Rudolf Steiner a Mistři esoterního křesťanství

Rudolf Steiner a Mistři esoterního křesťanství https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467472/bmid_rudolf-steiner-a-mistri-esoterniho--PaK-467472.png 4 3 1

Od počátku je spojeno s lidstvem sedm Mistrů esoterického křesťanství a budou ho v jeho vývoji doprovázet po celou budoucnost: Manes, Zarathustra (Mistr Ježíš), Skythianos, Gautama Buddha, Maitreya bodhisattva, Novalis a Christian Rosenkreutz. Na otázku, jaké zvláštní postavení zaujímá v tomto sedmičlenném kosmu Rudolf Steiner, dává Sergej Prokofjev odpověď ve své práci. Současně se také jedná o karmickou biografii individuality Rudolfa Steinera a vylíčení jeho cesty zasvěcení. Už ve své první knize „Rudolf Steiner a založení nových mystérií“ položil Sergej Prokofjev otázku týkající se mysterijního jména Rudolfa Steinera, tehdy ale odpověď zůstala otevřená. Zde se autor znovu zabývá tímto tématem.... celý text

Spajdy
07.03.2021 5 z 5

Pro mě zásadní dílo, které poodhaluje mystérium celé anthroposofické (duchovně-vědecké) činnosti Rudolfa Steinera. Dozvíme se, jaké síly stály za zrodem anthroposofie, a jakých esoterních proudů je součástí. Ujasní se nám rozdíl mezi vnějším církevním křesťanstvím a křesťanstvím esoterním. Je zde poměrně jasně řečeno, že v anthroposofii se řada dříve skrytých esoterních proudů, čerpajících z Kristovy bytosti, dostává na veřejnost, a navíc se spojují ve vyšší jednotu. Dozvíme se také o sedmi velkých Mistrech esoterního křesťanství - Manesovi, Zarathustrovi, Skythianovi, Gautama Buddhovi, Maitreya bodhisattvovi, Novalisovi a Christianu Rosenkreutzovi -, o tom, jak spolupracují (což je symbolicky naznačeno v obrazci na obálce knihy), a jaký k nim má vztah Rudolf Steiner, který se jimi nechal inspirovat, a celé jeho dílo. Je zde hezky podaná i souvislost biografie Rudolfa Steinera s moderní stezkou zasvěcení, jejímž je archetypem a vzorem.
Autor zde naznačuje i odpověď na otázku, co je to kámen mudrců (vytvořený Christianem Rosenkreutzem) a kámen lásky (vytvořený Rudolfem Steinerem), a jaký k nim může mít každý člověk vztah.
Hledá-li někdo komplexní odpověď na otázku "co je Anthroposofie" nebo "co je skutečné křesťanství", v této knize ji najde.