S Ježíšem na pivě

S Ježíšem na pivě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276552/mid_s-jezisem-na-pive-Tw1-276552.jpg 3 3 2

Nejznámější český mystik, JUDr. Eduard Tomáš, předpověděl v novinovém rozhovoru brzký opětovný příchod Ježíše. Autor Lev Tygr, (knihy: Černé tajemství Karla IV. a Všechno je správně) Tomášův blízký a dlouholetý žák, se domnívá, že jej našel, a podává o tom podrobnou zprávu. V knize se mísí, jak je autorovým dobrým zvykem, mysticko filosofické úvahy s nevázaným humorem. Naivní kresbičky, kameňáky ze života apoštolů a jejich Učitele, a fotografie ze života hlavního hrdiny přidávají knížce na pestrosti. Dílko je vlastně takovým malým životopisem člověka, o kterém je autor přesvědčen, že je skutečně tím Tomášovým Kristem. Jedná se o tzv. člověka z lidu milovaného svým okolím, nicméně produkujícího sem tam stejně zázračné kousky porušující přírodní zákony jako tenkrát v roce raz dva.... celý text

Vydáno: , Modrá blecha

i.snd
05.11.2017 2 z 5

Jako první jsem přečetla autorovu knihu Černé tajemství Karla IV. Ta mne pobavila a zároveň nabídla mnohá moudra. U této knihy jsem nedokázala text přelouskat až dokonce. Utápěla jsem se v mnoha osobách a dějích a nedokázala se soustředit na čtení.

Klamm
31.03.2016 3 z 5

Lev Tygr, má neobyčejně vyvinutý čich, kterým dokáže vyčmuchat ve svém okolí znovuvtělené duše těch nejzvučnějších jmen. Osobně právě tyto jeho teorie beru s rezervou a je mi to spíš jedno. Klidně bych se ale vsadil, že na celém světě běhá takových reinkarnací Ježíše, Mojžíše, Tutanchámona a třeba Jima Morrisona nespočet. Málokdo by se chtěl pochlubit, že byl třeba Hitlerem, nebo nějakou jinou sviní. Kniha je opět křečovitě poskládaná historkami ze životů obyčejných lidí, které jsou protkané filozofickými úvahami, které nám ukazují, že jednota je opravdu všude. V horském vánku ale i v tom smradlavém exkrementu ležícího u prašné cesty. Na propojení těchto dvou polarit a pro kázání lidem bez vyznání má autor talent. Zvláště mě baví perličky ze života současných duchovních celbritek, kdy se Tygr nezdráhá vyčmuchat jejich kontakt a zavalit je svými teoriemi. Ten člověk je schopný na vás bez cenzury napráskat opravdu všechno! Trochu mě rušily smajlíky, které tam Tygr nasekal aby bylo vidět jak nesmírně se svým vypravováním baví. Oproti tomu je mi zase příjemný jeho familiární přístup ke čtenáři. Takže půl na půl 50%

reinkarnace

Petr Pospíšil
česká, 1956
2004  93%Černé tajemství Karla IV.
2007  89%Všechno je správně
1993  73%Divočiny aneb Pražská šunka jede