Sám mezi všemi

Sám mezi všemi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388486/bmid_sam-mezi-vsemi-bZR-388486.jpg 4 153 153

Adam pracuje jako vychovatel na internátu s problémovými středoškoláky. Příchod nového studenta s pošramocenou pověstí a kolegyně na výpomoc naruší volný způsob života, na který byl doposud zvyklý. Přirozený sled událostí tak postupně probouzí potlačovanou minulost, s níž se nikdy úplně nesrovnal. Možná půjde dál cestou cynismu vůči všemu a všem... A možná přestane být konečně sám mezi všemi...... celý text

Knizectvi
22.03.2020 5 z 5

Mám tu těď pro Vás hodně knih a recenzí, chci ale začít touhle poslední přečtenou.
Hlavně proto, že ve mě zanechala spoustu emocí. Tak se do toho pusťme.
Kniha je psaná z pohledu hlavního hrdiny Adama, který pracuje jako vychovatel na chlapecké
internátní škole. Adam se díky minulosti, kdy za tragických okolností přišel o svou lásku Dominika, uzavřel všem citům a užívá si pouze sex. Ano kniha je prezentována jako erotický gay román, ale má toho v sobě mnohem víc. Na školu nastupuje Tommy, který je díky své minulosti, ,,zapřísáhlý homofob´´ a začne dělat Adamovi ze života peklo. Jak to tak bývá, vše není černobílé a tak se zaplétáme do složitého příběhu dvou lidí s temnou minulostí a velkým zmatkem v hlavě.
Ano příběh je plný gay sexu, a většinou dost drsného, takové knihy většinou nevyhledávám ale jsem rád, že jsem četl dál. Sex v tomto případě beru jako ukazatel změny, změny povahy, pocitů i smýšlení. Tak jak se vyvíjí hlavní postava, vyvíjí a mění se i sex. Možná jsem si to vsugeroval sám ale přišlo mi, že je to tak myšleno.
Pro mě to byl neskutečně silný příběh o tom co dokáže způsobit nenávist a nepochopení, ale také naopak jak dokáže pomoct láska a podpora. Příběh o vyrovnávání se s minulostí i tíživou přítomností. A taky o tom co může každý z nás dokázat, když bude opravdu chtít.
Už je to několik dní po dočtení a stále nedokážu myslet na nic jiného, vyvolala ve mě drobné emoční zhroucení a taky pocit prázdnoty z toho, že už je konec.
Pokud Vám tedy nevadí sexuální scény, rozhodně doporučuju přečíst. Jenom..
Jakto že to skončilo tak brzy ? Potřebuju vííííc.
A taky. Když jsem se snažil něco o autorce zjistit, našel jsem její článek o tom, že končí se psaním a vyznělo to tak, že je to kvůli špatným recenzím. Proto chci jenom říct, nědělejte to. Kdybych měl dát na to co kdo říká nebo na recenze, nikdy bych se nemohl do ničeho pustit. I v mé práci jsou špatné recenze, ale pro mě je důležitější
jeden spokojený a nadšený zákazník, než deset rejpalů. Proto prosím pište dál....já potřebuju Adama a Tommyho

Nuttelka
08.03.2020 5 z 5

Adam mě chytil a nepustil, vyždímal ze mě tolik emocí, že na tento příběh budu myslet ještě hodně dlouho a určitě se ke klukům znovu vrátím.

TomTomis
23.01.2020 3 z 5

Oddechovka. Gay erotika. Smyslnost. A postavy, které místy jednají jako totální blbci. Místy naivní, místy schematické. Místy dojímavé, místy příliš přesexované. Hlavní postava neví, zda to, co činí je sex nebo už milování, dovede to odlišovat. Příliš se v sobě nevyzná a máte chuť ho za mnohé profackovat... Závěr knihy jsem čekal, ale po tolika letech??? Opravdu??? Musím vypíchnout to, že ač byla kniha plná gramat.chyb, četla se rychle. Kdo nečeká vysokou literaturu, ale snaží si u knihy odpočinout, proč ne. Občas kniha přiměje i k zamyšlení. Jako prvotina zajímavé, ... Určitě si přečtu i Vyšší level.

