Rozcestí

Rozcestí https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25837/bmid_rozcesti-MEm-25837.jpg 4 24 7

Zuzana trpí komplexy méněcennosti a stále častěji propadá záchvatům chorobné žárlivosti. Vše se stupňuje po svatbě s mužem, kterého obklopuje spousta krásných žen. Hrdinka přestává své žárlivé výstupy zvládat a situace se vyostřuje. Pro Zuzanina muže se takový život stává neúnosným a manželství brzy zkrachuje. Rozvod se koná i přesto, že Zuzana čeká dítě. Její patologické jednání nakonec rozbilo nejen vztah dvou lidí... Je z toho cesta ven?... celý text

Aghatte
26.11.2023 2 z 5

Poněkud naivní příběh, ale kdyby mi bylo 18., přečetla bych ho s větší chutí. Nikdy jsem tyto dívčí a ženské romány nečetla, líbila se mi Zdena Frýbová a dál jsem v české tvorbě nedošla. V předpubertě to byla řada Veronika, tu jsem asi přelouskala celou, ale ke knihám z edic Petra, Erika, Vikend a Akcent jsem cestu nenašla. Nyní mám období, kdy jsem přetížená bestsellery a holocausty a vraždami, tak mám nakoupen valník knih po 5 korunách právě z těchto edic.

Hrdinka je nesympatická rozmazlená husa, co nesmyslně žárlí. V podstatě okamžitě, co na chodbě zahlédne krásnou sousedku, vyhodí
( novo ) manžela od stolu i lože.
Mamince sice vyčítá absenci citu, ale její prachy ji nesmrdí.
V práci se moc neohřeje, napřed si stále bere volno, aby si řešila své osobní věci, následně zůstane doma na rizikovém ( jak jinak) těhotenství.
Dále tam máme jako vždy několik tragických úmrtí.
Lásku dalšího muže odmítá, ale byt si od něj vezme.
Nepochopila jsem, proč dítěti rve lahev ( kterou, cituji : potvůrka, odmítá ), a nekojí ji.
Také k ní večer volá pohotovost a druhý den vyrazí s kočárem na nákupy. Plno nesmyslů, jako v každé knize autorky.
Konečná zápletka už je vrchol trapasu. To už bylo vážně moc.
Ale, jak říkám, v 18. bych to ocenila lépe. Vdavky, peníze, skvělá práce, nevěra, miminko, hepíček, to vše by mě bavilo.
Hvězdičku dávám za návrat v čase do dob telefonních budek a Felicií.

JancaMia
12.03.2022 4 z 5

Jedna z autorcinych ranejsich knih, příběh je velice ctivy, jen mám dojem ze by se dalo jít více do hloubky , klouze příliš po povrchu. Nicméně zajímavé zachycení žárlivosti a jak to muže dopadnout.

majík1
03.05.2020 5 z 5

Pěkná kniha o tom,co vše může způsobit hloupá žárlivost.Doporučuji

Ann98
19.03.2019 5 z 5

Velmi emotivní dívčí román o těžkostech dvojice, která vstoupila do manželství. Zuzana byla psychicky nezralá osobnost a manželství byla jedna z věcí, kde se její žárlivost mohla projevit. Ani se nedivím, že následoval rozvod, upřímně jsem litovala a soucítila se Zuzaniným manželem. Skvěle vybrané téma, kniha rozhodně stojí za přečtení.

polly43
20.11.2015 4 z 5

Bylo to mé první seznámení s autorkou,kniha se mi velmi dobře četla.Určitě si přečtu ještě její další díla.

1v8na
25.11.2014 5 z 5

Příběh byl velmi citový a moc se mi líbil. U některých pasážích mi dokonce vytryskly i slzy do očí. Bylo to moc pěkné.

kika 13
19.01.2013 3 z 5

Místo manželství rozvod kvůli žárlivosti ženy.