Upírův pomocník

Upírův pomocník

Druhý díl upířích hororů navazuje na děj přímo tam, kde první díl Madame Okta skončil. Darren se zžívá se světem upíra a moc se mu to nelíbí ačkoliv se mu pan Hroozley začně po dlouhé době zamlouvat. Oba dva zůstávají v Circo Monstruoso a pomáhají s vystoupením. Darren se spřátelí s hadím chlapcem Evrou. Ti při chytání jíd... celý text

Ti při chytání jídla pro Lidičky(malí mužíci s modrými hábaty cestující s Circo Monstruoso), narazí na chlapce, který se chce později k Cirkusu přidat.
Seznámí se také s Ervém, který je pozdější příčinou chlapcovi smrti. Vypustil Vlčího muže...
Darren odmítá pít lidskou krev, ale aby v sobě zachoval vzpomínky kamaráda, poprvé se napije... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1041/upiruv-pomocnik-1041.jpg 4.5456

Příběhy Darrena Shana (2.)

The Vampire's Assistant (2000)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Vincenzoci

Pokračování sázky, jinak velice dobrá knížka, plno zvratů a ten závěr asi nejvíc :-D

monika7678
16.11.2016

Darren shan spolu s R.L.Stine a K.Mayem jsou nejlepší a moji nejoblibenější autoři.
Darren Shan je boží . Já chci být upírkou Arou. :)

Svatoslav
09.06.2016

To, co na začátku vypadalo jako pohádka na dobrou noc, se proměnilo v pravý horor, jaký autor slibuje. Naturalisticky popisované vraždy jsou toho důkazem. Darren zkrátka přitvrdil ve všech směrech. Drsně vám vpálí do obličeje: „Život není pohádka! Můžete čekat nešťastný konec, protože taková dokáže realita být!“ Děsivé, brutální, magické – jednoduše epické! Další zastávka: Krvavé chodby.

SeverusSnape
19.05.2016

Skvělé .
Atmosféra a děj byl parádní,autora vždy poznáte ,má velmi osobitý styl :)

niki-chan
11.05.2016

Tak tohle je moje srdcovka. Odhalení, že upíři nejsou jen krvežíznívá monstra a že jsou součástí dnešního světa. Příběh svižně ubíhá a úplně pohltí, ať je vám náct nebo cet

HannaFuchs
05.03.2016

Moje nejoblíbenější série knížek. :) Velmi napínavé, no prostě úžasné. Přemýšlím, že si celou sérii přečtu znova.

Dinosaur
01.03.2016

(8/10) Tímhle dílem jsem před lety začal proto, že si první dva z knihovny půjčila sestra, "zabavila" si ten první a mě to zaujalo natolik, že se mi prostě nechtělo čekat a začal jsem tímto. Darren se pořád chová poměrně dětsky (a až teď jsem si uvědomil, že psát takovou postavu vlastně pro dospělého nemusí být až tak jednoduché), ale je nucen k určitému rozhodnutí...
O něco lepší než první díl.

Viky007
11.09.2015

Více napínavé, více krvavé. Darren je pořád malý přidrzlý fracek, který dělá spoustu chyb, ale stejně si ho člověk musí oblíbit. A stejně tak ubručeného Lartena :-).
Konec byl opravdu smutný a dojemný, ale je to jakási brána do světa nemrtvých, takže to tak asi mělo být. Doporučuji!

juli2
28.08.2015

knihu jsem přečetla od dětství už po třetí. Ráda se k ní vracím. Je nápaditá a jako malá jsem se u ní bála. Do knihy jsem se hned začetla a přečetla ji jedním dechem.

Cryptkeeper
04.08.2015

Několikrát přečteno. Tento díl si ke mně našel svou cestu a naprosto mě dostal. Z celé ságy zatim nejlepší. Konec mám v paměti do dneška,musím uznat,že to bylo parádně vymyšlené.

knihomolka01
22.11.2014

Zase pěkný díl, tahle série je pro mě spíš oddechová než že by jsem se bála, ale proč ne? Konec mě překvapil, ale musím k němu dodat jedno slovo: fuj:D

nikinikiniki
01.08.2014

Moc krásná kniha, kterou jsem četla 2x, protože se mi moc líbila :) Konec opravdu působivý, člověk se nemusí stydět za slzy ;) A film rozhodně není takový, jako kniha. Nejprve si přečtěte knihu, protože se nedá srovnávat s filmem :) Nemohu říct nic jiného než, že DOPORUČUJI!