Etule
05.01.2020 3 z 5

Za mě je to tak půl napůl. Kniha se mi v určitých bodech líbila, v jiných zase ne. Co se týká toho probíraného znásilnění tady. Nepřijde mi, že by ho autorka nějak schvalovala či obhajovala. Co mě ale spíš zarazilo, že o tom vědělo tolik lidí a nenašel se nikdo, kdo by to nahlásil? Jasně, samotná oběť to taky neudělala, ale přišlo mi dost zvláštní, že by to opravdu nikdo nenahlásil. Minimálně ředitel školy si myslím, že by to měl udělat. Neřku-li ho rovnou vyhodit protože, co mělo zaručit, že se to nestane některému z dětí, které měl co by vychovatel na starosti.
Kniha se nevyhnula některým klišé, kterou jsou ale pro takovéhle romány (nemyslím tím gay, ale všeobecně pro zamilované) vlastně už normální, ale mě to ten závěr trošku zkazilo. Přišel mi takový hodně rychlý, ať už je to za námi.

Sharona73
21.12.2019 2 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda vůbec hodnotit. Nerada dávám tak mizerné hodnocení české autorce a nakonec, příběh je vážně vymyšlený dobře, ale... Chyby, chyby, chyby. Ani nevím s kterou začít. Pravopisné, gramatické, faktické, logické i stylistické a fakt hodně.

M.anon
18.12.2019 5 z 5

Nevím kde dotyčný vzal, že autorka obhajuje znásilnění. Pěkná kravina, Před souzením by chtělo nejdřív dočíst a pak kritizovat. Mě se knížka moc líbila, dotýká se témat o kterých spousta autorů ještě nepíše. Proč by mělo násilí, znásilňování atd být jen "záležitostí" hetero, vždyť tyhle věci se bohužel dějí nehledě na barvu, pohlaví nebo orientaci...
Když jsem začla číst trochu jsem se lekla jakým směrem se bude kniha ubírat, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Kniha je krásná, čtivá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, přečetla jsem ji za pár hodin. Víc takových knih! ????

LucySmile
16.11.2019 5 z 5

Wow wow wow! Strhující, dokonalé, autentické. Přečteno rekordně za jeden pouhý den, nešlo přestat číst. Myslela jsem, že po autorčině Vyšším levelu mě od ní nic lepšího nečeká a ohromně jsem se spletla. Byl to sice trochu jiný příběh, ale mnohem lepší. Adama jsem si oblíbila, i když jeho povaha byla zvláštní. Děj utíkal rychle, žádné zbytečnosti okolo. Konec trochu moc stručný. Opět moje jediná výtka: bylo to mo krátký. :)

bari_be
11.11.2019 5 z 5

Syrový příběh, který jsem po celou dobu viděla v našedlé mlze. Nic růžového a přeslazeného. O to víc působí autenticky. Do děje se prolíná násilí, temnota, zároveň však i křehkost, pochopení a láska. Děj je nepředvídatelný a já se od něj nemohla odtrhnout. Mrzelo mě, že konec nebyl víc rozepsán. Velmi emotivní příběh, na který jsem myslela ještě dlouho po přečtení.

gleti
29.10.2019 2 z 5

Není pochyb, že autorka umí psát. Čtenáře připoutá ke knize. ALE!!!

Nechápu tendenci mladých autorů zasadit děj do amerických reálií, které většinou znají jen ze seriálů. Neznalost prostředí z těchto děl jen čiší.
Navíc mě osobně iritovala hlavní postava, působící hystericky a nepravděpodobně.

mravenec23
13.08.2019 5 z 5

Je vidět že paní knížku nepřečetla. Kdyby tak učinila tak přijde na to že i tento děj, který tak odsuzuje zapadá do děje této knihy. Nemyslím si že by autorka schvalovala znásilnění. Zkuste knihu dočíst a potom hodnotit. Není tudíž důvod k tomu aby se autorka stydyděla. Toto hodnocení bych přirovnal k jídlu- nemusí vonět a přesto může být výrečné. Takže za mně jen tak dál..

