Ruské byliny / Russkije byliny

Ruské byliny / Russkije byliny https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307423/bmid_ruske-byliny-a1-a2-7Q0-307423.jpg 4 8 4

Odhodlali jste se ke studiu ruštiny, ale tradiční metody vás nebaví? Anebo chcete oprášit školní znalosti, ale nevíte, čím začít? Co třeba čtením příběhů o slavných ruských bohatýrech a bohatýrkách, kteří se nebojí ani hrůzostrašných draků, ani mocných tatarských chánů a jsou schopni se postavit samotnému velkému knížeti? V knize najdete celkem 8 bylin, které byly zpracovány pro účely těch zájemců, kteří teprve začínají se čtením v cizím jazyce. Jazyk bylin jsme velmi zjednodušili. Český zrcadlový překlad vám umožní obratem zkontrolovat, zda jste ruskému textu porozuměli správně. Po každém příběhu následuje dvojstránka se cvičeními a poznámkami k bylinám. Nuže, pohodlně se usaďte a nechte se unášet bohatýrskými dobrodružstvími s krásnými kněžnami, zákeřnými loupežníky, zlými draky a odvážnými manželkami. Audionahrávku ve formátu MP3, na které byliny vyprávějí rodilí mluvčí.... celý text

Alethea_k
03.03.2023 4 z 5

Přijde mi zvláštní, že je kniha určena pro začátečníky. V knize se nezaznačuje přízvuk, což je přesně to, co začátečník potřebuje. Slovní zásoba je přizpůsobena samozřejmě tématu, ale opět... Jako začátečník potřebuji procvičit/naučit obvyklá slova, ne tato archaičtější. Na procvičení dobré, ale pro začátečníka na úrovni A1/A2 to dle mého může být těžší... I přesto, že se jedná o zrcadlový text.
Velmi si cením audia, které lze dohledat na stránkách albatrosmedia. Navodí to atmosféru.

Alex.Barunka
28.04.2019 5 z 5

Svůj účel kniha plní na 100%. Žádný velký prožitek zde není potřeba, stěžejní je prosté porozumění textu.

annes
28.06.2017 4 z 5

Zajímavé ruské pověsti o bohatýrech a jejich hrdinských činech. Kniha je velmi jednoduše napsaná jak v rušině tak v češtině, což pěkně plní účel díla. Na začátku jsou stručně popsané postavy doplněné o obrázky,takže není problém orientovat se později v příbězích samotných.

Kachorra
23.12.2016 5 z 5

Krásně zpracované příběhy. Jistě podpoří chuť učit se ruskému jazyku.