Ruce pryč od této knihy!

Ruce pryč od této knihy! https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89617/bmid_ruce-pryc-od-teto-knihy-31O-89617.png 4 118 32

Kniha německého autora se zabývá záhadnými přírodními jevy a rolí „tajných společenstev“ ve světě. Máte-li pocit, že se světem, v němž žijeme, není něco v pořádku, zajímáte se o jeho poslední tajemství a toužíte se to dozvědět přímo od života – je to VAŠE kniha!

Literatura světová Historie Záhady
Vydáno: , Anch-books

Hände weg von diesem Buch! , 2010

syskas
21.08.2016 4 z 5

Výborná kniha, kopec vecí z nej som už zachytila inde a z rôznych iných zdrojov. Ale tu je to všetko pekne spolu a k tomu dostatok nových, zaujímavých informácií.

n.jaronova
25.01.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, bohužel se mi ke konci táhla.

Jana1964
16.06.2015 5 z 5

Vynikající kniha, vynikající autor. Jen k přečtení knihy asi musí čtenář dozrát.

helkol
11.05.2015 5 z 5

Když přehlédnu ošklivou obálku a debilní název, tak bych klidně dala 5 bodů, ikdyž se zde dočtete někdy i z mého pohledu blbosti, tak přesto nechte mysl otevřenou, protože na většině věcí opravdu něco je a s autorem v mnoha věcech souhlasím. Vidím tady že knihu buď máte rádi a něco vám fakt dala nebo ji nenávidíte :D a mně kniha opravdu něco dala a klidně bych ji doporučila dál,ať si každý udělá svůj názor

Eldar80
01.03.2015 1 z 5

Tahle kniha připomíná hnojiště s pár kousky střípků Pravdy. Bohužel kdo se odhodlá tyto střípky nalézt všechny a ne jen ty na povrchu riskuje, že na konci hledání bude od hoven. Docela sem pochopil úmysl autora, který uvádí na začátku a to rozbití čtenářova světonázoru. Ale jak může obracet lidi na správnou cestu za pomocí naprosto neověřitelných informací, náboženských bludů a různých jiných nesmyslů. Pořád nechápu, kde berou moderní "esoterici" bludy o duté zemi. Šok! Ono je to i v této knize! To hraničí s vymýváním mozku. Nebo snad ne? Pořád se z toho nemohu vzpamatovat, protože pro můj racionální rozum tohle bylo šílenství. A to neříkám jako ateista, chraň Bůh! Já se zajímám asi 19 let o esoteriku, kdysi jsem začínal na knihách o magii od Elifase Léviho, četl jsem Guaitu, Papuse, něco od Steinera, zabýval jsem se mystikou až jsem po nejvíce skončil u tibetského buddhismu. No ostatně, znáte mě. Takže jednu hvězdu dávám za to, že autor to nepochybně myslí dobře a upřímně. Já myslím, že on těm blbostem věří a jeho poznání ohledně náboženství tomu odpovídá. Proboha vždyť ten člověk nechápe na jakém principu fungují světová náboženství! Zmiňuje sice, že zná kabalu, ale na Starý zákon se dívá jako Däniken. Nevím jesli se mám smát nebo brečet. A tohle lidé kupují a dávají tomu pět hvězdiček. Pro Krista Živého. Kniha začíná být zajímavá až od strany 291. Do té doby je to neuvěřitelný blábol a slátanina. Kvůli takovýmto věcem by měla existovat Vědecká inkvizice. :D Ne vážně, já to nedávám. :D To je urážka vědy a Západního poznání. :D No dobře, uklidněme se. Tedy od té 300 (!) strany zhruba se jedná o autorovo určité esoterní poznání k čemu dospěl na své cestě. Ano, pevně věřím, že i on jednou začne věcem rozumět. Za snahu pomoct některým lidem a očividně to některé oslovuje, nedávám odpad!, ale plně zaslouženou jednu hvězdičku. A pro ty, kdo tomu neporozuměli tak ještě jednou: opravdu nedoporučuji to číst. 15%

