Sága Vikingov

Sága Vikingov https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236721/bmid_saga-vikingov-R4L-236721.jpg 4 7 3

Kniha Petra Brenta Sága Vikingov upriamuje pozornosť na predkov dnešných Severanov - Dánov, Nórov a Švédov. Vikingská anabáza, plná dobyvačných vojen, ale aj objaviteľských ciest a kolonizačných úsilí, patrí zaručene medzi vrcholné etapy dejín Škandinávie. Peter Brent stmelil rezonanciu starých severských ság a archeologických pamiatok v jednoliaty prúd histórie tohto národa a to formou pútavou, v úsudku triezvou. Jeho kniha je niečím na rozhraní literárneho faktu a odbornosti, plne zaujme čitateľa a poskytne mu solídne poznatky, umocnené vytríbenosťou štýlu.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: , Smena

The Viking Saga , 1975

Arcticus
22.12.2022 3 z 5

Pomerne náročné čítanie. Oceňujem členenie na kapitoly, ktoré sa vždy venujú pôsobeniu Severanov v konkrétnej oblasti, no nejde ani tak o nejakú hlbšiu analýzu - kultúrny a spoločenský vplyv, ako skôr o popis mocenského pôsobenia a dobrodružných výbojov . Autor sa síce snaží textu dodať akúsi epickosť, no veľakrát som sa strácal v tom množstve mien a udalostí. Mal som pocit, akoby príliš rýchlo skákal z udalosti na udalosť, kvôli čomu som mal mnohokrát problém sústrediť sa a pamätať si súvislosti

iskovsky
18.03.2020 4 z 5

Veľmi zaujímavo písaná kniha a v dobe svojho vzniku v našich kníhkupectvách jedinečná obsahom.

freejazz
17.09.2018 4 z 5

mám rád históriu a každá nová informácia je ako sklíčko z kaleidoskopu, ktoré pomáha vytvárať vzrušujúce obrazy. škoda len prekladu.

Vikingové Skandinávie raný středověk Germáni

Autorovy knížky