Rybaříci na Modré zátoce

Rybaříci na Modré zátoce https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72873/rybarici-na-modre-zatoce-72873.jpg 4 120 32

Ze života ledňáčků. Hlavou ledňáččí rodiny jsou ptáci jménem Kik a Or. Společně vychovávají mláďata a překonávají nástrahy života v divoké přírodě v blízkosti řeky.

Zemlja
27.08.2023 4 z 5

Vídám ledňáčky létat nad Opatovickým kanálem, při tom si vždycky vzpomenu na tuhle knížku. Jak to mají těžké. Zvlášť přežít zimu.

los
04.06.2022 2 z 5

tak tahle knížka ležela hodně hluboko: po několika desetiletích mám dojem, jako bych četl jinou knihu, a vůbec si nedokážu představit, že by tento příběh četly dnešní děti, což mne přivádí k otázce, jak a proč se tak radikálně proměnil přístup ke smrti, bolesti a krutosti v současné společnosti; no a taky ten závěr je z dnešního genderového pohledu asi taky blbě

Blue
11.05.2022 4 z 5

Knížka pro děti, ale zřejmě spíše ty dřívější. A pak pro nostalgiky z řad těch dřívějších dětí. Ilustrace Mirko Hanáka umocňují příjemný zážitek z četby.

kalache
07.05.2022 4 z 5

...létající drahokamy naší přírody...

ddkk
20.04.2022 5 z 5

Knížku o ledňáčcích Kikovi a Orovi si moc dobře pamatuju hlavně kvůli krásným, snivým ilustracím Mirko Hanáka. Žádné přikrášlování tvrdého ptačího života, naopak, knížka o skutečném a drsném boji o přežití.

Leona333
15.04.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako malá holka měla moc ráda. Úžasný příběh ledňáčků - rybaříků, kteří ztratí starý domov a po dlouhém hledání najdou nové hnízdo a loviště na břehu rozlehlé vodní zátoky v lesní tišině, kde houževnatě a statečně bojují s nepřízní přírody i zákeřnými dravci o život svůj i svých dětí, ptáčat.
To celé je v knížce mistrovsky umocněno obrázky od M. Hanáka.
Je velká škoda, že autor tehdy napsal pouze dvě knížky pro děti - mladší čtenáře...

twix6862
12.04.2022 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství. Po mnoha letech jsem ji znovu přečetla a překvapilo mne, o jak syrové vyprávění se jedná. Moje dětské vzpomínky vůbec neobsahují hrůzné výjevy, popisy zabíjení ani utrpení. Vzpomínám na modré ptáky, kteří vyvedli svá mláďata a žili na krásném, poklidném zájezdku. Dětská mysl mne nepřestává překvapovat.

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Krásné, laskavé a poučné čtení pro děti.

PaníLenka
22.12.2021 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství - z referátu z této knížky jsem asi ve třetí třídě dostala jedničku…

Alma-Nacida
15.10.2021 3 z 5

Jeden z návratů, který mě trochu zklamal - jako dítě jsem tu knihu měla moc ráda, ale dnešním dětem se moc nelíbila a nakonec i mně přišel jazyk zastaralý a ptáci přemýšleli tak trochu jako modeloví socialističtí lidé. Co se líbilo všem jsou kouzelné Hanákovy ilustrace. Vysloužily knížce tři hvězdy.

Garlic
12.07.2021 5 z 5

Má nejoblíbenější dětská kniha.

Jana_Z
12.07.2021 3 z 5

Milá knížka mého dětství. Včera jsem jí četla znovu a pořád se mi líbí. Jenom nevím, co by tomu řekly dnešní děti. Je to příběh o životě, ale i smrti. A někdo mi vyprávěl, jak svým dětem čte pohádku o Zlatovlásce a když dojde k místu, kde Jiřík zabije koně, aby se najedli mladí krkavci (nebo to byli jiní ptáci?), tak "čte" Jiřík jim dal salám a koně poslal domů.

Žlutotemenný
17.03.2021 5 z 5

Jo, možná kniha mého mládí, ale rozhodně se i nadále líbí. Je to zajímavé, dojemné a do dnes aktuální. Navíc obsahuje skoro až historické kresby mistra Mirko Hanáka. A hlavně jsem celkem nedavno sledoval ledňáčky na Berouce - proto jsem opět šáhnul po této knize.

lord-artoo
15.03.2021 2 z 5

Slohové cvičení ze socialistického slabikáře, které zachraňují kouzelné ilustrace Mirko Hanáka.

Palele
07.03.2021 5 z 5

Tohle je jedna z mých nejmilejších dětských knih

AgiMangi
05.02.2021 4 z 5

Kniha je moc krásná, člověk při čtení zapomene na realitu, a úplně slyší šumění Modré zátoky a švitoření zpěvavého ptactva pracujícího na stavbě hnízd, a vidí krásné rybaříky pozorně sledující zátoku a čekající na příležitost kdy budou moci skočit do čisté vody a vynořit se s rybí kořistí.
Opravdu moc krásný a dojemný příběh, doporučuji.

Tazz1
19.01.2021 5 z 5

Jedna z prvních knížek co jsem četl hned jak jsem se naučil číst.

Monika1717
17.08.2020 5 z 5

Krásná kniha o ledňáčcích, dostala jsem ji jako dítě k Vánocům a vždycky jsem si strašně přála vidět tohoto ptáčka v přírodě.Splnilo se mi to až v pokročilém dospělém věku. A bylo to nezapomenutelné. Létající drahokam.

Phoenix16.cz
02.07.2019 5 z 5

Kniha mi byla povědomá obálkou, ale nepamatuji se, jestli mi ji v dětství někdo četl. Narazila jsem na ni teď v dospělosti a strašně se mi líbila. Je tam nádherně vyprávěný příběh rodiny ledňáčků, který je naprosto uvěřitelný. Přesně takhle mi fungují ptáci ve voliéře. A je to napsané přístupnou formou pro děti. Jsem zvědavá, jestli z ní moje děti, až povyrostou, budou taky tak nadšené.

lencin
11.10.2017 4 z 5