naprosto ve všem. Ať je to erotika, násilí, emoce, nebo problém sexuální orientace. Je fakt, že s velkým pochopením se to u nás asi zatím nesetká, ale za mě má paní Walldová velké plus a moc se těším na její další počiny! Doporučuji všem, kteří hledají gay literaturu ostřejšího ražení :)

Chensie
21.01.2019 3 z 5

Jako náročnější čtenářka vidím příběh jako průměrný, ovšem s ohledem na to, že se jedná o debut jsem mírnější. Kniha má, co nabídnout, i přes své chyby, které začínající autorka bude muset vypilovat. Knihu jsem si zakoupila kvůli anotaci i obálce, ve výsledku mě sice nudila, protože styl psaní je zbytečně rozvláčný a Katrin Walldová popisuje i to, co není potřebné. Stručnější přístup, ve kterém by hovořila více k věci a bez okecávek, by knize dodal potřebnou dynamiku a napětí. I přesto byl příběh příjemným překvapením. Ač bylo jasné, oč tedy půjde, autorka se rozhodla dát přímočarý erotický námět k ledu, promyslela ho a připojila zajímavé a vhodné vedlejší linie, které vás zabaví a obsah prohloubí. Za mě mezi lgbt knihami začínajících českých autorů vede erotický román Bunny, který mě dostal námětem a roztomilým hrdinou. A také Muffin a čaj, což je zas ale jen ya, s ohledem na vytříbený styl psaní. Sám mezi všemi je sice až pod nimi, ale nehodnotím ho jako propadák. Spíše lepší průměr a jsem zvědavá na další autorčiny knihy, které koupí ráda podpořím. :o)

rycccy
26.11.2018 5 z 5

Knihu jsem si pořídil z "nouze" a v očekávání, že ty předešlé knihy jako je "Dej mi své jméno" - kde to bylo opravdu zvláštní čtení a velmi snové a nebo "Já Inrův dědic - do této knihy se vůbec nemůžu začíst. Tak jsem doufal, že se konečně trefím do nějaké gay knihy, která by se dala číst a měl z toho děje dobrý pocit. Kniha byla opravdu super, ani jsem neměl velké očekávání, že by se mi podařilo něco takhle super najít. Je to v podstatě druhá kniha s gay erotikou kterou jsem četl - první "Vesnický závod"- tam to taky bylo nabitý erotikou, ale úplně jinak, příběh strašně zmatený.
Kniha na mě působila od začátku příjemně temně. Stávalo se mi, že jsem další vývoj dokázal předpovědět a někdy jsem si pěkně naběhl. Erotické scény v knize byly velmi realisticky popsány a podle mého i smysluplně. Velmi se mi líbilo prostředí ve kterém se příběh odehrává. Obě hlavní postavy mají velmi temnou minulost, každý jinak, před kterou se nelze schovat a jen tak před ní utéct. Popravdě jsem se bál, že to skončí všechno mnohem hůř, kniha je totiž v duchu nečekaných zvratů. Kniha se četla sama a velmi se mi líbila - víc takových knih.

hedvika5224
24.09.2018

Skvělá kniha od skvělé spisovatelky. Vřele doporučuji.

EllieElla
23.09.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si zamilovala už po jejím prvním přečtení a mít ji skutečně fyzicky před sebou ten dojem jen umocnilo. Pokud vyhledáváte literaturu s LGBT tématikou, mohu jen doporučit.

kristyna9368
08.09.2018

Můj názor autorka už zná.Ale i proto ho chci napsat sem.Kniha je úžasná příběhově chytne a nepustí sem z ní pořád nadšena. Rozhodně to nebylo moje poslední přečtení toho to poklad.Gay románu je bohužel málo.Tenhle se ale velmi povedl za co jsem velmi ráda.A v hloubi duše doufám že tohle nebude jediná kniha autorky.Mohu jedině doporučit!!!