Rukopis

Rukopis – tak nazval svůj ztracený deník významný spisovatel, cestovatel a dobrodruh sir Francis Burton. Traduje se, že obsahoval Burtonovy záznamy z cest po horách v Jižní Americe, kde se setkal s naprosto neznámým domorodým kmenem. Profesor James Castrolang pověřil studentku Danu Stecklerovou, aby v rámci své doktorandské práce Rukopis nalezla a prozkoumala. Jak se k takovému dokumentu dostat? Podaří se mladé studentce odhalit pravdu, ukrytou v zápiscích slavného Burtona?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124173/rukopis-124173.jpg 2.78

Manuscript

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Brána

babicka_amalka
18.09.2017odpad!

zatím odkládám nedočtené, byť tomu možná ještě někdy dám šanci; ale až mě přejde vztek; vztek především na nakladatelství Baronet, že vůbec vypustilo do světa takový zmetek, vztek na překladatelku Ing. Lucii Královou (jak je uvedeno v tiráži i s titulem), že se nestydí něco takového vypustit "z pera"; ta paní buď v životě nepřečetla jinou knihu než technická skripta, nebo .... jak to napsat a nebýt neslušný?
příběh není špatný, i prostředí IT je mi blízké; ale překlad je tak příšerný a čeština tak neohrabaná, že se to opravdu nedá číst (koneckonců - obdobné hodnocení se objevilo i na Pranýři překladů na Okoun.cz);

lenkaknel
27.09.2014

Rukopis se bude líbit především nadšencům do IT a střelných zbraní, což já nejsem.