Makyta
31.07.2014

Jak už jsem psala u jedničky, kniha je to super. Mimochodem, pokud jste už zjistili, že je i film, tak se na něj nedívejte pokud máte sérii rádi..Nebo se na něj podívejte jen s tím že se moc nebudete soustředit na to že to má být podle knihy. Protože jinak je film v rozporu s knihou v dost zásadních věcech. A český dabing kdy neříkají jako v knize "míhání" ale "flitování" taky nic moc...

mattysion
03.07.2014

Po skvělé jedničce parádní pokračování příběhu.

radek0635
30.06.2014

Dobrá kniha, ale malinké pohoršení oproti Madame Oktě. Čte se to dobře, ale poznávat jen panoptikum mě tolik nebavilo...

Edona
25.04.2014

Kdo by nechtěl cestovat v Panoptiku zrůd a ještě k tomu poznat všechny účinkující?
Upírův pomocník se čte velmi lehce, je to krásné čtení (nejen) pro děti, já jsem si to ráda zopakovala a stále na tuto ságu vzpomínám ráda. Ke konci to začne být malinko děsivější, ale tak to přece má být, ne? Kromě Evry jsem si oblíbila i pana Hroozleyho, ten mě fakt baví! Dávám čtyři hvězdičky za krásný příběh pro mé dětství!

eletrika03
07.03.2014

Dobře se mi četla.

Nemesis Moriko
10.02.2014

Prostě dokonalý! Geniální:33

Adam Bartoš
18.01.2014

Prostě stejně dobý jak první díl :D.

Hokkejka
08.01.2014

Skvělé, přečteno za pár hodin, jdu na další díl. :)

hradil
13.08.2013

Po přečtení 1. kapitoly jsem si jenom říkal, proč mě tak napíná?
Díky začátku mám přečtenou knihu jedním dechem a nemůžu se dočkat na další pokračování!

petrisca
04.08.2013

Knížka je suprová, nemohla jsem se dočkat až začnu číst další díly :)

Pauline_Kau
29.06.2013

Nejlepší knížka, co jsem za poslední dobu četla. Poutavá, čtivá, konec skvělý, a skvělé je, že je dost nepředvídatelná, další díly si určitě přečtu :-)

Kate.S
02.12.2012

Tento díl se mi líbil tak, jako všechny ostatní.:)

RoseDawson157
23.09.2012

2.díl mé srdcovky.Napínavý,úžasný,smutný a dobrodružný a mnohem více!Jinak obálka není úplně nejúchvatnější,ale já jsem si na ni zvykla a za nic bych ji nedala.Jinak souhlasím,ten konec byl WOW!!Ale bylo mi líto smrti jedné z postav. :(

Eneo
02.08.2012

Tímhle dílem jsem sérii začala. Obvykle mám ve zvyku si pak dočíst předchozí díly, ale protože autor mi vyzradil celý děj první knížky na začátku této, už se mi nějak nechtělo.

Argony
21.05.2012

Podle mého nejlepší díl ze série. Především ten konec jsem jen hltala očima. Souhlasím, že původní desky byly mnohem hezčí, než ty pevné a ač je vazba jenom lepená, tak vydržela přečtení od desítek čtenářů!!!

Moňula7
14.05.2012

No čekala jsem od této knihy knihy něco jiného, ale nakonec mě chytla.

Lucka66
18.04.2012

Skvělý díl :) Určitě doporučuji celou sérii :)

Buhvico
12.04.2012

Tenhle díl se mi líbil ještě víc než první, hlavně ten závěr! Jak bojoval se svým přítelem o život a jak popisovat všechny ty pocity a smrt svého kamaráda, mě fakt dostalo!! Napsáno fakt skvěle!!