DracoMalfoy
10.08.2019

Nedočteno. Nikdy víc! Ospravedlňování znásilnění je něco, co jsem neočekávala od ženské autorky. Je vidět, že paní není členkou LGBT komunity, protože toto by nikdy jinak nenapsala. Opravdu si myslím, že za tuto knihu by se měla stydět.

Zorka
05.07.2019 3 z 5

Téma zajímavé, ale pro mě bohužel ta uvěřitelnost dost chyběla. Chvílemi hodně naivní, chvílemi až přeerotizované, konec pro mě celkově zklamání - skoro až směšný. Takže ano, číst se to dá, ale hloubku bych v tom nehledala.

peitho.1
28.06.2019 5 z 5

Tak tady se s tím autorka opravdu nemaže, příběh a jeho vyprávění je syrové, erotické scény explicitní, hrdina občas k politování a občas k proplesknutí. Já jsem si knihu užila a vím, že narozdíl od jiných podobných knih mi tahle zůstane v paměti. Kdo se nebojí podobných témat, tak vřele doporučuji.

Ráčkajda
23.06.2019 5 z 5

Tak to byla jízda... super čtivé, nešlo se odtrhnout.

jahex
30.05.2019 5 z 5

Jo. Tohle fakt beru. Bez příkras. Syrové a uvěřitelné.

Evka3814
01.04.2019 5 z 5

Super kniha,která se četla sama.Smekám před autorkou,která do toho šla na plno a nic nepřikrášlovala. Je smutné že v dnešní době to někdo ještě odsuzuje. Každopádně tato kniha stojí za přečtení

Kiwicatko
27.03.2019 5 z 5

Precteno a jsem vic nez mile prekvapena, jak dobre na me cely pribeh pusobil. Prakticky jsem se musela nutit odtrhnout se od cteni, protoze jsem chtela vedet jak to bude dal.
Nasla jsem v pribehu dostatek napeti, nedorozumeni, porozumeni, temnoty, jemnosti, nasili, zmaru, erotickeho chveni i lasky, takye ve finale na me zapusobila obrovskym zpusobem a ja sem moc rada, ze jsem ji nasla a precetla.
Mrzelo me, ze konec nebyl o kousek vic rozepsan a chybely mi i informace, co se stalo s matikarem atd. .... zkratka jsem se nemohla smirit se skutecnosti, ze uz je konec a nejradsi bych to natahla o dalsich nekolik stran ... klidne i desitek :)

fereny
26.03.2019 2 z 5

Příběh mě zajímal, takže jsem to dočetla do konce. A dobrý, takový průměr.
Ale to psaní.. čárky tam, kde nemají být nebo naopak chybí, příliš mnoho vykřičníků, ... ubírá to na kvalitě knihy, při čtení mě to pořád rušilo.

mravenec23
18.03.2019 5 z 5

Skvělá knížka můžu jen doporučit... Děj skvělý v průběhu čtení jsem myslel že se dá odhadnout pokračování, spisovatelka mě však vyvedla z omylu. Děkuji

ElikaBendova
28.02.2019 5 z 5

Já absolutně nenacházím slov. Tohle bych v životě nečekala, ale tohle mi absolutně vyrazilo dech ve všech ohledech. Kniha má všechno co si čtenář jako já může přát. Miluju, když kniha není jen sladké cukrování a předvídatelný děj, ale objevují se tam sprostá slova a má to temnější příběh, který hltáte stránku po stránce, protože nevíte, jak to bude pokračovat a hlavně, jak to skončí. Zařazuji mezi svoje srdcovky. Anotace vlastně vůbec nic o příběhu neřekne a o to víc je překvapením, do čeho se vlastně začtete. Adamova minulost je perfektní a ty prolínající příběhy z pohledu druhých postav jsou fakt propracované. Přečetla jsem spousty lgbt knih, ale všechno to vem čert... Sám mezi všemi zůstaneš v mém srdci...