Rozum a cit

Anglie na počátku 19. století vypadá jako krásný rozlehlý park s rodinnými sídly, v nichž žijí šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak se zprvu jeví. Paní Dashwoodová se svými třemi dcerami – Elinor, Marianne a Margaret – se po manželově smrti musí právě z takového útulného sídla vystěhovat. Veškerý majetek totiž zdědil John, Dashwoodův syn z prvního manželství. Nový domov naleznou u vzdáleného příbuzného sira Johna Middletona, nicméně starosti se dvěma dcerami na vdávání zůstanou. Do rozumné Elinor se zakouká bohatý a laskavý Edward a ona se snaží svůj cit skrýt před matkou i sestrami. O citlivou Marianne projeví zájem plukovník Brandon. Která z těchto dvou lásek bude naplněná? Zvítězí rozum, nebo cit? Román vyšel po dlouhých peripetiích v roce 1811, na autorčiny náklady a anonymně a jeho cesta ke čtenářům nebyla nejjednodušší. U nás nyní vychází v novém překladu Kateřiny Hilské....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483056/big_rozum-a-cit-hAE-483056.jpg 4.22080

Vydáno: , Slovart (ČR)

Sense and Sensibility, 1811

Kniha Rozum a cit

kaja9825

Rozum a cit
Rozhodně doporučuju. Místy jsem cítila tu nespravedlnost vůči Elinor a říkala jsem si, jak jen může být tak klidná a rozvážná. Naopak Marianna, která se nechala zaslepit a stále věřila ve svou lásku se mi podobá rozhodně více, ale samozřejmě dle mého byli její reakce stále mírně. Já bych už běsnila
Každopádně je to krásný vhled do toho, jak to ještě ne až tak dávno fungovalo. Nedej bože, když se mladá dívka dlouze zadívala na muže - to už byla skoro ruka v rukávě.
Krásně něžný příběh a rozhodně si potřebuju přečíst i Pýchu a předsudek.

baty

Krásná kniha, ráda se k ní budu vracet.

katka134

Pěkný romantický příběh s dobrým koncem a mnoha postavami, které mají velmi rozdílné charaktery. To děj hodně obohatilo.

DenisaMue

Ke knize se ráda a pravidelně vracím, je to hodně dívčí četba, trochu staře napsaná, tedy alespoň podle mě, mám radši modernější jazyk, ale ty myšlenky a určitá něha je občas potřeba.

Rapeh

Kniha se mi líbila. Byla to moje první audiokniha a nejsem schopna hodnotit psaní ale jako mluvené slovo to bylo úžasné a mohla jsem poslouchat v práci

MadlenkaM

Byla to krásná knížka! Hodně mě chytla a nemohla jsem se odtrhnout. Jak píše Starmoon, všechny postavy a vztahy mezi nimi jsou krásně zapamatovatelné a také krásně vykreslené. Líbí se mi, že krásně popisuje tehdejší dobu a kastovnictví. Těším se na další knihy od Jane Austenové.

JoMia

Romantická knížka s jednoduchým dějem. Poměrně se mi líbila, ale v porovnání s Pýchou a předsudkem byla slabší.

mirka0586

Líbila se mi.