Runový meč

Vítejte v příběhu, kde česká a moravská města ožívají. Praha krvácí a slábne. Její věrní umírají. Václav, který ještě nedávno netušil o existenci tajného světa, je možná poslední nadějí velkoměsta. Přestože se zdálo, že je všem jen na obtíž, nevzdal se tam, kde jiní víru ztratili. Dokázal přežít, kde jiní padli. Musí zjistit, kdo stojí za spiknutím, které Praze podřezává žíly. * Času ubývá... * Spolu s Patrikem Dodnarem přichází Václav do říše brněnského Draka pátrat po zrádci. V patách mu je Démon i brněnští agenti. Brno mobilizuje své Občany i drakoniány. Blíží se zasedání Rady měst. Napětí vzrůstá. Podezření je v celé zemi všudypřítomné – stačí jen jiskra, aby vypukla válka. * Času stále ubývá… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28285/runovy-mec-28285.jpg 4.663

Městské války (2.)

Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Argo

RyonMathrin

Nápad na personifikované podstaty měst je geniální, města jsou velmi trefně ztvárněna. Také zabijácká D1 a konflikt magie versus technika se mi velmi líbí. Postav je mnoho, ale každá je natolik svébytná, že si je člověk zapamatuje. V neposlední řadě napínavý děj plný zvratů jsou další prvky, kvůli kterým si kniha zaslouží plné hodnocení.

Covenant
26.02.2015

Strhující, od začátku do konce! V tomto díle je vše. Předchozí díl úplně vybledl a stal se z něj jakýsi odrazový můstek pro toto velkolepé dílo, českého barda. Začátek sledujeme ve dvou rovinách. V jedné je Vašek mučen (tím se zároveň přetváří v tvrďáka) a v druhé se dopracováváme k tomu, jak se do této situace dostal. Od toho se prostě čtenář nemůže odtrhnout. Zajímavé bylo pak sledovat změnu prostředí a výlet do exteriérů. Skloubení dvou světů se Renčínovi povedlo dokonale. Když to působilo komicky, byl v tom záměr. Dost jsem se pobavil u postavy Juzlina. Elf, co si hraje na elfa z Pána prstenů, je opravdu zábavný. Škoda, že jen zpočátku, než se zapojí do opravdového dobrodružství. I tak je, ale o zábavu postaráno, v podobě Patrika. Z Vaška se stal totiž ten vážný, vůdcovský typ. V patách mu stále kráčí smrt v podobě démona a souboj s ním je vážně skvěle popsán. A pak ten opravdu překvapivý zvrat. No, o něm raději nic, ale měl bych na něj také spoustu superlativ. Také se mi líbilo zpodobnění měst. V tomto díle je jich opravdu hodně a každý si zde najde, když ne přímo svoje, alespoň to nejbližší. A teď na poslední díl, ve kterém se sice ví o co půjde, ale jak to skončí, to opravdu netuším...

ziriant
15.09.2014

Prostředí děje druhého dílu Městských válek je mi mnohem bližší, než tomu bylo u dílo prvního, což pro mě sice neovlivňuje kvalitu knihy, ale lehce to přispívá k pozitivnímu dojmu. Zápletka se překvapivě rozvinula a musím říct, že je to jednoznačně k dobru příběhu. Od čtení jsem se odtrhovala jen nerada a kdyby to bylo realizovatelné, ani bych to nedělala. Takže bez oddechu vstříc dalšímu dílu!

Kloky
19.07.2014

Runový meč je nejpovedenější kniha z trilogie - plná zvratů, napínavá a dobře čtivá.

Majdule
20.07.2012

Renčínovou nejsilnější devizou v tomhle díle je schopnost neotřelých zvratů a překvapivých změn. Okouzluje mě to propojení s realitou, jak jí sama prožívám. Příběh navíc dokáže po celou dobu udržet rychlé tempro a napětí. Navíc ten připravený a přesto nečekaný závěrečný zvrat je prostě hodný mistra žánru. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Sirius
02.01.2011

Nemám rád Městské války. Kvůli Zlatému kříži jsem nastoupil do špatného vlaku, kvůli Runovému meči jsem ve vlaku nechal svojí oblíbenou čepici. O čem to svědčí? Svědčí to o tom, že i Runový meč je zatraceně čtivý a že jeho postavy jsou dobře propracované. Zatímco Zlatý kříž byl městskou fantasy s prvky thrilleru, Runový meč je pak epickou fantasy jako víno. Nechybí tu čarodějové, válečníci, láska ani zrada (v tomhle případě ku*evsky velká zrada, která mě opravdu, ale opravdu šokovala a zcela změnila můj pohled na některé postavy a vyvolala u mě spoustu otázek). S čistým srdcem Runový meč známkuji 5* a jsem zvědav, jak to Pavel uzavře. Šachovnice je připravena, figurky jsou v pohybu a já se těším na třetí díl.

Andrys

U této knihy nelze začít druhým dílem, protože pak se plně nedocení první knha, díky které si Prahu velmi oblíbíte (teda aspoň já). O to drtivější je dopad této knihy a úplně vyrazí dech.
Takže teď nezbývá nic jiného, než přečkat dobu do vydání posledního dílu.

eseona

Tato kniha je poněkud "nerenčínovská". Samozřejmě jsem ji zhltla na jedno nadechnutí, avšak styl jakým je psán, je poněkud méně poetický a z některých pasáží na mě dýchala živočišnost a zvířecí divokost, ovšem jen z těch, u nichž to bylo vhodné.
Román skýtá překvapivé odhalení, díky němuž se naprosto změní pohled i na první knihu trilogie.
Jsem zvědavá na závěrečný díl - po bitvě ve Runovém meči, si neumím svět třetí knihy ani v nejmenším představit.