Co se slovy všechno poví

Knížka jazykových her a rébusů, které podněcují dětskou jazykovou vynalézavost a tvořivost. Podporují také komunikaci a spolupráci mezi dětmi. Náměty lze využívat doma, ve škole, na táborech apod. Inspiraci, kterou nabízejí autoři textu, dále rozvíjí a podporuje velmi nápaditý výtvarný doprovod knížky.J. Hiršal, básník a překladatel, který ve své tvorbě hledal nové výrazové možnosti jazyka, především v tzv. konkrétní a vizuální poezii. Hravost fantazie a experimentátorskou invenci spojenou s humorem vtělil také do knih pro děti. B. Grögerová s J. Hiršalem úzce spolupracovala jak v tvorbě původní, tak překladové. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56627/co-se-slovy-vsechno-povi-56627.jpg 3.65
Pro děti a mládež
Vydáno, Portál

Kniha Co se slovy všechno poví

hrdlickova_61

Knížku jsme s bratrem četli jako děti a líbila se nám. Bavila i rodiče, protože je nápaditá, vtipná a milá. Hrát si s jazykem, to někoho třeba ani nenapadne, a tak jsou knížky tohoto druhu dobrou inspirací.

Litocha

V knížce se dá najít několik pěkných nápadů, jak si hrát s jazykem, část z nich ale není nijak objevná a celkově jsem tak nějak čekala víc.

rébusy čeština pro děti

Autoři knihy

Josef Hiršal
česká, 1920 - 2003
Bohumila Grögerová
česká, 1921 - 2014

Kniha Co se slovy všechno poví je v