Rychle a bezbolestně

Rychle a bezbolestně https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123945/bmid_rychle-a-bezbolestne-Lph-123945.jpg 4 101 43

"Včera tam ještě nebyl. Jen prázdné, špinavé výlohy. Dnes, s úderem deváté, se tu objevil. Aranžérka pověsila do výlohy velký plakát a nad vchodem se rozsvítil neonový nápis: Rychle a bezbolestně. Nic víc. Nový obchod na pěší zóně v Praze." Tak začíná poutavý román RYCHLE A BEZBOLESTNĚ, autorky Markéty Dočekalové, který vám tentokrát předkládá nevšední příběh plný magie a napětí. Kdo by nechtěl získat něco rychle a bez námahy? Třeba se naučit cizí jazyk, nebo zhubnout lusknutím prstů? Stačí jediný podpis a přání může být splněno. V románu se proplétají osudy postav, které nabídce neodolaly, ale i těch, jejichž osud změnili jiní. V životě však nic není zadarmo a každý za své přání jednoho dne zaplatí.... celý text

nikitaguza79
31.07.2017 5 z 5

Kniha se me velice dobre cetla,zvladla jsem ji za jeden vecer.Nemohla jsem se od ni odtrhnout,doporucuji!!!

milouška
02.07.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Četla jsem jedním dechem.

irmag
15.06.2017

Naprosto jedinečná kniha!

muti1
01.04.2017 5 z 5

Velice nevšední a zajímavá kniha. Doporučuji, přečteno jedním dechem.

Otavínka
30.12.2016

Úžasná kniha. Děj románu sleduje příběhy několika postav souběžně. Odehrává se v Praze, Ostravě a v jiném českém městě, kde se setkáváme s klienty modrého obchůdku. Můžeme vyslovit přání, které se ihned splní, ale začas budeme velice trpět. Kniha je naplněna moudrostí, sentecemi o životě, nemoci, zdraví i štěstí. Je o tom, že si nevážíme toho, co máme. Domnívám se, že autorka musela hodně vytrpět, aby mohla tento román napsat.

ahinK
24.10.2016 3 z 5

Kniha mne bavila a nastavená tajuplná linka mě táhla stále kupředu. Je to příjemné čtení s lehce filozofickým přesahem, pokud ho tam chcete najít. Z mého pohledu je to výborně řemeslně zpracovaný román. Chybí mi jen "to něco víc", ten nadstandard, který by knihu posouval k literárním výšinám. Škoda, ten základní syžet je totiž skvělý nápad...

janiik
04.03.2016

Takže nevím, abych pravdu řekla, mé pocity z četby jsou rozporuplné. Kniha mě zklamala i potěšila zároveň: líbila se mi tajuplná, ne-li magická myšlenka celého díla, ale bylo tam příliš mnoho postav a osudů, takže se mi kniha velmi brzy stala nudnou. Rozuzlení mohlo být delší a napínavé, i tak líbilo. Dávám 3*

orinka3
14.01.2016 2 z 5

Tož nevím....začala jsem číst vcelku spokojeně až nadšeně, leč mé nadšení záhy vyprchalo. Kniha mi připadá divná, nejvíc mi vadí poučování mezi řádky, pokus o filosofování. Na místě tatíka vidím A. Goldflama s něčím podobným, jako....."Bohumile, ku*va se neříká!" Co to má být?! Mysteriozní příručka, jak si vybírat ty pravé životní hodnoty? Možná už na to nejsem dostatečně mladá, takové okaté zdůrazňování správné cesty mi jde na nervy. A slang taky.

