Rozhovory s C. G. Jungem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozhovory z let 1933–1961 jedinečným způsobem zachycují vývoj osobnosti C. G. Junga a jeho ducha. Soubor tvoří zhruba 20 interview pro noviny, časopisy, rozhlas i televizi. Obsažen je i rozhovor s Johnem Freemanem pro televizní stanici BBC, jenž proslul tím, že se v něm Jung svou slavnou větou „Nemusím věřit, ale vím“ vyjadřuje k víře v Boha. Jung v rozhovorech např. popisuje svůj vztah s Freudem a postoj ke klasické psychoanalýze, vyjadřuje názory na válečnou a poválečnou dobu (včetně odkazů na Československo), na německou mentalitu, odpovídá na obvinění, že kolaboroval s nacismem, vysvětluje základní alchymické koncepty, pojem archetypu či téma osobnostní typologie, zmiňuje se o své rodině. Rozhovory umožňují nahlédnout do způsobu, jakým Jung komunikoval, a odhalují informace, které se jinak v jeho knihách či statích hledají jen těžko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265947/rozhovory-s-c-g-jungem-265947.png 4.831
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Rozhovory s C. G. Jungem

Přidat komentář
Dorrinka
31.01.2018

Jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila, přišla mi pod ruku ve vhodném období, jak už se tak věcí dějí, když je necháte. Jungem jsem se prokousávala od dob gymnaziálních studií a zaměstnával mne dost intenzivně asi šest let. Byl na mě náročný, inspiroval mne, iritoval, nevýslovně štvala a pak mi utíral slzičky. Dodnes nevím, jestli jeho myšlenky chápu a asi mi to nevadí. Tato kniha mi oživila nejdůležitější z nich v úplně jiné formě, než je monografie, a bylo to pro mne tak přínosné, až z toho propadám nemístnému sentimentu. Rozhodně se vrátím i k jeho vědeckým pracem, ale ještě si chvilku počkám. Před čtyřicítkou si na ně stejně nedávám moc šanci, jsem ještě pořád ve fázi duševní rozcvičky.

blackholesun32
19.02.2016

Po dlouhé době jsem četl Junga a jsem tomu rád. Kniha se velice příjemně čte, poutavě, čtivě, asi mi neodhalila žádnou novou Jungovu myšlenku, kterou bych před tím již nečetl, ale oživila ty staré a to je jistě jednou za čas velice prospěšné. Až se mi z toho hnedle zdál archetypický sen!

Doporučujeme

Najděte si svého marťana
Najděte si svého marťana
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Pět jazyků lásky
Pět jazyků lásky
Hygge - Prostě šťastný způsob života
Hygge - Prostě šťastný způsob života

Štítky

Carl Gustav Jung, 1875-1961

Autoři knihy

Carl Gustav Jung
švýcarská, 1875 - 1961

William McGuire
americká

R. F. Hull
americká

Kniha Rozhovory s C. G. Jungem je:

v Právě čtených4x
v Přečtených41x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených6x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst29x
v Chci si koupit12x