Leopard loví v temnotách

Caig Mellow, poslední z rodu Ballantyneů, opustil rodnou Rhodesii. Z rodinného bohatství si neodnesl nic, naopak v zoufalých bojích za zachování svobody a existence civilizovaného státu přišel o nohu. Nyní se vrací s tajným posláním. Společně s mladou fotografkou, vedenou ekologickými snahami, se snaží odhalit příčiny a mechanismus černého obchodu se slonovinou, do něhož jsou zapleteny nejvyšší vládní špičky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/2801/leopard-lovi-v-temnotach-2801.jpg 4.4105

Sága rodu Ballantyneů (4.)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Alpress

Leopard hunts in darkness (1984)

Kniha Leopard loví v temnotách

Karkri

Do prvních dvou dílů jsem se musela nutit. Třetí mnohem lepší a tento poslední díl jsem přečetla tahem.

Kika65
10.09.2017

Škoda, že je konec série.

Zmitko.m
04.07.2017

Tuhle knihu mám rád...je tam tolik zvratů, že člověk rozhodně nemá chuť odejít od knihy...nejdřív pomoc vládnoucího režimu, pak zas boj proti vládním silám, a mezitím samozřejmě láska, síla přátelství a dobrý konec...Hoodně dobře je napsaná část setkání Craiga s terouši. Tam jsem se nasmál :-)

JanaBalunova
17.10.2016

Klasický Wilburovský styl. Příběh byl velmi napínavý a protkaný historickými událostmi z dějin země. Jazykově pestré a místy až nadýchané, ale pro ty jež milují hlavně tvárnost českého jazyka je to velká inspirace. Kniha opět nahlíží do koutů rasismu a tribalizmu, ale rozhodně také i těch světlých stránek člověka. Přátelství až za hrob a bezmezná láska, občas lítost a zoufalství. Prostě příběh jak má být. Za mě tedy všechny *.

joki
23.06.2016

Klasický Wilbur,sice jsem čekal jiný konec,ale jinak velmi dobré.

Chaki
26.07.2015

Nevím ale asi mi připadá že je tato kniha patří k těm lepším v Ballantineovské sérii... Afrika je prostě kontinent který je ve své kráse i krutosti po přečtení takovéto knihy je zas o poznání bližší.

Rup
26.05.2013odpad!

Velmi špatný thriller (rodokaps) se strašlivým překladem.

Rup
21.05.2013odpad!

DB knih používám již dlouho, ale teprve tato kniha mě donutila se zaregistrovat. Nikdy jsem neviděl její originál, ale jestli je napsaná tak strašně jako je přeložená, pak nechápu hodnocení. To snad je slohová úloha desetiletého žáka základní školy a nejspíš pomocné. Kdybych mohl, tak dám -5 hvězdiček.

Robinson Crusoe
Robinson Crusoe
Poslední Mohykán
Poslední Mohykán
Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo)
Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo)
Pět neděl v balónu
Pět neděl v balónu

Wilbur Smith
britská, 1933

všechny knihy autora

Kniha Leopard loví v temnotách je: