Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti

Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114354/bmid_ruce-vzhuru-boys-aneb-kniha-o-zivot-cEe-114354.jpg 4 14 6

Sbírka parodických próz a veršů z Divokého západu, která reaguje na současnou obnovenou módu "westernů". Více jak sto satirických, zhusta však drastických příběhů a anekdot, majících většinou blízko k černému humoru, avšak dobře vystihujících charakter postav někdejších knížek, filmů a písniček o Divokém západu. Ilustrace, které knihu provázejí, napodobují seriálové kresby z amerických comics.... celý text

fes
28.03.2024 3 z 5

Ve své době za pět hvězd, dnes už jen za tři. Ale pořád má svou atmosféru a humor, byť místy dosti černý.

Nermal
22.06.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem jednou dostal za úkol sehnat kolegovi z práce. Když jsem ji pak držel v ruce, neodolal jsem a nahlédl dovnitř. Jaké bylo mé překvapení, když jsem objevil spoustu vtipných textů. Knihu jsem si hned oblíbil, posléze si ji sehnal i pro sebe a přečetl si také další autorovy knihy. Některé z nich mají zajímavé typografické zpracování.

Recidivista
10.04.2022 4 z 5

Súbor minimalistických anekdot, parodických historiek a rýmovačiek z divokého západu plných čierneho humoru. Ako fanúšikovi westernov mi táto malá kniha urobila veľkú radosť. Niektoré príhody by sa nestratili ani vo filme Limonádový Joe, iné boli vcelku priemerné a našlo sa aj zopár takých, ktoré zostali nepochopené. V každom prípade to bol dobre strávený čas.

„Zlatokop John Delane propadl alkoholu. Později i šílenství.
Sůl považoval za zlatý prach.
Kanára za zlatého ptáka.
Slunce za zlatou kouli.
Jenom v jednom ohledu zůstal naprosto normální.
Své zlatovasé bejby, Elisabeth Delanovou, rozenou Smithovou, považoval i nadále za starou čarodějnici.“

„Spatřil jsem ji tak, jak ji pánbu stvořil. A stal se ateistou.“

7/10

willy9203
30.03.2021 4 z 5

Krátké nápady jen tak zaznamenané, nebo zveršované, většinou ale trefné a vtipné. Humor je, pravda, trochu černější (jestli se to vůbec v této době smí napsat), ale není hrubý.

Petr102
15.10.2020 5 z 5

Vtipné lehké úsměvné čtení

nightlybird
14.03.2012

Nikdo mi to nevymluví.
Člověk se špatným nenarodí.
Ale kazí ho spousta věcí.
Takzvaná výchova.
Škola.
Takzvané manželství.
Takzvaná rodina.
Takzvaná společnost.
Abys dneska špendlíčkem hrabal, když potřebuješ sehnat jediného správného chlapce, který by s tebou šel přepadnout banku.

Divoký západ parodie

Jiří Robert Pick
česká, 1925 - 1983
1957  80%Básnický almanach 1956
1968  95%Chyťte se nebe...
1969  75%Spolek pro ochranu zvířat
1963  88%Hovory s veverkou
1967  86%Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti

Kniha Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti je v