Tvrdší než diamant

Pokračování osudů rodu Ballantyneů na počátku sedmdesátých let 19. století v období diamantové horečky na jihu Afriky, kdy zejména odbojný kmen Matabelců se neváhá střetnout s bělochy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/2814/tvrdsi-nez-diamant-2814.jpg 4.4109

Sága rodu Ballantyneů (2.)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Alpress

Man of man (1981)

Kniha Tvrdší než diamant

Kerberos

Další osudy rodiny Ballantyneů,těžký život hledačů diamantů,boje s domorodci,hodně jmen,bitev.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

Elapheg
04.10.2018

Druhý díl ságy rodu Ballantyneů mě bavil a zaujal více než díl první. Opět se zde setkáváme s hlavními postavami z prvního dílu, Zougou Ballantynem a jeho syny Ralphem a Jordanem, Robyn Codringtonovou ( Ballantyneovou ) a jejími čtyřmi dcerami, Mungo St. Johnem a Cecilem Rhodesem majitelem diamantového dolu a králem Lobengulou, vládcem Matabelelandu. Zouga se svou rodinou zainvestoval veškeré své jmění do pozemku v diamantovém dolu v Africe, kde se těží diamanty, aby získal finanční prostředky k dalšímu objevování krás Afriky na severu na Matabelelandu, kdežto jeho sestra Robyn se provdala za Clintona Codringtona a založili spolu misijní křesťanskou stanici v Africe. Je to opět velice zdařilý román, který mě neustále držel v napětí, chvílemi jsem měl chuť přeskočit o pár stránek dopředu, abych se dozvěděl, jak to vše dopadne, ale naštěstí jsem to neudělal. Je to opět kniha plná naděje, snahy lidského úsilí dosáhnout bohatství, kniha, ve které nechybí ani láska, přátelství, ale ani strádání, či neúspěch, chamtivost a úskočnost především bílých lidí, ale i nenávist a válčení mezi jednotlivými africkými kmeny. Jedno, zda vás Wilbur zavádí do diamantového dolu a popisuje těžbu diamantů, či vás zavádí na bitevní pole a popisuje způsoby boje a válečná tažení, nebo se ocitáte na misijní stanici, kde Robyn ošetřuje zraněné, vždy Wilbur popisuje děj detailně a tak umně, že se vám v hlavě líhnou živé obrazy a detailní obrazy děje, co právě čtete a je především znát, že se spisovatel danou problematikou vkaždé oblasti zabýval. Právě pro umění Wilbura popsat obyčejné věci tak tak neobyčejně ho mám tak rád. V této knize ale nekončí vše jen happy endem, což knize přidává jen na reálnosti. Těším se na další díl ságy v knize Andělé pláčí a lituji pouze toho, že jsem před dvěma lety, kdy jsem ještě neznal DK přečetl závěrečný díl leopard loví v temnotách jako první.

Chaki
14.01.2015

Dá se to číst jedním dechem jako skoro všechny Wilburovy knihy. Jen z této je cítit deprese která vychází z popisu vykořisťování v průběhu kolonizace na jihu afriky...

kryspin66
06.01.2013

Další dobrá kniha autora.

petka-2007
30.12.2012

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

pavlinapavlina
14.07.2012

Klasika. Pobaví, zaujme. Najdete téma na přemýšlení.

Dva roky prázdnin
Dva roky prázdnin