Rukověť bojovníka světla

Rukověť bojovníka světla https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417/bmid_rukovet-bojovnika-svetla-eVC-417.jpg 4 299 36

Oblíbený autor ve svých inspirujících krátkých textech z let 1993–1996 ponouká čtenáře, aby dokázal žít své sny. Aby vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. V knize autor vychází z tradic různých zemí.

Literatura světová Fejetony, eseje Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Argo

O Manual do Guerreiro da Luz , 1997

Cuchulainn
15.03.2014 3 z 5

Zajímavá knížka s myšlenkami, které nemůžete zcela vstřebat jedním přečtením. Podle mne nepoučovala, ale mohla pouze inspirovat. Škoda, že pro mnohé je to jen "soubor blábolů", protože spousta myšlenek dává smysl a stojí za zamyšlení.

Jennkie
22.02.2014 4 z 5

Taková menší knížka, ale je v ní mnoho inspirativních myšlenek, ze kterých si téměř každý něco vybere :-)

bookgover
15.02.2014 3 z 5

Moc hezká knížka. Plná příjemných citátů a myšlenek, ke kterým se často vracím. Díky své velikosti si jí můžete vzít kamkoliv. Kdykoliv je potřeba, tak si v ní můžete prolistovat dle libosti :) Osobní záležitost :)

120313
10.02.2014

Já mám doma rukovětě tři- lovce démonů, lovce upírů a lovce draků. Tohle jsem ještě nečetla ale jak to tady tak pročítám tak to je různé. Rukovětě jsou pro někoho zajímavé pro někoho zase ne. Já osobně si libuji v tajemnu hororu a fantasy světě.

Juicyk
23.12.2013 3 z 5

Tak tahle kniha je určitě zajímavá. Někteří ji z nadšením opěvují, jiní ji zase haní.
Takže zaprvé: jak už tu bylo řečeno, je špatně zařazena - nesmíte čekat žádný příběh nebo strhující děj. Je to spíše příručka. Příručka bojovníka světla, jak správně vést svůj život.
A zadruhé: Ne každý se s bojovníkem bude ztotožňovat (bohužel), ale určitě se najde skupina lidí, kteří se za "bojovníky světla" považují. A když to berou vážně a nepodbízí k tomu ostatní, tak je to samozřejmě dobře :)
Já ale asi nepatřím ani do jedné z těchto kategorií, jsem někde mezi. Některé citáty jsou opravdu dobré a pravdivé. Jiné až moc podbízivé až vnucující. (jak to tak tady čtu, tak to není jen můj dojem).
Ale abych to shrnula, není to špatná ... příručka ... jen není zase až tak skvělá :)
P.S.: myslím, že na oblibě také hodně ubírá autorova inspirace bojovým uměním, ale to je jen můj názor :)

Nugat
22.06.2013

Zdravím,
jsem tu zcela náhodou a nemůžu odolat přidat svá slova.
Když jsem tuto knihu držela poprvé ve svých rukách a poprvé jsem ji otevřela a jen tak zkusmo přečetla pár vět
(a ano zase poprvé), řekla jsem si "Jo, to ber, to je přesně pro tebe!"
Nemýlila jsem se. A zodpovědně si myslím, že přečtení tohoto díla není ztrátou času - a to pro kohokoliv.
Kdo ví, ten ví, kdo neví, neví, ale vědět může.
Čtu lehce, bez očekávání, klidně, nechám to působit, růst...
RBS se nedá číst na jeden zátah, myslím si já. A to z prostého důvodu, tolik zásadních myšlenek nemůžete strávit běhěm cca hodiny. Dávkování je zásadní.

Každý bojovník světla je stále ve střehu.
Nežádá druhé o dovolení, aby směl třímat meč, prostě jej uchopí.
Také neztrácí čas vysvětlováním svých činů, věren božským úradkům
se sám zodpovídá z toho, co činí.
Podívá se, koho má po boku, a pozná své přátele.
Ohlédne se a pozná své protivníky.
Nesmiřuje se se zradou, ale nemstí se,
pouze odstrčí nepřátele ze svého života a nebojuje s nimi
déle, než je třeba.
Žádný bojovník se nesnaží vypadat, on je.

Tak asi tak...

Rádoby chytré a kritizující komenty níže, no ty voe, lidi, četli jste to vůbec( číst a ČÍST je rozdíl)?
To mi chcete říct, že vám to nic nepřineslo?
Že se ve vás něco nepohnulo?
Nechci být až příliš osobní, ale jste si jistí, že vám v žílách koluje krev?

A že ve vás nezanechala nic pozitivního?
Naprostá blbost!
Co je tam konkrétně negativního?
Řečnická otázka, protože vím, že nic.

Možná se vám nelíbil - stejně jako mě - ten pohled do zrcadla.
Pozná se v tom každý.
A poznání není vždy úplně příjemné.

Něco nechápu, nerozumím tomu, ale s podivem mám co říct...el klásiko.

Sterilní, škatuldkoidní, hloupý a vysoce krátkozraký...
Jo a holčičko, náboženství a víra je úplně něco jinýho,najdi si to na GŮGLU.

A ano, je to především o VÍŘE.

