Roztrhnout závoj bezmoci

Roztrhnout závoj bezmoci https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74801/roztrhnout-zavoj-bezmoci-74801.jpg 4 15 5

Bezmoc, násilí a odvaha bojovat spojily osudy dvou íránských žen, které ani nemohly být odlišnější.Neobyčejně krásná Tara, negramotná dcera ševce, která se narodila v zapadlé vesnici, byla obviněna z vraždy dítěte a uvězněna. Vzdělaná Behjat z rodiny dobře situovaného továrníka a ustanovena za její obhájkyni a usilovně vystupuje proti lidské hlouposti i islámskému pojetí práva..... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Zerreiße den Schleier der Ohnmacht

Radka1911
03.04.2020 4 z 5

Myslím, že název knihy plně vystihuje její obsah. Rozhodně čtivá kniha.

Babo
04.06.2018 4 z 5

Další z knih popisující problémy,s kterými se musí potýkat ženy v muslimských zemích .V tomto případě Iránu . Naděje ,které někteří vkládali do ajatolláha Chomejního,se nenaplnily.
Právě naopak, islám posílil , věznice se plnily lidmi,kteří se nedokázali smířit se sny o demokracii.
Prolínají se zde dva příběhy. Prosté Azar a její obhájkyně .
Není to jednoduché čtení , tak jako vždy , když se nejedná jen o příběh,ale autorka se snaží čtenáře seznámit se složitostmi historických událostí .
Mně se ale kniha líbila a tak doporučuji .

bai.Cerna
15.02.2015 4 z 5

Příběh dvou íránských žen, pocházejících ze zcela odlišných společenských vrstev, Tara – žena z chudého venkova, k níž byl osud nemilosrdně krutý a Behjat, íránská učitelka a posléze advokátka, žijící v „lepších poměrech“. Ani jedna z nich to však nemá v životě jednoduché, ať už v důsledku postavení ženy v muslimské kultuře či v důsledku politických událostí. Poutavá kniha, smutná kniha, podle mne dobře napsaná kniha.

terezaeaby
05.10.2014 3 z 5

Nakonec všechno dopadne stejně , ženy tam nemají žádnou moc i zvíře tam má vyšší cenu než ženy

Lucka66
04.10.2014 5 z 5

Skvělý příběh, většina knih pojednává o muslimkách které jsou týrány, znetvořeny a nuceny ke svatbě..tahle kniha o tom pojednává svým způsobem taky ale hlavní linií příběhu je muslimská právnička která tyto ženy obhajuje. Kniha mě moc bavila, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí zase z jiného úhlu pohledu..ale přece jsem do poslední chvíle doufala že Tařin osud bude lepší.

islám Írán muslimské ženy iránská literatura

Autoři knihy

Moaali Behjat
íránská, 1949
Manuela Runge
německá, 1959

Kniha Roztrhnout závoj bezmoci je v