Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170186/bmid_boure-Efl-170186.jpg 4 156 33

Rozděleni časem / Búrka série

Přítomnost, rok 2009. Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět. Minulost, rok 2007. Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci? Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Tempest , 2012

lstovick
13.11.2014

souhlasím s viz pode mnou, těšila jsem se na knížku, mám ráda téma cestování časem, ale zklamalo mě to. Po chvíli jsem se nevyznala kde co jak, byť postavy sympatické. Taky jsem neměla ten pocit chtění číst dokud se neodtrhnu...a tím pádem bylo těžké i navazovat na děj kde se vlastně nachází.

Wichita
27.10.2014 3 z 5

Asi nebudu úplně velký fanda této série, nicméně si ji ráda přečtu.

Cestování časem je pro mě téma s velkým potenciálem a upřímně řečeno si myslím, že ho Julie nevyužila ani na 70%. Příběh mi přišel trochu utahaný, místy zmatečný a vysvětlování principů a mechanismů světa, ve kterém se odehrává, je popisováno v průběhu knihy a to ne ještě úplně, takže Vám nezbývá než si domýšlet a domýšlet. Nehledě na to, že mě onen svět moc nezaujal.
Hlavní postavy jsou sympatické, i když dle mého názoru trochu černobílé a moc se o nich nedozvídáme. Informace se pořád opakují a postrádám zde i vývoj.

Kniha je ale i přes všechny své mínusy poměrně čtivá a pro mě v určitém slova smyslu oddechová.

rm
13.10.2014 5 z 5

Mno, má to dobře našlápnuto! První díl trilogie Rozděleni časem. Mám rád cestování časem a toto není vůbec špatné. Nevadí mi mládí hrdinů a tak očekávám, jaké budou další díly.

muchomurka
05.09.2014 3 z 5

Podle popisku děje na přebalu to znělo zajímavě. Avšak když jsem začala číst, už to tak dobré nebylo. Hrozně se to vleklo, v ději jsem se zpočátku vůbec nevyznala, postavy mi přišly takové ploché. Je pravda, že pak se to trochu rozjelo, ale nebylo to tím způsobem, že dokud to nedočtu, nejsem schopná knížku odložit. Ano, když už jsem četla, bylo to fajn, i to plynulo, ale žádné nutkání "ještě pár stránek, ještě kapitola" se nekonalo. Je to škoda, příběh měl určitě skvělý potenciál.

Mecimfam
21.07.2014 4 z 5

První dojmy byly všelijaké. Téma cestovatelů v čase? To už tady bylo. Ale pak se to rozjelo.
I když mě to nenutilo číst dál, bavilo mě to.

Lenka.Vílka
14.06.2014 1 z 5

Je hnusne...nudim se...tak ctu...to je jedina vymluva, jak jsem se dostala pres stou stranku...asi v momentu momentalniho silenstvi...jinak bych odlozila mnohem driv...ale i na tomhle je neco pozitivniho...muzu knizku vratit driv do knihovny a udelat radost nekomu jinemu, protoze je na ni poradnik...pul bodu za obalku a druvou pulku, protoze tady se musi zaukrouhlovat...

Laf
08.04.2014 3 z 5

Nečekala jsem, že mě bude bavit, ale bavila mě. Je to velmi dobře napsané a děj se mi taky líbil. Jen závěr dopadl úplně jinak než jsem očekávala ...

Sima:)
19.02.2014 5 z 5

Super kniha, do poslední chvíle napínavá :)

123katka123
16.02.2014 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá, pěkně napsaná, nemám co vytknout.

kneslova
07.02.2014 4 z 5

Nu, dobře se to čte, moc se mi líbí postava Adama, který ovšem není hlavním hrdinou příběhu, jinak, že by se od této knihy nedalo odtrhnout, to ne. Hlavně za poslední třetinu dávám 4 hvězdy.

Maragad
06.02.2014 4 z 5

Do této knihy jsem šla s tím, že to bude spíš román a oddechové čtení. Tím jsem si bohužel zkazila začátek knihy, když jsem pořád čekala na hlubší vzat hlavních postav a ono je tam objevování a vysvětlování schopností hlavního hrdiny a romantický vztah je na pozadí příběhu. Ovšem hned jak jsem se v příběhu zorientovala, tak mě děj pohltil a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Příběh po delším začátku dostane rychlý spád a vtáhne vás do sebe.

Adele02
12.01.2014 4 z 5

Vypadalo to teda pěkně blbě, ale asi poslední čtvrtina (né, kecám, osmina) knihy mě tak dostala, že jsem prostě ty čtyři hvězdičky dát musela.

Lowelllyyp
25.11.2013 2 z 5

Má první myšlenka po dočtení? "Ale nééé.."

Po celou knihu jsem se děsně nudila, vážně! Nebylo tam nic zajímavého, beru to od postav, přes děj, před prostředí až po ten konec, který má být NĚCO. Mi to spíš přišlo jako NIC, a popravdě po těch pár dnech už si z něj téměř nic nepamatuju.

Možná mi to ale někdo vysvětlí .. Jaký je smysl toho, že někdo hopsne do minulosti, znovu se zaláskuje do 007 verze své holky .. a pak se vrátí (ztraceno XXX stran knihy) a ona si nic z toho nepamatuje a je stejně blbá jako předtím? - Tohle mi prostě do hlavy nejde.

Netuším, co víc byste k tomu chtěli slyšet. Jedním slovem? Trapné.

Mi se to sice nelíbilo, ale už teď je na to dost kladných názorů, takže se zas tak moc neodraďte ;o) Třeba jsem na tuhle slaďárnu jen neměla náladu. (Třeba na ni celkově nemám buňky, že já nedala už na první pocit z obálky..) :oD

Julie Cross
americká