Sága

Sága https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242330/bmid_saga-yoa-242330.jpg 4 350 57

Sága série

Magie válčí s vědou, měsíc s planetou – a široko daleko ve vesmíru není kam se před válkou ukrýt… Marko a Alana se o to přesto pokusí. Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví... a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Saga: Volume One , 2012

Terva
23.04.2020 5 z 5

Tak takhle se z představy
stává skutečnost:
Posrala jsem se!
Mě připadá,
že jsem se posrala!

Tento příběh jsem vlastně začal číst v Dobříši na BOok! Conu 2019. Vždy v pauzách mezi přednáškami jsme si donesl pivo, sednul si v zadní části knihovny do koutečka a četl. Nebyl však čas na druhý příběh, zůstalo jen u jedničky, bylo pak moc zábavy a málo času. No a až teď jsem začal příběhy Ságy znovu číst. Opakování je Alanou moudrosti a tak jsem začal od prvního sešitu. Marko se určitě nebude zlobit.

Citát: To mám kurva z toho, že jsem si vzala vegetariána! I ty blbý rostliny se nás pokoušejí zabít!

Kresba je zajímavá. Sice není nijak extra zvláštní, ale je pěkná. Obrazy jsou převážně urovnané a jednoduché. Jediné, co mi trochu vadí je absence detailů v obrazech. Jsou tam v podstatě jenom postavy a v jejich pozadí je jen barva, žádné předměty, žádné další věci v jejich okolí. Ale časem si na to zvyknete a nebude vám to připadat tak „prázdné“. Příběh se rychle rozvíjí a není čas na detaily, tady jde o život. I když, když jsem viděl Sextilion, málem jsme umřel smíchy. To je správná uchýlárna :-)

Malá ochutnávka:
Marko: Je to holčička! Je nádherná.
…...Každopádně ten den jsem se narodila.
Alana: Koukni má po tobě rohy.
Marko: A po tobě křídla.
Alana: Ale co to má s těma očima?.....
Alana: Marko! Co to proboha děláš?
Marko: Pchekuchuju pupechní chnůru, ne?
Alana: Máš přece meč! Máš u sebe meč!

Obsahově je to spíš sci-fi a kresbou je to spíš fantasy. Prostě je na vás k čemu tíhnete a to si z příběhu vyberete. Je tu spousty humoru a v tý vší akci je tu dobře situovaný humor.. Pár sprostých okamžiků nikoho neurazí. Nakonec je to výsledný mix všeho a už se těším na další knihu. Z této knihy jsem vybral osm citátů a vložil je scénáristovi Brianu K. Vaughanovi do jeho profilu. Při čtení této první Ságy jsem poslouchal skupinu Wolfheart a jejich studiové album „Wolves of Karelia“ z roku 2020

Citát: Ještě jednou mi řekni „paninko“ a najdu způsob, jak tě zabít podruhý.

Knizectvi
22.03.2020 5 z 5

Skvělý komiks, po kterém pokukuji už delší dobu a za který musím poděkovat @bbart_nakladatelstvi .
Mix sci-fi a fantasy doplněný o trochu sexu a okořeněný trochou sprostých slov. Naprosto dokonalé ilustrace, díky kterým na každé stránce zůstavám mnohem déle než jen tu chviličku než proběhnu tu trochu textu. Ale i příběh, který se v tomto prvním díle teprve rozjíždí je skvělý.
Ocitáme se ve vesmíru, přímo uprostřed války ve které spolu bojují obyvatelé planety, zaměřené na vědu a jejího měsíce kde vládne spíše magie. Ve válce dvou ras, které ale nemůžou navzájem zničit domov svého protivníka, protože by to ovlivnilo i ten jejich. Rozšíří proto válku do celé galaxie. My nyní sledujeme Marka z měsíce a Alanu z planety, kteří zběhli z armády a zamilovali se do sebe. Začínáme sledovat jejich osud ve chvíli kdy Alana porodí holčičku, která je důkazem toho, že se obě rasy můžou nejenom milovat ale i plodit potomstvo. A to se samozřejmě nehodí ani jedné z mocností a tak začíná hon na milence a jejich dítě. Najdou v celé galaxii místo kde by mohli v klidu žít a uniknout nejen válce ale i svým pronásledovatelům ?
Je to super oddechovka a potěšení pro oči, rozhodně doporučuji každému kdo má alespoň trochu rád komiksy, fantasy a nebo sci-fi. Určitě si najdete to své :) Nakladatelství BBart

Kate18
27.02.2020 5 z 5

Marko a Alana jsou zvláštní a nesourodý pár. Jeden pochází z rodu rohatých, druhý okřídlených. Jeden je z planety a druhý z jejího měsíce. Jejich rody spolu válčí, i když už si snad nikdo ani nepamatuje proč. Alana a Marko se snaží před touto válkou uprchnout, ale je proti nim snad celá galaxie. Naštěstí se jim podaří najít zvláštní spojence...

