Dáma z komparzu

Kapitánka Sabina Hronová přebírá po nemocném kolegovi rozpracovaný případ vraždy bývalé tanečnice Heleny Duškové. Pachatel ji zastřelil a pistoli nechal ležet u jejího těla. Policii se však kromě pohozené pistole nepodařilo objevit žádné další stopy a lidé z okolí Duškové buď nemají motiv, anebo mají alibi. Přesto bývalá houslistka Sabina Hronová díky zkušenostem z uměleckého prostředí a znalostem lidských povah odhalí, kdo a proč hezkou a oblíbenou komparzistku zabil... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47286/dama-z-komparzu-47286.jpg 3.327

Kniha Dáma z komparzu

Aghatte
18.10.2021

Další noc se Sabinou. Nějak jí nemůžu přijít na chuť, je mi všechno, jen ne sympatická. Ale asi taková postava má býti, jelikož v závěru se o ni stejně vyjádřil kolega i přítel. Kapitánka u policie je jen proto, že si honí více ego než zločince.
Celý ten případ byl k uzoufání nekonečný. Každý s každým, spousta postav, propletenců, zase samá náhoda, opět si v Praze náhodou sednou do cukrárny, kde mají schůzku rovnou 3 podezřelí... A ze všech lidí, co jsou na světě, opět zúčastnění měli vazbu na Štrasburk a mluvili francouzsky, a ti ve Štrasburku zase znali zrovna ty v Praze zapletené do vraždy.... Přečetla jsem to, ale už ani nevím, kdo to udělal a proč. Chudák zavražděná, každému - včetně čtenářů - je úplně jedno, co se s ní stalo, .
Ale zdálo si mi, že vyrábím drahé boty jako obuvník Mayer, takže stopy to ve mně zanechalo :-D

hanap
24.09.2021

Kapitánka Hronová vyšetřuje vraždu bývalé tanečnice, mnoho podezřelých postav podivně spolu propletených. Trochu "ukecaný" příběh.

vojteska70
14.07.2019

Nějak mi to přišlo nezajímavé

Majdule
25.02.2017

Spíš průměr, dost ukecané, samý výslech a hypotéza. Nejvíc mi ovšem vadilo, že byla oběť a vražda vlastně každému jedno včetně vyšetřovatelky. Ta to vyšetřuje jako intelektuální hru a snaží se dokázat, že na to má. A mám neodbytný pocit, že v pohádkách pro dospělé je motivace touhou po spravedlnosti nezbytnou ingrediencí.

zuzepka
13.08.2015

Česká detektivka bez velkých emocí.Klidné dovolenkové čtení.