Rozum a cit

Anglicko na začiatku 19. storočia vyzerá ako rozľahlý park, domácke sídla a v nich šťastní a láskaví ľudia. Ale všetko nie je také idylické, ako to vyzerá. Pani Dashwoodová so svojimi tromi dcérami - Elinor, Mariannou a Margaret - sa po manželovej smrti musí vysťahovať práve z takého útulného sídla. Všetok majetok totiž zdedil John, Dashwoodov syn z prvého manželstva. Nový domov nájdu u vzdialeného príbuzného Sira Johna Middletona, no starosti s dvoma dcérami na vydaj jej zostanú. Do rozumnej Elinor sa zahľadí bohatý a láskavý Edward a ona sa snaží utajiť svoj cit pred matkou i sestrami, o citlivú Marianne prejaví záujem plukovník Brandon. Ktorá z týchto dvoch lások bude naplnená? Zvíťazí rozum, alebo cit? Dotisk 2009...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35981/rozum-a-cit-35981.jpg 4.21974

Vydáno: , Slovart (ČR)

Sense and Sensibility, 1811

Kniha Rozum a cit

Jara.v
24. listopadu

Ve své knihovně mám tuto knihu už několik let, ale stále jsem ji odkládala. Teď konečně jsem ji přečetla v rámci čtenářské výzvy a bylo to úžasné čtení. Jane Austenová snad nemůže zklamat. Hned jsem dostala chuť na filmové zpracování s Kate Winslet a Alanem Rickmanem a dalšími. Myslím, že v rámci knihy zachovali tu náladu velice věrně.

FoxFox
15. listopadu

To bylo krásné pohlazení po čtenářské duši. Kniha mi dlouho ležela na poličce "chystám se číst" a opět musím poděkovat čtenářské výzvě, která mě přinutila po ní sáhnout. Hned od prvních stránek jsem se přenesla do prostředí panských sídel anglického venkova a nasávala atmosféru tehdejší doby. S Elinor a její sestrou jsem strávila jeden příjemný podzimní týden, budu na ně ráda vzpomínat.

_Knihomolka_

Kniha na mě byla trochu více pomalejší, ale dalo se to. Příběh byl předvídatelný, prostředí hezky popsané a postavy byly, až na výjimky, sympatické.

Vlci.Sestra

Příběh s nepředvídatelným dějem, který přežil přes dvě století a neustále patří mezi nejčtenější knihy světa. Žasnu nad vypravěčským uměním Jane Austenové. I obyčejnou činnost dokázala poutavě napsat.

kristyna3010

Doporučuji k oddechovému čtení, když se nechcete zabývat hlubokými myšlenkami.

AlcaLou

Rozum a cit je od Jane Austenove me nejoblibenejsi dilo - jak knizni, tak serialove. Mohu jedine doporucit!

Atuin

Tohle je tak přeútulná kniha, že mě nemůže zklamat žádným svým novým vydáním. Zahnízdí se ve vás přesně ten spásný dojem, kterým má literatura vyvěrat, z hloubky až na povrch. Příběh solidní, postavy z masa a krve, prostředí překrásné. A výpověď nezapomenutelná.
Výborně papuče do pochmurných chvil i příjemné osvěžení pro krásné chvíle.

Verunka566

Prostě Jane Austenová, člověka zklamat ani nemůže. Už se těším, až uvidím i film.