Obyčejně se směju tomu, když dávají ateisté odpad! náboženským knihám, protože je nepochopili. Jedno z jakých důvodů. Ale tady s nimi musím souhlasit. Tohle bylo vážně otřesné. Na napsání takové knihy nemusel nikam cestovat jak všude uvádí. Stačí si doma na internetu něco přečíst o Sitchinovi, Dänikenovi, a jiných věcech a splichtit tuhle věc. Ó díky Bohu! nejsem tu sám se zdravým rozumem. Děkuji Vám.

Edit 16.04.2015: Přidal jsem komentář ke knize do Diskuse
Edit 02.03.2015: Komentář je napsaný v afektu po té, co jsem nad knihou strávil celý víkend od pátku a dočetl ji v neděli večer. Očividně mi ujely nervy, ale možná komentář nebudu upravovat a přepisovat a nechám zde jen tuhle poznámku. Bohužel na hodnocení knihy to nic nemění.

bukiet
09.09.2014 odpad!

Pokud jde o název knihy, autor rozhodně nelže a bylo by záhodno se jeho radou řídit.
Pokud jde o obsah samotný, je to už poněkud horší. Kniha není o politologii, ani o kontroverzních, či konspiračních teoriích jak nahlížet na dějiny světa. Pokud hledáte toto, najděte si Sitchina, Dänikena a podobné autory záhadologické literatury. V politologii pak třeba Huntigtona.
Již autorův úvod a zejména jeho styl by vás měl přimět zbystřit pozornost. Takhle se vemlouvají náboženští vůdci. A nic proti nim, když to dělají dobře. Pokud chcete tedy přemýšlet o svém nitru a o změně svého Já, o vztahu ke světu i bohu, raději sáhněte po Ruizových Čtyřech dohodách, nebo Zezulkově Bytí, vy konvenčnější pak po Bibli.
Kniha totiž nepřináší žádnou novou originální myšlenku, či teorii a pokud už se zdá, že autor něco zajímavého tvrdí, máme tomu věřit, protože to ví z vyprávění anonymní osoby, jejíž identitu prozradit nesmí, nebo je to vyprávění z druhé až třetí ruky.
Přesto za snahu dávám knize jednu hvězdičku, kterou obratem odebírám za „povedený“ překlad do češtiny. Vždy jsem si myslel, že překladatel musí ovládat nejméně dva jazyky, jazyk originálu a jazyk převodu. Taky jsem doufal že se překladatel orientuje v předkládané a překládané problematice. Takže za zorničku – Jitřenku, za Bernharda von Clairvaux a za chudáka Hermesa bodík dolů a to už jsme se dostali tam, kam knihy zpravidla neposílám.

gersie
17.04.2014 4 z 5

Řadím se také ke čtenářům co se tímto dílem prokousali. Abych pravdu řekl souhlasím s předchozími komentáři.
Také mi na knize vadilo , že neuspořádaně pendlovala od jednoho tématu k druhému. Hlavně se mi nelíbil
styl autora trvajícího na bulvární senzaci.
Naopak jsem taktéž přesvědčen , že spousta uvedených věcí v tomto svazku má pravdivý základ.
Je to opravdu jen o tom oprostit se od našeho navyklého stylu přemýšlení a nechat informace , aby si samy našly
cestu k našemu pochopení. Je zde totiž mnoho důležitých statí (a nejedná se ani o světový řád , ani o pyramidy ,
ani o délku života kohokoliv), které by si měl každý přečíst a alespoň o nich popřemýšlet.
Název knihy mne naprosto odpuzoval , ale shodou okolností jsem se přinutil ke čtení a našel jsem si tam
důležité informace. Myslím , že je tam pro každého něco co ho může oslovit.

