Ryanova pomoc

Ryanova pomoc https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355556/bmid_ryanova-pomoc-D8a-355556.jpg 4 344 122

Mladá Bostoňanka Cara se musí vyrovnat s náhlou smrtí svého dobrého přítele, právníka Ryana. A také s podivným odkazem v jeho závěti – Cara získává polovinu ranče, který tvrdou rukou vede Ryanův bratr, a musí na ranči alespoň jeden rok žít, aniž by komukoliv sdělila důvod. Pro ženu z města je život na pláních Texasu tvrdý – o to víc, že Ryanův bratr i všichni jeho zaměstnanci na ni pohlíží jako na zlatokopku a usurpátorku. Ovšem Cara se nikdy nevzdává a je odhodlaná dostát poslednímu přání mrtvého přítele za každou cenu. Navzdory ústrkům, pomluvám i probouzejícím se citům, které si nemůže dovolit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Ryan's Hand , 1984

janina66
25.01.2022 4 z 5

To byla kniha, kterou jsem teď potřebovala. Po všech thrillerech a detektivkách jsem si krásně odpočinula u četby ryze romanťárny. Většinou u těchto knih je dojemný konec, tady jsem si naopak pobrečela hned na začátku, to s Ryanem. Také se mi líbila zmínka, proč autorka, jako učitelka, knihu napsala.

Pavlaj
24.11.2021 2 z 5

Měla jsem náladu na něco odpočinkového s trochou romantiky, ale tohle jsem si snad nezasloužila. Chudičká dcera z dobré rodiny se vzdá studií klasické hudby, aby splatila rodinné dluhy, a osud jí vrhne na dobytkářský ranč. Tam jí všichni ubližují, např. ji nutí jezdit v otevřeném autě anebo se k ní někdo pořád „hrozivě“ blíží. Knížky, které patří do harlekýnek, by měly mít příslušné označení. Už nevím, po které autorce sáhnout, když si chci přečíst něco nenáročného, ale zároveň ne úplnou k***inu.

zimolka
31.07.2021 5 z 5

Krásný ,čtivý příběh.

denča1000
09.06.2021 5 z 5

Krásný napínavý román. Od začátku čtenář ví, jak to dopadne, přesto hltá každé slovo. Moc povedený příběh.

Szilvia1
30.04.2021 5 z 5

Pěkný příběh.

Nerissa
01.03.2021 2 z 5

Všechna klišé romantického žánru spojte se :). Bylo to velmi naivní, dialogy strojené, reakce divné :). Přesto vždycky, když si na knížku vzpomenu, tak se musím usmát. Může za to autorčin úvod, který se mi líbil z celé knihy nejvíc. Díky tomu mám chuť si od autorky ještě něco přečíst, protože jsem přesvědčená, že její novější knihy budou dobré :).

Kudík
26.02.2021 4 z 5

Tak mám za sebou opět jednohubku od pro mě dosud neznámé autorky a musím říct, že zrovna toto je případ chybějících 0,5*. Tu půlku navíc bych dala za "Dopis mým přátelům, fanouškům, čtenářům mých pozdějších románů i všem těm, kdo čtou knihy Leily Meachamové poprvé!" v úvodu knihy.
Přiznám se, že dvojice Cara a Jeth se mi nezamlouvala tolik, jako Cara a Ryan. U Cary nevím, zda obdivovat vše co v La Tierra Conquistada dokázala, protože já osobně bych odpadla po týdnu, anebo vrtět hlavou, zda je taková sebedestrukce v pořádku. I když slib (navíc na smrtelném lůžku) je závažná a zavazující věc. U Jetha jsem prostě nemohla překousnout chování, prostě toho špatného tam bylo až moc, a pak ten konec, ale zase chápu, že trend Harlequinek musel být zachován. :)
Spoiler: Jak jsem to tele dokázala autorce odpustit, tak Hvězdu Texasu ne, na to mám moc ráda koně.

jana2367
27.01.2021

Moc hezký příběh, za mě odpočinkové čtení.

jeny-v
30.12.2020 4 z 5

Opět jsem potřebovala změnu v podobě romantického žánru, proto jsem sáhla po této knize, která svůj účel splnila a tak ji i hodnotím. Obsah příběhu je popsán v anotaci, takže snad jen - po smrti svého "platonického" přítele Ryana se Cara vydává z Bostonu do Texasu, aby splnila jeho poslední přání: do roka a do dne. Na ranči La Tierra se setkává s Jethem Langstonem, tvrdým, zásadovým, nepřístupným starším bratrem a majitelem poloviny rozsáhlé nemovitosti. Její pozice není zrovna nejlepší, jelikož si všichni myslí, že jí jde pouze o majetek, který získala nečistou hrou. Pomalu si získává svoji pracovitostí a čistou duší přízeň nejen hospodyně Fiony a šéfa kuchyně pro honáky Leona, ale i dalších osob. Termín slibu brzy vyprší, co však bude dál se srdcem naplněným láskou k paličatému Jethovi?

Lenka-123
16.12.2020 5 z 5

Za chvíli prečteno ;) super příběh

jinbr
22.11.2020 5 z 5

Přečetla jsem si úvod ke knize od autorky a musela jsem se pousmát nad důvody, které někdy vedou ke vzniku díla. Určitě se to povedlo, protože ten příběh je uvěřitelný a navíc i bez popisu sexuálních scén! Líbilo se mi to, četlo se to hezky, snad jen ten závěr mohl být malinko propracovanější, skončilo to tak nějak překotně.

