Rubín v kouři

Rubín v kouři https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1545/bmid_rubin-v-kouri-65b65c4cbacfb.jpg 4 138 23

Sally Lockhartová série

Napínavý román z temných uliček a opiových doupat starého Londýna… Pokud jste se ještě nesetkali se Sally Lockhartovou, hrdinkou z pera uznávaného britského autora Philipa Pullmana, připravte se na nervy drásající dobrodružství. Sally je šestnáctiletá nevšedně hezká dívka. Její znalosti literatury, francouzštiny, dějepisu, výtvarného umění a hudby jsou sice nulové, zato však dokonale ovládá vojenskou taktiku, dovede řídit menší podnik a střílí jako přebornice. Když její otec za podezřelých okolností utone v Jihočínském moři, zůstane Sally v nemilosrdném prostředí velkoměsta sama a musí se o sebe postarat. Navíc jí hrozí strašné nebezpečí, o kterém zpočátku nemá ani tušení. Brzy však zjistí, že kořeny veškerého zla musí hledat v tajemství vlastní minulosti a vzácného rubínu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruby in the Smoke , 1985

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

Ǔžasná a okouzlující knížka. Sally Lockhartová navíc přímo vybízí, aby se s ní čtenářky identifikovaly. Je to asná postava - emancipovaná, samostatná, přiměřeně tvrdohlavá.=)

kusma
08.12.2011 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, kdy první kapitola mě ani moc nebavila. Musela jsem si zvyknout na způsob psaní, který mi přišel moc jednoduchý a bohužel i málo popisný. Pak jsem se ale začetla a zejména přirovnání nepřítele k pavoukovi mě dostalo a dál už jsem si knihu hezky užívala.
Kniha je prvním dílem trilogie, což je dobře. Bude jistě zajímavé sledovat hrdinku dál. Jen je škoda, že se autor víc nevěnoval prostředí a charakteru postav, myslím, že by to atmosféře knihy pomohlo.

Papája17
04.09.2011

Super knížka, chystám se přečíst i další díly :)