Každé slovo ve mě vyvolalo pocit narovnání, i když to nebylo příjemné.
Už jen ta víra v každý nový den, zní to jako klišé ale není.
Milovat a hýčkat rádoby maličkosti je třeba to pravé, a pokud není - tak je to stejně zatraceně fajn.
A pokud mám prožít život ve vděčnosti za "maličkosti", tak ho tak prožiju a není nic a nikdo, před kým bych se měla stydět.
Pak zbytečné boje a trápení nemají váhu.
A ta LÁSKA, bez té by jsme nebyli my.

RUKOVĚŤ BOJOVNÍKA SVĚTLA JE PRO MĚ ZCELA ZÁSADNÍ KNIHA A JSEM RÁDA, ŽE MI VSTOUPILA DO ŽIVOTA.
DOPORUČENÍ X NEDOPORUČENÍ? Rozhodnětě se sami, máte svobobu volby.

S pozdravem
J.N.

soltera
23.10.2012 5 z 5

Pre mňa veľmi zaujímavá kniha. Chápem, že sa bežnému čitateľovi nepáči, veď to nie je kniha na čítanie. a mala by byť zaradená ako ezoterická. Čitateľ zaujímajúci sa o ezoteriku vie, kto je bojovník svetla a pochopí texty inak.
Coelho sa nechal inšpirovať bojovým umením a duchovnou tradíciou Východu, o čom svedčí aj názov knihy.
Myslím, že je smutné ak táto kniha P.Coelha je v zozname najhoršie hodnotených kníh preto, že je nepochopená.

DustinMind
23.03.2012 1 z 5

Naprostá knižní katastrofa, se kterou vyrukoval na povrch zase ten vyvolený, který má v hrsti svět, rady do vašeho života a taky života všech lidí v kosmu. Coelho papal moc intelektuální kaše a rád agituje. Jojo, kdyby tu energii využíval jinak a radši by si zchladil to ,,spisovatelský ego", díky kterýmu je tak špatně slavnej.

eliska18
04.01.2012 2 z 5

Kniha se mi příliš nelíbila, v podstatě souhlasím s paulhunter. Čekala jsem pozitivní dojem z celé knihy, ale tentokrát se nedostavil. Pár citátů, jenž mě zaujaly, jsem si vypsala, ale jinak... Nedoporučuji. Leč jsem Coelhovou velkou obdivovatelkou a jeho knihy miluju, tahle mě zklamala. Ze začátku se jevila dobře, a l e...

Verrrunka
23.12.2011 2 z 5

Moc mě nenadchlo, na můj vkus moc náboženství.

Jíťa
23.03.2011 4 z 5

Výborná záležitost. Někdy je holt potřeba číst mezi řádky, odkaz autorových myšlenek pak nezůstane nevyslyšen.

paulhunter
06.03.2011 1 z 5

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato Paulo Coelho to ví ze všech naprosto nejlíp."

Rukověť bojovníka světla ve mě nezanechala NIC pozitivního a rozhodně bych jí nikomu nedoporučil. Kniha je jedna velká masturbace na témata "Nevíš, jak žít? Nemáš svůj názor a postoj k životu? Hledáš skutečně moudré rady? Co dělat a co rozhodně nedělat?", od které doporučuju dát ruce pryč.

Už jsem také přišel, proč Coelha pořád ještě čtu - jedná se totiž o jakýsi způsob sebemrskačství nebo bych to také přirovnal ke strhávání strupu z kůže jen z toho důvodu, že to může působit potěšení z bolesti.
- - - - - - - - -
Knize by prospělo, kdyby měla tak o 157 stran míň. Bojovník světla to ví.

knedlik
28.02.2011 2 z 5

Začínám mít dojem, že je to v podstatě taková hodně špatná parodie na Exupéryho Citadelu.

pistalka
10.02.2011 odpad!

"Když něco chceme, celý Vesmír se spojí, abychom toho dosáhli. Bojovník světla to ví."

Soubor blábolů, na kterých je nejhorší to, že je autor myslí vážně. Rukověť bojovníka světla není obyčejná knížka. Je to vlastně dost užitečná příručka pro každého z nás. Možná vás osvítí a poradí, jak žít radostnější, smysluplnější a lepší život ve víře v Boha nebo v nějaké víře obecně. A možná taky ne.
Já jsem ten druhý případ; podobné knihy mi brnkají na nervy. Neholduju takto podaným nesmyslům o lásce, víře, duchovní cestě, statečnosti a vytrvalosti. A už vůbec ne, když je někdo podá tak podbízivým způsobem jako Coelho.

pet-kyval
24.01.2011 1 z 5

[007/11] Jak už bylo řečeno, nejslabší kniha P. Coelha možná vůbec.

Ze začátku se to tak ani nejeví. Působí to jako povzbudivý návod pro jedince bez sebeúcty, podléhající psychickému teroru a nebo jako něco na uklidnění, že všechno ještě není v té slavné pe-de-li.

Vypusťme z každé stránky výraz Bojovník světla a zase nám úroveň čtivosti o něco stoupne. Myslím ale, že kdyby se celkově texty ořezaly o polovinu, dopadlo by to lépe, protože pointa se neustále opakuje v cyklech a tak to postupně postrádá to prvotní kouzlo. Proto neříkám, že je hned nutné to odepisovat a posílat tam kde slunce nesvítí, ale rozhodně to není vhodné pro jednorázové čtení, byť to máte za hodinku, hodinku a půl dočteno.

suzanka
30.11.-0001 1 z 5

Zatím nejhorší co jsem od něj četla.