Lucy101
13.11.2020

Za mě krásný příběh s očekávaným dobrým koncem, prostředí ranče a příběhy okolo koní jsou něco pro mě ????

Evaho73
01.11.2020 2 z 5

Po dlhšom čase ďalšia kniha, od ktorej som čakala úplne niečo iné, ako som dostala.
Prvá tretina príbehu bola celkom fajn, ale potom sa dej posunul mimo zónu môjho záujmu.
Niekedy si prečítam aj infantilné romantické príbehy namiesto rozprávky, ale tento bol pre mňa jednoducho "nestráviteľný"...

Arwen777
08.10.2020 2 z 5

Připomnělo mi to doby dospívání, kdy jsem četla Harlequinky.
Jako čtení do nemocnice jsem to zvolila dobře, ale kvalitě pozdějších autorčiných knih se to ani neblíží. Už jsem asi stará na naivní nepravděpodobné příběhy tohoto typu, kdy chudá dívka oslní boháče, kdy se na začátku nenávidí a přesto a navzdory okolnostem si nakonec padnou do náruče, kdy silný muž v náruči zachraňuje křehkou (i když emancipovanou) dívku. Buď za to může moje váha nebo skeptický pohled, ale tomuhle už nevěřím.
Nicméně oceňuji prostředí Texasu a ranče.
Až budu mít chuť na romantický příběh, sáhnu po propracovanější pozdější autorčině tvorbě.

Siegrid
02.10.2020 5 z 5

Za mě krásná čistá Harlequinka.

janqa410
19.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Prvotina této autorky a má první přečtena kniha od ní - skvělá kniha. V první části jsem dokonce litovala Cařina osudu a obdivovala, jak se ke všemu postavila, pak jsem i slzy utírala, to když Ryan umíral. Velmi dojemná pasáž. Poté jsem jako na vlastní kůži pociťovala nejen všechny strasti, které Caru na ranči potkaly, ale prožívala jsem s ní i radosti, kterých bylo velmi málo. Jeth mě svým způsobem a chováním k ní, vcelku rozčiloval, ale tušila jsem, že za tím bude víc, než jen zalíbení v mladé dívce. Odrážedla se v něm také bolest že ztráty milovaného bratra, starost co bude s jeho domovem. Mnoho rozporuplných pocitů na jednoho člověka během jednoho roku. Zamilovala jsem si jejich konfrontace, prostředí ranče, koní, místních lidí mi učarovalo. kniha je napsána neuvěřitelně čtivě, četla se opravdu sama a opravdu mě nadchla. Vřele doporučuji všem romantickým duším a vyvracím tvrzení, že jde o červenou knihovnu, kde bychom se setkali i s jiným fyzickým sblížením, nejen s polibky - toho, čeho je červená knihovna plná, se zde nedočkáte a přesto, jde o nádherný příběh lásky nejen partnerské. Rozhodně knihu hodnotím vysoko a už se moc těším na další, dle anotace i "vyspělejší", literární tvorbu.

Péťa1950
05.07.2020 4 z 5

V podstatě romantický příběh dvou rovin lásky, sourozenecké a partnerské, kde se konec dá odhadnout po několika stranách. Zajímavý popis života na ranči, je zdokumentován celý rok.
Čtivé nenáročné čtení pro odpočinek.

FairyD.
14.05.2020 5 z 5

Príbeh ktorý dokáže osloviť. Takýchto nie je veľa. Na jednej strane ukazuje ľudskú pomoc a dobrosrdečnosť. Na druhej strane ľudskú neprajnosť a predsudky. Pekný príbeh o láske, ibaže by sa mi na konci hodila ešte jedna kapitola.

veronika9143
13.05.2020 3 z 5

Moje úplně první setkání s autorkou. Styl psaní se mi líbil, byla to lehká oddechovka na letní večery u sklenky vína. Překvapilo mě, že hned na začátku autorka vysvětluje proč tahle kniha vznikla a v podstatě se omlouvá čtenářům. Nečekejte nějaký hluboký příběh, je to opravdu typická červená knihovna, kde jsou oba hlavní hrdinové úchvatní. Ona ho miluje, zároveň nenávidí a on je nedostupný, tvrdý rančer, který se zamiluje, ale rozhodne se jí dělat ze života peklo. Věřím, že autorka napsala mnohem lepší knihy, ale přestože je tohle prvotina a chybělo mi tam to hlavní, tak ji nepovažuju za nějaký úplný propadák.

ctenarkaEva
29.04.2020 3 z 5

Po přečtení knih Sen o Somersetu a Poselství růží, které se mi hodně líbily, jsem měla chuť přečíst si i tuto prvotinu autorky. Líbí se mi, že ona sama v úvodu upozorňuje na to, že se opravdu jedná o prvotinu z roku 1984 a tomu odpovídá i styl jejího psaní. S obsáhlými rodinnými ságami se srovnávat nedá, ale jako odpočinková jednohubka se mi kniha líbila, i když proti chování některých postav jsem měla velké výhrady.

tajemství romantika romance ranč, rančeři

Leila Meacham
americká, 1938 - 2021