Růže bílá, černý les

Růže bílá, černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409653/bmid_ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4 1214 363

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest , 2018

evasamankova
04.08.2019 4 z 5

Napětí, tajemství, nenávist i láska v kulisách druhé světové války. Kniha, která milovníkům napínavých příběhů určitě stojí za přečtení!

bookcase
03.08.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les je román, na který jen tak lehce nezapomenete. Pokud milujete silné příběhy, oceňujete odvahu a statečnost obyčejných lidí a hledáte fakt dobrou knihu, která ve vás nechá dojem, nenechte si toto dílo ujít.

kytarka
30.07.2019 5 z 5

Wow... tohle bylo něco. Knihu mám již pár dní přečtenou, měla jsem možnost přečíst si reading copy.
Když Franka najde v lese zraněného vojáka rozhodne se, že mu pomůže. Zachrání mu tím jeho život a on ten její. Následně se nám odkrývá příběh dvou neznámých lidí. Lidí kteří se vzájemně neznají a pomalu se poznávají. V té nejhorší možné době. V rozpuku druhé světové války.
Kniha je plná strachu, přátelství, lásky, nenávisti. Velmi krásný příběh dvou lidí s velmi ošklivým pozadím. Spisovatel se doslova mazlil s větami a slovy. Mě se kniha neskutečně moc líbila. Líbila se mi tím, že je zasazená do období války, které mám v knihách velmi ráda. Navíc je krásná tím, že má v sobě mnohem více než příběh z války, válka tam nehraje až tak velikou roli. Tohle si prostě musíte přečíst, aby jste pochopili. Za mě je to zatím kniha roku 2019. Jen tak na ni nezapomenu. I slza mi ukápla...

druhá světová válka (1939–1945) rozhlasové zpracování válečné romány

Eoin Dempsey
irská, 1977
2019  80%Růže bílá, černý les
2020  78%Najdi Rebeccu

Kniha Růže bílá, černý les je v

Přečtených1 614x