Alex-007-
20.01.2014 5 z 5

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Ponechte si hlavu i mysl otevřenou. Podobně jako autor doporučuji uvedená fakta nezávisle ověřit. Často asi pak zjistíte, že na popisovaných "šílenostech" minimálně něco pravdy bude.

vladceTyran
16.01.2014 5 z 5

Všechno co se tam piše do sebe zapadá a začíná se vyplňovat. Vůbec to neni blábol zplácanej z pověr jak pise jack Bauer. Autor vychází z rozhovorů s různými lidmi (mnichy, mysliteli, lidí z nejbohatších vrstev, zednáři, a dalsimi) z cest a různých publikací. Viděl sem X dokůmentů na tyto témata. Až na to budu mít rozpočet, koupím si i další jeho knihy.

Jack Bauer
13.10.2013 odpad!

Kniha buď pro hluboce věřící nebo naprosto vypatlané hlavy co rádi věří všemu i že jedna babka povídala a samému prý, prý, prý....Jan van Helsing je mistr ve fantazírování. Hned od prvních stránek jsem chtěl s knihou praštit, ale dál jsem nevěřícně a s úžasem četl, jak někdo může napsat takové nesmysly, až jsem přistoupil na jeho hru, nějak se začetl a knihu nakonec dočetl celou. A ke konci jsem opět litoval, že jsem s knihou nesekl hned ze začátku. Čtu tyhle hovadiny jen proto, že bych rád tomu věřil a Van Helsing dovede každou pitomost poutavě popsat. K téhle literatuře bych se nikdy nedostal, nebýt zvědavosti, které knihy můj naivní kamarád Ládinek čte, ať jsou to konspirační teorie nebo zastaralé bláboly o zdraví. Pak si o tom člověku udělám obrázek neboť jak se říká: „ řekni mi co čteš a já ti řeknu, jakým jsi člověkem". Nebo snad věříte, že jsme už dávno sestrojili stroj času a na Marsu už dávno máme základny a politici tam běžně létají( v jiné jeho knize), či jeden záhadný člověk čí mimozemšťan nebo dokonce přežívající Atlanťan žije už 1 600 000 let, že pyramidy se stavěli silou myšlenky, kvádry létali vzduchem silou vůle, že si myšlenkou můžete cokoliv zhmotnit, nejen plechovku od coca-coly, ale dokonce i člověka?, dokáže to každý, jenom musíte silně věřit, neboť duch ovládá hmotu a všichni jsme Bozi, tudíž dokážeme všechno. Pokud ne, tak raději dejte ruce pryč od této knihy. Čětl jsem to do konce jen proto, co si Helsing ještě vymyslí. Nejvyšší čas s tím skončit a vrátit se k beletrii. Taková literatura hrubě uráží mou inteligenci. Jinak myšlenka Nového světového řádu se mi líbí. Už v mládí mě něco podobného napadlo, že svět by měl tak fungovat. Jeden jazyk, jedna měna, jedno lidstvo...ale nesmí se to samozřejmě zneužít.

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Mě kniha zaujala, jsem ráda, že jsem jí četla a číst ještě budu

aht
02.04.2013 2 z 5

Zajímavá kniha od bezesporu zajímavého člověka. Bohužel se jedná o nijak neutříděný tok myšlenek autora bez jakékoli niti či nosné myšlenky. Kniha se snaží dělit do několika tématických kapitol, ale je to stejně jen změť né nijak detailních informací. Tušil jsem do čeho jdu a čekal jsem daleko více odvahy, fantasie či invence. Bohužel jsem se nedočkal. Atlantida, Saint Germain, Placebo, Ilumináti, zmínka o 11. září... Tuto knihu znovu číst určitě nebudu, znám daleko propracovanější konspirační teorie, daleko dotaženější dobrodružně záhadologické knihy. Doporučuji knihu česko-australského autora Evžena Kuliče - Tajemství experimentu Philadelphia.