Rukopisy od Mrtvého moře

Rukopisy od Mrtvého moře https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70570/bmid_rukopisy-od-mrtveho-more-bh6-70570.jpg 4 6 2

Práce Johna M. Allegra, v současné době (1969) lektora hebrejské filologie na Manchesterské universitě, pojednává o pozoruhodných písemných památkách, které vznikly v době starozákonní a v přechodném období mezi Starým a Novým zákonem. Kniha jistě zaujme jak historiky, tak i laiky, kteří se zajímají o nálezy a památky biblického období lidstva. 23-025-69... celý text

Náboženství Literatura naučná Historie
Vydáno: , Mladá fronta

The Dead Sea Scrolls , 1956

Alto98
22.02.2022 5 z 5

Dobrodružné vyprávění od přímého účastníka restaurování, překladu a interpretace svitků. Informace jsou zajímavé i dnes, neměl jsem pocit, že by nějak významně zastaraly. Pečlivý a čtivý překlad.

M.H.
19.02.2016

Čitateľsky prívetivá a pritom obsažná kniha na tému kumránskych rukopisov. Allegro bol osobný účastník vykopávok v Kumráne a pracoval na preklade a vydaní viacerých zvitkov. Okrem iného tvrdil, že tzv. medený zvitok obsahuje cestu ako nájsť stratený chrámový poklad z Jeruzalema.

Kniha obsahuje aj fotografie jaskýň, rukopisov a beduínov, ktorí slúžili ako sprievodcovia v miestnej krajine.

Nevýhodou je, že od roku vydania (originál 1956, resp. 1959) sa bádanie značne posunulo.

Ešte musím vyzdvihnúť kvalitný preklad.

Židé archeologie Kumránské svitky starověké rukopisy

Autorovy knížky

John Marco Allegro