Ravabi
03.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která se čte jedním dechem :)
Žádné přelouskávání se prvními stránkami, jako to bývá u mnoha knih s filozofickým námětem. Autorka píše svižně a poutavě a na konci nám odhalí jednu z nejmoudřejších myšlenek vůbec :)

Aneleh
14.11.2015 5 z 5

Báječná knížka a také poučná. Až na úplném konci se dozvíme, co je to jediné, co máme právo si přát získat rychle a bezbolestně... Všechno ostatní, o co se sami nezasloužíme, nezíská tu pravou cenu. Co nám samo spadne do klína, toho si nevážíme a nemůžeme se z toho radovat, tak jak bychom si představovali. Ke každému cíli vede cesta, překonávání překážek a právě to nás obohacuje a posiluje. Když něco získáme podvodem, vždy za to zaplatíme něčím jiným. Skvěle vykreslená psychologie postav a jejich uvažování a jednání.

playada
10.06.2014 2 z 5

Je to vidět, že autorka píše seriály. V knize vystupuje až příliš mnoho postav. Konec je useknutý, protože na to logicky již není prostor. Leda by to bylo na díly. Námět je asi určitě dobrý, je to ovšem na autorku už velké sousto.

Graem
26.04.2014 4 z 5

Tahle kniha už není čtením na dovolenou. Vede k zamyšlení nad dnešními lidmi i nad našimi vlastními přáními. Jak daleko člověk zajde, aby si je splnil a jaký při jejich výběru bere ohled na ostatní. Díky tomu, že byla psychologie jednotlivých postav dobře zpracovaná, jsem je mohla lépe pochopit a nechat se i víc vtáhnout do příběhu, ale to i díky tomu, že měla každá z nich svůj díl knihy k vyprávění svého pohledu. Líbí se mi, jak je různým typům lidí přizpůsobený různý způsob vyjadřování, ale jinak mě spisovatelský styl nijak neohromil. Je to prosté, každá věta tam má své místo, nic navíc. Což je možná škoda, z takového tématu by se dalo vytěžit o něco víc.

Slavkam
14.04.2014 4 z 5

Populární faustovské téma v aktuálním kabátě. Zajímavé, různorodé postavy, uvěřitelné emoce, svižné tempo. Příjemné čtení.

acul.p
05.04.2014 5 z 5

Nápaditý příběh, který mě mile překvapil + velmi dobře vykreslené charaktery postav :)

Marsha
24.01.2014 4 z 5

Kniha s velmi zajímavým a poutavým nápadem. Tato kniha se neřadí do mého oblíbeného žánru, ale výjimka potvrzuje pravidlo.

Sonyk5100
07.01.2014 4 z 5

Líbí se mi velmi propracovaná psychologie všech postav. Všechny změny v jejich životě, včetně ponaučení i bolesti. Kniha má dobrou myšlenky, tedy "Nic není zadarmo" a možná mi to trochu připomíná učení o karmě.
Bohužel je dost obyčejně napsaná a občas mi vůbec nevadilo, když jsem přeskočila třeba půl stránky.

lopinka
22.09.2013 5 z 5

Úžasná kniha, oceňuji téma a vůbec celou knihu, jak je napsána. Nemohla jsem se odtrhnout a četla i v noci při baterce :-)))).....od paní Dočekalové vyhlížím další knihu a už se moc těším.

my-death
14.08.2013 2 z 5

Paní Dočekalová očividně několikrát četla Nezbytné věci od S.Kinga. Ta zápletka mi nepřipadá vůbec originální. Styl psaní mi nesedí a dialogy, jak už tu zaznělo, jsou hodně nevěrohodné. Ale jako oddychovku na dovolenou by se s tím počítat dalo.

Janea777
03.07.2013 4 z 5

Kniha mi v určitém ohledu připomněla Arabelu říznutou nějakým českým seriálem o zajímavých lidských osudech. Příjemné překvapení.

liskarysava
22.04.2013 5 z 5

Knížka mile překvapila, čtivě napsané,trošku pohádka s dobrým koncem.

česká literatura česká fantasy

2006  68%Tvůrčí psaní pro každého
2012  85%Rychle a bezbolestně
2011  75%Něco za něco
2009  70%Tvůrčí psaní 2
2004  68%Fit maminka

Kniha Rychle a bezbolestně je v