Rukopis

od:


KoupitKoupit eknihu

Nejnovější básnická sbírka básnířky a překladatelky B. Grögerové, kterou ilustrovala Adriena Šimotová.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27170/rukopis-27170.jpg 4.720
Žánr:
Literatura česká, Poezie
Vydáno:, Pavel Mervart
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Liduka
25. července

Normálně poezii nečtu, ale přečetla jsem tuto knihu díky čtenářské výzvě a moc se mi líbila.

petrarka72
29. ledna

Tryzna za ztracený zrak. Paměť, šepot, slunce v mlze. Knihovna plná němých knih. Věda, co nezbaví svět kouzla. A nikdy se nevzdat... Nejsem důsledný čtenář poezie - ale tato poema bolí a zároveň nepustí.

Delicius
17.06.2016

Četl jsem dvakrát a odkládal. Po několika stranách byla bolest vždy tak silná a intenzivní, bylo třeba se nadechnout. Poprvé během dvouhodinové jízdy vlakem Podruhé v pohodlném křesle v městské knihovně.

Gooverka
10.06.2013

Jak se kniha chýlí ke konci, čtenář do stařenčiny samoty a světa zapadá stále víc. Nádherná poezie, plná jemných detailů a smutná obzvlášť pro ty, kteří milují četbu a psaní. Nemám k ní co dodat, snad jen, že určitě zasloužená Magnesia Litera pro knihu roku.

puml
09.05.2013

Četl jsem ji několikrát a jedná se podle mě o jednu z nejlepších sbírek poezie napsanou za posledních 10 let. Do sebe se pomalu uzavírající svět Bohumily Grögerové je konfrontován s událostmi jejího nejbližšího okolí a letmými vzpomínkami. Poezie ticha a neidealizovaná zpověď o stáří a samotě, potom, co paní Grögerové zemřel její manžel Josef Hiršal. Grögerová je ale na hony vzdálená lamentaci nad stářím; naopak, v její poezii je neustálá zvídavost a snaha "jít dál", i přesto, že to už zdánlivě nejde. Přál bych si vidět víc takto vitálních důchodců. Žel, spíš převažuje ta lamentace. Sbírku doprovázejí dvě krásné kresby Adrieny Šimotové. Doporučuji.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

slepota

Autor a jeho další knihy

Bohumila Grögerová

Bohumila Grögerová
česká, 1921 - 2014

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených30x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených7x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst14x