Rybaříci na Modré zátoce

Rybaříci na Modré zátoce https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72873/rybarici-na-modre-zatoce-72873.jpg 4 120 32

Ze života ledňáčků. Hlavou ledňáččí rodiny jsou ptáci jménem Kik a Or. Společně vychovávají mláďata a překonávají nástrahy života v divoké přírodě v blízkosti řeky.

martas006
29.05.2017 4 z 5

Krásná, stojí za přečtení :)

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Krásné čtení o přírodě. Prostě dokonalá.

marion111
16.03.2017 5 z 5

Nádherná, milá kniha - možná nastal čas, abych si ji přečetla znovu.

SiuxBeast
28.02.2017 4 z 5

Z této knížky mi táta předčítal před spaním. Miloval jsem příběhy, ze života ledňáčků a toužil nějakého vidět živě. Ale to se mi u nás ve městně splnit nemohlo. Krásné vzpomínky :)

pami
14.12.2016 5 z 5

Odpočinková kniha o přírodě. Laskavé čtení na dobrou noc dětem.

Argony
04.10.2016

Těm, kterým se líbili rybaříci, doporučuji podobnou knihu - Potulný lovec. Obě patří mezi hezké čtení pro děti.

nenúfar
10.08.2016

neskutečně něžný a krásný příběh o rybařících, tato kniha mi pohladila duši, je to nádherné literární dílo a jsem moc ráda, že ji mám. Vydražila jsem ji při jedné aukci na pomoc pejskům v útulku a i když mě stála 600kč vůbec nelituji. všem doporučuji!

Michla76
07.12.2015 5 z 5

Něžné a poetické, jedna z mých nej dětských knížek.

Laik
09.02.2014 5 z 5

Mám to uplně stejné jak Elis....
Četl jsem tuto knihu taky tak ve druhé třídě a dodnes na ni vzpomínám a jelikož děti už pomalu dorůstají také do tohoto věku, tak sem si řekl že tu knihu musím někde sehnat.

Ellis
03.05.2013 5 z 5

Tahle kouzelná knížečka asi způsobila, že mám ledňáčky vůbec nejradši ze všech ptáků :). Byla to taky moje nejoblíbenější knížka v dětství, určitě jsem ji četla vícekrát (někdy ve druhé,třetí třídě), pak jsem na ni pozapomněla. A ted nedávno jsem zatoužila si příběh Kik a Ora znovu připomenout, musela jsem si ji sehnat v knihovně, bohužel ji nemám vlastní. Určitě velmi doporučuji přečíst či dát dětem. Příběh ledňáčků je psán nádherným jazykem a stylem, doprovázejí ho kouzelné akvarely Mirko Hanáka a pro děti je poučný - dozví se pravdivá fakta o přírodě.
Taky si vzpomínám, že jsem si pobrečela (když byl Or zraněn) jak píše i Petra8619, ale nemusíte se bát, že by to děti nezvládly, vše nakonec dopadne dobře. A potom si vždy, když tento létající drahokam zahlédnou někde u vody, na příběh ledňáčků vzpomenou. Já už je několikrát potkala :).

EDIT 2015: Už mám svoje vlastní Rybaříky :)) Knihu jsem sehnala přes zdejší bazar, a dokonce od paní ze stejného města a v krásném stavu. Jsem spokojená :)) Databáze je nej :)

Addie
01.04.2011 3 z 5

Moje povinná četba asi z druhé třídy.
Těžko se mi loví v paměti, ale to co si vybavuji, to kouzlí úsměv na rtech.

Petra8619
14.03.2011

Máte děti? tak jim dejte tuto knihu. Nejkrásnější z mých vzpomínek!!!! Brečela jsem, když jsem četla. Dojetím. Velmi krásná kniha. Na autorovi jde vidět, že miluje přírodu a to přenese na děti. Dodnes přírodu miluji a vážím si ji.