KubaHanzelin
11.12.2019 5 z 5

Paráda ve všech ohledech, tehle komiks si nebere vůbec servítky a to se mi líbí, příběh originální, zajímavé rasy, několik příběhových linek, které se určitě ještě pořádně rozběhnou, jsem zvědavý co mě čeká dál, jsem rád, že jsem si pořídil hned první tři svazky:)

Sarah11
22.08.2019 4 z 5

Sága byla mým prvním setkáním s komiksem a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Na zadek jsem si z toho sice nesedla, stále mám větší požitek z klasické beletrie, ale bylo to takové příjemné zpestření. Kresbu nemůžu posoudit, protože, jak už jsem zmiňovala, nejsem pravidelným čtenářem komiksů, ale mému laickému oku to lahodilo, nepůsobilo to na mě vizuálně nepříjemně.
Co se týče samotného příběhu, je to občas trochu bizarní až absurdní, ale několikrát jsem se přistihla, že se mi zvedají koutky. Pokud nejste příznivci vulgarit, nahoty a sexuálních scén a narážek v literatuře, tak bych se od toho asi držela dál, ale pokud vám tyto věci nevadí, hurá do toho.
Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalších dílů i vzhledem k tomu, kolik jich je a vzhledem k jejich ceně, ale přečtení rozhodně nelituji. Občas je fajn trošku vystoupit ze své komfortní zóny a rozšířit si obzory.

Skyer
13.07.2019 4 z 5

Komiks, který mě zaujal rozmanitými bytostmi, které se zde nacházely, a byl dost čtivý.
Bohužel se nedozvíme, proč spolu ty dva národy bojují. Asi se prostě nenávidí a hotovo. Asi jen kvůli rozdílnějšímu vzhledu a pocitu nadřazenosti jednoho nad druhým. (To ale nebylo řečeno.) Doufám, že to bude trochu rozvinuto v dalších dílech.

Alex.Barunka
25.02.2019 5 z 5

Tak výmluvné, že není potřeba ani to komentovat :D

Annieren
17.01.2019 5 z 5

Vulgarismy mi v knize nevadily; naopak přišlo mi, že to vytváří skvělý kontrast k ději, který by jinak mohl být prezentován úplně jinak (patetičtěji, dramatičtěji atd.), takže mi to takhle spíše vyhovovalo. Celkově je tato sci-fi a fantasy směska doprovázena takovým zajímavým černým (ani nevím, jestli to nazvat černým) humorem, například ta Sex planeta, robotí princ, duchové, kteří vypadají přesně tak, jak byste vypadali, kdybyste šlápli na minu... kresba je úžasná, příběh zatím velice zajímavý a originálně zpracovaný, takže se musím jednoznačně vrhnout na další díl.

ThrisaManx
29.12.2018

První díl Ságy byl moc fajn. Tak za prvé ilustrace, ty jsou krásné a zajímavé a neustále mě nutily knihou listovat a prohlížet si je. Občas mě trochu iritovaly vulgarismy, osobně mi to do takového typu knih moc nesedí. Co se týče příběhu, tak ten byl zajímavý, ale ničím zvlášť mě nenadchnul. Válka vědy proti magii zní skvěle a já se na to těšila, ale trochu mě to zklamalo. Nicméně bylo to čtivé i napínavé, jsem ráda, že jsem si přečetla i něco, co běžně nečtu, a pokračovat v této sérii pravděpodobně nebudu.

NalinnMane
02.12.2018 4 z 5

vše krásné, ale trochu se topím v tom množství záporáků a ras.

