Leopard loví v temnotách

Caig Mellow, poslední z rodu Ballantyneů, opustil rodnou Rhodesii. Z rodinného bohatství si neodnesl nic, naopak v zoufalých bojích za zachování svobody a existence civilizovaného státu přišel o nohu. Nyní se vrací s tajným posláním. Společně s mladou fotografkou, vedenou ekologickými snahami, se snaží odhalit příčiny a mechanismus černého obchodu se slonovinou, do něhož jsou zapleteny nejvyšší vládní špičky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2801/big_leopard-lovi-v-temnotach-xbe-2801.jpg 4.4119

Sága rodu Ballantyneů 4.

Vydáno: , Alpress

The Leopard Hunts in Darkness, 1984

Kniha Leopard loví v temnotách

JAnlauf

Jeden z nejlepších Smithových románů. Příběh je napínavý od začátku do konce a lze ho číst i bez znalosti předchozích dílů. Časová osa knihy je celkem příjemně vyvážená, nic není uspěchané (podle mě autorova největší slabina). Afrika (skoro)současnosti je mi milejší, než např. 19. století, a Smithova znalost reálií posouvá knihu na úplně jinou úroveň. Jen popravdě nechápu, jak se Craig Mellow může po událostech minulého dílu dál přátelit s Tungatou. To jediné mi v příběhu trochu skřípe, jinak opravdu skvělé.

čef
21.03.2021

Zimbabwe to je krajinka s milým Robertem Mugabe, kde se se spravedlností moc nepářou, hlavní kmeny jsou na nože, a když se k tomu ještě přihrnou Sověti, katastrofa je na světě. Naši hrdinové bojují o život a je to vždy jen tak tak. Prostě napětí od začátku do konce.

Karkri
21.07.2019

Do prvních dvou dílů jsem se musela nutit. Třetí mnohem lepší a tento poslední díl jsem přečetla tahem.

Kika65
10.09.2017

Škoda, že je konec série.

Zmitko.m
04.07.2017

Tuhle knihu mám rád...je tam tolik zvratů, že člověk rozhodně nemá chuť odejít od knihy...nejdřív pomoc vládnoucího režimu, pak zas boj proti vládním silám, a mezitím samozřejmě láska, síla přátelství a dobrý konec...Hoodně dobře je napsaná část setkání Craiga s terouši. Tam jsem se nasmál :-)

JanaBalunova
17.10.2016

Klasický Wilburovský styl. Příběh byl velmi napínavý a protkaný historickými událostmi z dějin země. Jazykově pestré a místy až nadýchané, ale pro ty jež milují hlavně tvárnost českého jazyka je to velká inspirace. Kniha opět nahlíží do koutů rasismu a tribalizmu, ale rozhodně také i těch světlých stránek člověka. Přátelství až za hrob a bezmezná láska, občas lítost a zoufalství. Prostě příběh jak má být. Za mě tedy všechny *.

joki
23.06.2016

Klasický Wilbur,sice jsem čekal jiný konec,ale jinak velmi dobré.

Chaki
26.07.2015

Nevím ale asi mi připadá že je tato kniha patří k těm lepším v Ballantineovské sérii... Afrika je prostě kontinent který je ve své kráse i krutosti po přečtení takovéto knihy je zas o poznání bližší.