Pravda.Shin
01.11.2018 2 z 5

Hmm. Asi jako první mě zklamaly neustálé vulgarismy. Nepřišlo mi to jako nejšťastnější nápad upoutání čtenáře. Jako druhé mě zklamaly snad všechny rasy. Autor jen asi prolistoval nějaký časopis "Věda, zvířátka a druhy hulení". Mořský koník za kancelářským stolem, hlavy přímo na nohách, robot s hlavou televize... Udělat válku mezi magií a vědou zní sice zajímavě, ale tohle je jen přehnaná space opera, která sází na erotiku. Když už nic, alespoň mě to vyloženě nenudilo. A kresba je celkem nad průměrem.

Jass
04.10.2018 5 z 5

Díky úryvku, který se ke mně kdysi dávno dostal jsem čekala, že to bude dobré, ale takhle dobré?! Co dobré, úžasné! - Tímto se pokusím skončit se superlativy... Líbí se mi celková ulítlost příběhu, ale zároveň jakési nevnucující se moralizující poselství. Líbí se mi různorodost a šedost postav. Líbí se mi styl kresby. Líbí se mi, jak mě každá další stránka umí překvapit. Kupříkladu (abych vybrala něco nespoileroidního) roboti můžou otěhotnět - uf... To je prostě... překvapující :D No, zkrátka jsem okamžitě skočila po dalším díle.

Veronicess
20.09.2018 5 z 5

Úžasné! Už som skúšala prečítať pár komixov, ale všetky tie od Marvelu a DC čo sa mi dostali do rúk ma nijak neoslovili. Ale TENTO bol FAKT SUPER. Nedalo sa od toho odtrhnúť. Hneď po dočítaní som donútila priateľa nech si ho prečíta. A myslím že určite donútim ešte ďalších pár ľudí. Lebo tento komix si proste musíte prečítať. Bolo to vtipné, chytré, milé a nebezpečné. A miestami 18+.

Alethea_k
17.07.2018 5 z 5

Sága je prostě bomba! Jsem asi jediný člověk, který to ještě nečetl celé,ale je to prostě boží! Přesně jak tam stojí... Koho zajímá co to vlastně je za žánr? Zamilovala jsem si celou válku vesmíru, sarkastické postavy, skvělé ilustrace, do kterých zasahuje text tak akorát. Aby nebyl otravný a zároveň aby pobavil a posunoval děj neustále kupředu. Sprosťárny jsem tady dokonce uvítala. Okamžitě sahám po dalších dílech.
Ale ty 400,- bych za to asi nedala. Stačí půjčit v knihovně.

Wojta777
02.07.2018 5 z 5

Kdybych tenhle komiks měl shrnout jedním slovem, tak by to bylo slovo GENIÁLNÍ. Tento komiks má úžasnou kresbu, originální příběh, výborné a charismatické postavy a skvělý smysl pro humor. Kdyby jste se mě zeptali, co je to za žánr, tak bych řekl SF-Fantasy. Ten svět a jeho kultury je tak promyšlený a tak dobrý. Všem doporučuji a hodnotím 5 hvězdičkami.

JajaCZ
12.06.2018 5 z 5

Krása! Grafické podanie, originálny príbeh. Jednoducho bavilo :)

tsal
03.06.2018 4 z 5

Sága se prozatím tváří jako rodinné drama na pozadí války se špetkou lásky navzdory všem. Trocha šílení kolem rodičovských povinností, trocha střílení a utíkání před válkou, trocha mezirasového míšení. A taky spousta imaginace a fantazie utržené ze řetězu. Příběhově je laťka zatím tak na průměru, ovšem stylem vyprávění se Sága vyšvihla dost vysoko. Co teprve, jestli i děj nabere grády?

TomTomis
23.05.2018 4 z 5

Můj takřka první komiks. Narazil jsem na něj v knihovně a musím říci, že dějově se mi příběh líbil. Taková obrazová mišmaš fantazie, která rychle plyne. Čtení na volné chvilky. Přečteno za chvíli. Dám si jistě další díl.

Akana
18.03.2018 4 z 5

Fantazie autorů je skutečně bezbřehá. Kde jinde uvidíte souložící obrazovky nebo stromy s raketovým pohonem? Navíc to má silný příběh s nenásilně pacifistickým poselstvím a oceňuji i rozumně dávkovaný humor, který se nesnaží být za každou cenu cool a uhláškovat se k smrti.

Babsy
19.02.2018 5 z 5